BAŞKAN ULUDAĞ’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

“DEVLET TERÖRÜNÜ VE VAHŞETİ DURDURUN!”

SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI AKAY SAĞLIK, BARIŞ, REFAH VE MUTLULUK DİLEDİ

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANI KOCAİSPİR RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Etkinlikleri Programı

AOSB İLE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

"TEŞEKKÜRLER MAVİ ŞİMŞEK"

"Bilimsel Eczacılığın 182. yılını buruk kutluyoruz”

“26 YILLIK HASRET SONA ERDİ”

"Hasret bitti, şampiyonluk geldi"

SEYHAN BELEDİYESİ SEYHANLININ HİZMETİNDE

Yüreğir’de Sokak Sokak Bayram Temizliği

Büyükşehir’den anne mezarlarına çiçek dikim ve bakımı

Adana, gastronomi için tek vücut oldu

ADANA UNESCO GASTRONOMİ ŞEHRİ ADAYLIK KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI

“Sorunları elbirliğiyle çözüyoruz.”

Adana'da Nisan ayında 305 sürücünün ehliyetine el konuldu

YÜREĞİR’DE 12 MAHALLEDE PAZAR KURULACAK

TEMA Vakfı Seyhan’da faaliyetlerine başladı

Büyükşehirden sosyal yardım çalışması

SAMET AYBABA’DAN KOCAİSPİR’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

ÇGC, 46. yılını buruk kutluyor

Yaklaşık yarım yüzyıldır; bereketli toprakların aydınlanmasında önemli rol üstlenen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC), yaşanan pandemi sürecinden dolayı 46. yaşını buruk kutluyor.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, 15 Nisan 1975’te Çoban Yurtçu ve arkadaşları tarafından kurulan ÇGC’nin bu günlere gelmesinde emeği geçenleri takdirle andıklarını belirterek, koronavirüsten dolayı ağır yara alan sektörün ayakta kalma mücadelesi vermesinden büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

Esendemir, “Geçmişten bu güne cemiyetimizin başkanlığını üstlenen Erdoğan Varol, Kurtar Çakın, Çetin Yiğenoğlu ve Tamer Ünal’a, kuruluş günümüzden bu yana yönetim kurullarında görev alan arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Onlardan aldığımız bayrağı daha yukarılara taşımak için her zamankinden daha çok çalıştığımızı vurgulamak istiyoruz” dedi.

Son zamanlarda koronavirüse yakalanan gazeteci sayısının arttığını ve bazı gazetecilerin de yaşamını yitirdiğini anlatan Esendemir, “Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak bu zor süreçte meslektaşlarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Başta gıda paketleri olmak üzere belli periyotlarla maske, eldiven ve dezenfektan temin edip dağıtımını sağladık.

Yerel yönetimlerle yaptığımız istişareler sonucu medya kuruluşlarımızın ofislerinin dezenfekte edilmesine yardımcı olduk. Sokağa çıkamayan 65 yaş üstü basın çalışanlarıyla irtibat halinde olarak ihtiyaçlarının teminine gayret gösterdik. Bu zor günlerin biteceğine, yeniden bir araya gelip kucaklaşacağımız güzel günlere olan inancımızı koruyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışma ruhuyla bu kötü günleri de geride bırakacağımıza olan inancımız tamdır. Bu süreçte izolasyonu sağlamak, hijyen kurallarına uymak, kişisel mesafeyi korumak ve temastan uzak durmamız gerekiyor” diye konuştu

Esendemir şu açıklamalarda bulundu:

“Medya çalışanları olarak her şart ve koşulda Atatürkçü çizgide, demokrasiye sonuna kadar bağlı kalarak kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimizi yerine getirme çabası içerisinde olduk, bundan sonra da aynı çizgimizi korumaya devam edeceğiz. Gelecek güzel günlere olan inancımızı koruyor, sağlık, demokrasi, barış ve huzur dolu günler temennisiyle Cemiyetimizin 46. yıldönümünü kutluyoruz.”(CO)