"TEŞEKKÜRLER MAVİ ŞİMŞEK"

"Bilimsel Eczacılığın 182. yılını buruk kutluyoruz”

“26 YILLIK HASRET SONA ERDİ”

"Hasret bitti, şampiyonluk geldi"

SEYHAN BELEDİYESİ SEYHANLININ HİZMETİNDE

Yüreğir’de Sokak Sokak Bayram Temizliği

Büyükşehir’den anne mezarlarına çiçek dikim ve bakımı

Adana, gastronomi için tek vücut oldu

ADANA UNESCO GASTRONOMİ ŞEHRİ ADAYLIK KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI

“Sorunları elbirliğiyle çözüyoruz.”

Adana'da Nisan ayında 305 sürücünün ehliyetine el konuldu

YÜREĞİR’DE 12 MAHALLEDE PAZAR KURULACAK

TEMA Vakfı Seyhan’da faaliyetlerine başladı

Büyükşehirden sosyal yardım çalışması

SAMET AYBABA’DAN KOCAİSPİR’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

CHP’li Şevkin Adanalı SMA hastası Eliz bebeğe destek istedi 

Girne Köprüsü genişletildi, 5 şeritli yol 10 şeride çıkarıldı

YÜREĞİR’DE EVDE BAKIM VE SAĞLIK HİZMETİ SÜRÜYOR

Esendemir, “EGM genelgesi Basın özgürlüğüne aykırıdır”  

"Prim desteği soğana da verilmeli"

Çukurova’da Adana takımları renkleriyle kitaplıkta buluştu

SEYHAN’DAN SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ

Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların Ramazan ayında huzuru ve mutluluğu için 24 saat boyunca görev yapıyor

 

Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, ihtiyaç sahiplerine gündüz gıda kolisi dağıtımı yaparken, sahur öncesinde de ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan davulcusu eşliğinde kahvaltılık kolilerini ulaştırdığı bildirildi.

Seyhan Belediyesi tarafıdan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:
"Ramazan’ın birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının pekiştirildiği kutsal bir ay olduğunun altını çizen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Seyhan’da hiçbir vatandaşımız yalnız ve sahipsiz değil. Nasıl ki Cumhuriyetimiz kimsesizlerin kimsesi ise, Seyhan Belediyesi de Seyhan’da yaşayan yoksul, yardımı ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kara gün dostudur. Bu zor günleri, birlik ve beraberlik içinde, dayanışma duygularıyla paylaşarak aşacağız” dedi.

“Komşusu aç yatan bizden değildir” anlayışıyla Seyhan’da hiç kimsenin yatağa aç girmemesi için ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak sıcak yemek ve çorba ikram edip, gıda kolisi desteği veren Seyhan Belediyesi, Ramazan ayında sosyal yardım çalışmalarını artırdı.

Seyhan Belediyesi pandemi nedeniyle iftar sofraları kurulamadığı on bir ayın sultanı Ramazan ayında birlik, beraberlik ve dayanışma duygularıyla, her gün yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi vatandaşla sıcak aşını paylaşıyor.

Pandemi nedeniyle evinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların evlerine de sıcak yemek ikramında bulunan Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, gıda kolisi dağıtımını ise gece-gündüz ayrımı yapmadan sürdürüyor.

Ekipler, belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere içerisinde ayçiçek yağı, pilavlık pirinç, pilavlık bulgur, kırmızı mercimek, makarna, kuru fasulye, sofralık tuz, nohut, böreklik un, domates salçası, arpa şehriye, siyah zeytin, toz şeker ve siyah çay bulunan gıda kolilerini gündüz saatlerinde dağıtıyor.

Sahur öncesinde ise siyah zeytin, toz şeker, siyah çay, tahin helva, tahin, üzüm pekmezi, çilek reçeli, kakaolu fındık kreması, kaşar peyniri ve sütten oluşan kahvaltılık kolileri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Sosyal Yardım İşleri ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Pazar günü Camuzcu mahallesinde çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım işçilerine gıda kolisi desteğinde bulundu. Hem Seyhan Belediyesi’nin hem de Birleşmiş Milletler Mülteciler Örgütü’nün temin ettiği gıda kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, çocuklara da belediye kreşlerinde üretilen oyuncaklar armağan edildi.

Çalışmalara katılan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhan’da hiç kimsenin yatağa aç girmemesi için çalıştıklarının altını çizen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay,  Ramazan ayının ruhuna işaret etti.  Ramazan’ın birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının pekiştirildiği kutsal bir ay olduğunun altını çizen Başkan Akay, Seyhan’da hiçbir vatandaşın yalnız ve sahipsiz olmadığının altını çizdi. Akay, “Nasıl ki Cumhuriyetimiz kimsesizlerin kimsesi ise, Seyhan Belediyesi de Seyhan’da yaşayan yoksul, yardımı ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kara gün dostudur. Bu zor günleri, birlik ve beraberlik içinde, dayanışma duygularıyla paylaşarak aşacağız” dedi.

(vş)