Uzaktan eğitime üç günlük mola

AOSB Teknik Bilimler MYO’da Seminerler Devam Ediyor

Anadolu Vakfı “Eğitimde Yaratıcılık ve Oyun Tasarımı” eğitimi ile Adana'da

ÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Hastanelerde Uygulamalı Eğitim Görecek

İletişim Fakültesi ile Çukurova Teknokent Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

YÖK:  “ÜNİVERSİTELER  17 MAYIS’A KADAR YÜZ YÜZE EĞİTİME  ARA VERMELİ”

"Çocuklar bilimi bizden daha çok önemsiyor"

Ç.Ü. çalışanlarına iş sağlığı eğitimi

Öğretmenler için eğitim programı Adana'da da devam ediyor

Sabancı Vakfı ve TEGV çıcuklar için iş birliği yaptı

AKİB ÖĞRENCİLERİN YÖNDERİ OLACAK

Ç.Ü.Tıp Fakültesi 1. Sınıf Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi

ÇOCUKLARDA CANLANDIRMA VE İLERİ YAŞAM KURSU BALCALI’DA YAPILDI

TKYD’NİN İKİNCİ ÇEYREK EĞİTİM PROGRAMI AÇIKLANDI

Ç.Ü.'den Lise öğrencilerine çevre semineri

SEVİM TEKİN ANADOLU LİSESİ'NDEN AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS PROJELERİ ÇALIŞMALARI

Erdem; "Kitaplar, Uygarlığa Yol Gösteren Işıklardır"

Türkiye Barolar Birliği’nde eğitim sertifikaları dağıtıldı

 Tuncel: “Üniversitemizin Bir Karış Toprağı Bile Çok Kıymetli”

Rektör Prof. Dr. Tuncel Minik Öğrencileri Ziyaret Etti

Ç.Ü.'de Jean Monnet Modül Projesinin İlk Çalıştayı

Rektör Prof. Dr. Tuncel YADYO’da İncelemelerde Bulundu

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, meslek yüksekokulları ziyaretleri kapsamında Yabancı Diller Yüksekokulu’nu (YADYO) ziyaret etti.

ektör Prof. Dr. Tuncel, Avrupa Konseyinin “Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi” kapsamında yabancı dil eğitimi veren ÇÜ YADYO’nun, ülkenin eğitim düzeyi yüksek Yabancı Diller Yüksekokullarından biri olduğunu söyledi. 

Rektör Prof. Dr. Tuncel’e ziyaretinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Prof. Dr. Hayri Levent yılmaz, Prof. Dr. İlter Ünlükaplan, Genel sekreter Vekili Dr. Mehmet Cingöz eşlik ederken, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ergün Serindağ teknik ve fiziki donanımlar hakkında bilgi aktardı. 

Prof. Dr. Serindağ: “Dil İletişimini Sağlayabilme Yeterliliğini Kazandırmayı Amaçlıyoruz” 

Prof. Dr. Serindağ Çukurova Üniversitesinin birçok bölüm ve programında eğitim-öğretim dilinin İngilizce olduğunu hatırlatarak, öğrencilerin dersleri takip edebilmesi için İngilizcelerinin belirli bir seviyede olması gerektiğini söyledi. Her akademik yılın başında, tüm öğrencilere muafiyet/ seviye belirleme/yeterlilik sınavı uyguladıklarını belirten Prof. Dr. Serindağ, “Bu sınav sonucunda, ön lisans/lisans programlarında derslere katılmak için İngilizce dil düzeyi yeterli olmayan öğrenciler, fakültelerindeki ilk dönemlerine başlamadan önce İngilizce Hazırlık Programı'na devam ederek İngilizcelerini geliştirirler. YADYO İngilizce Hazırlık Programı,  iyi eğitimli, deneyimli, öğrencileriyle yakından ilgilenen eğitimci kadrosu ile üniversitenin beklentilerini karşılayacak çağdaş yöntem ve yaklaşımları harmanlayarak, öğrencilere hem akademik hem de iş yaşamlarında ihtiyaç duydukları dil altyapısını kazandırmayı amaçlamaktadır.” dedi.

 

Prof. Dr. Tuncel: “Bağımsız Dil Öğrenmelerine Olanak Sağlayacak Stratejileri Kazandırıyoruz”

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel ise, Çukurova Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu olarak öğrencilerimizde öncelikle yabancı dilin eğitim-öğretim sürecindeki önemine ilişkin farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirterek, “Bu nedenle görevimiz, üniversitemizin saptadığı yabancı dil politikası doğrultusunda nitelikli yabancı dil eğitim-öğretimi yürüterek, öğrencilerin mesleki yaşamlarında akademik çalışmalarını sürdürmede, ilgili dilin iletişim aracı olarak kullanıldığı farklı çevrelerde kendilerini ifade edebilmelerine, yabancı dil bilgisi ve becerilerini geliştirmelerine ve bağımsız dil öğrenmelerine olanak sağlayacak stratejileri kazandırmak.” dedi.

Daha sonra Rektör Prof. Dr. Tuncel ve berberindekiler YADYO binasını gezerek fiziki şartlarını yerinde inceledi. Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. 

(vş)