Prof. Dr. Tuncel, LGS Şampiyonlarından Giray’ı Kutladı

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Mezunlarını Uğurladı

2021 YKS Adana Sonuçları açıklandı

Çukurova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Mezunlarını Uğurladı

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Mezunlarını Uğurladı

Bakan Ziya Selçuk,"Okullar 6 Eylül'de açılacak"

Çukurova Üniversitesinden Sağlık Ordusuna Yeni Neferler Katıldı…

Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi 280 Mezununu Uğurladı

ÇÜ Pozantı MYO’ da Mezuniyet Sevinci…

ÇÜ Eğitim Fakültesi 700 Öğretmen Adayını Daha Uğurladı

Bakan Selçuk,"Okullar 6 Eylül'de açılacak" 

Rektör Prof. Dr. Tuncel Baba Ocağında…

Sabancı Üniversitesi Online Lise Yaz Okulu Adanalı öğrencileri ağırladı

ÇÜ Eczacılık Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

284 Hekim Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden Mezun Oldu

DİLEK SABANCI EĞİTİM ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Çukurova Üniversitesi'nde Öğrenci Sempozyumu   

Tapu & Kadastro personeline video konferanslı eğitim

YENİ FAKÜLTELER KURULURKEN BAZI FAKÜLTELER KAPATILDI

Çukurova Üniversitesi Yüksekokul Öğrencileri İçin Oryantasyon Düzenlendi

Sarıçam’a “Tarımda Yalın Üretim” Eğitimi

SEVİM TEKİN ANADOLU LİSESİ'NDEN AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS PROJELERİ ÇALIŞMALARI

Sarıçam Sevim Tekin Anadolu Lisesi'nin 2018 yılında hibe almaya hak kazanan Avrupa Birliği Erasmus+ KA229 Okullararası Stratejik Ortaklıklar projesinin öğrenme ve öğretme faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam ettiği bildirildi.

Sarıçam Sevim Tekin Anadolu Lisesi'nden verilen bilgi şöyle:
"Çekya’nın koordinatör ülke olduğu proje kapsamında geri dönüşüm bilincinin öğrencilere kazandırılması hedeflenirken, bu konudaki iyi uygulamalar proje ortağı ülkeler arasında paylaşıldığı ifade edildi.
Çekya koordinatörlüğünde yürütülen projede Türkiye dışında, Letonya, Bulgaristan ve Romanya’dan liseler yer almakta ve geri dönüşüm bilincinin artırılarak gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakılması hedeflenmektedir.
Projenin faaliyetleri kapsamında 2019 yılında Çekya, Bulgaristan ve Letonya’da yüz yüze gerçekleştirilen faaliyetler sırasında öğrenciler atölye çalışmalarına katılarak geri dönüşüm konusunda bilgilerini artırırken, bir yandan da ziyaret edilen ülkenin kültürel öğelerini tanıyarak kültürler arası köprüler kurulmasına katkıda bulunma fırsatı yakalamışlardır.
Projenin 2020 Mart ayında yüz yüze yapılması planlanan Türkiye Hareketliliği, 22-26 Mart 2021 tarihleri arasında Sanal olarak düzenlenmiş, ana konusu “Katı Atık Geri dönüşümü” olan hareketliliğe 5 ülkeden 40 öğretmen ve 85 öğrenci olmak üzere 125 kişi katılmıştır. Her gün gerçekleşen faaliyetler proje yürütücü kişisi Şerife YÜKSEL’in proje ekibi ve hareketlilik programını tanıtmasından sonra okul müdürümüz İdris TEL’in açılış konuşmasıyla başlamıştır. Okulumuz proje ekibinde yer alan Özlem BOĞA, Esra ÖZKILINÇ ŞAHİN, Pervin SOYSAL’ın proje ekibinde yer alan öğrencilerimizle beraber Web 2.0 teknolojileri kullanarak tasarladığı çalışmalar hareketlilik süresince ortaklarla paylaşılmış, çevrim içi faaliyetlerimizin yürütülmesinde Savaş ACAR da ekibe katkılarını sunmuştur. Çevrim içi toplantı ortamı (ZOOM) aracılığıyla gerçekleştirilen faaliyetlerde hareketliliğin hedeflerine uygun atölye çalışmaları yapılmış, sunumlar paylaşılmış, çevrim içi oyun ve yarışmalar düzenlenmiştir.
Hareketliliğin ana konusu olan katı atık geri dönüşümü hakkında bilgiler verilmiş, bu konuda Web 2.0 temalı bir çalışma yürütülmüş, katı atık geri dönüşümü temalı “Geri Dönüşümden Çerçeve Yapımı” atölye çalışması düzenlenmiştir.
Katılımcılara Karbon ayak İzi ile ilgili bir sunum yapılmış, tüm katılımcıların karbon ayak izi hesaplanmış ve ayak izimizi düşürmek üzere alabileceğimiz önlemler üzerine konuşulmuştur. Katılımcılar 22 Nisan Dünya Günü için infografik çalışma örnekleri hazırlamış, afiş ve sosyal medya içerikleri tasarlamışlardır. Bu tasarımlar sosyal medya hesaplarımızda Dünya Günü Kutlama etkinlikleri çerçevesinde paylaşılacaktır.
Türk ve Adana kültürünü tanıtıcı video ve sunumların da paylaşıldığı hareketlilik süresince ortak ülkeler de kendi ülkelerinin mutfak kültürlerine ait öğeleri katılımcılarla paylaşmış,yapılan küçük yarışmalarla katılımcılara daha keyifli bir öğrenme ortamı yaratılmıştır.
Hareketlilik boyunca SAFNOT projesi sosyal medya hesapları üzerinden (Facebook, Instagram) çalışmalara ait video ve görseller paylaşılmış, projemizin etki alanının genişletilmesi için çeşitli yaygınlaştırma faaliyetleri düzenlenmiştir ve hareketlilik sonrasında da bu çalışmalar devam etmektedir.
Hareketliliğin son günü sertifika töreni düzenlenmiş, güzel paylaşımların yaşandığı, farklı ülkelerden insanları ve farklı kültürleri tanıma fırsatı sunan, geri dönüşüm konusundaki bilgi, beceri, farkındalıkları artırmayı amaçlayan faaliyetimiz projemizin amaçlarına ulaşarak katılımcıların iyi dilekleri ile sona erdirilmiştir."
(vş)