DSİ ŞEHİRLERİ “SU” İLE BİRBİRİNE BAĞLIYOR

Vali Elban Çukurova Belediyesini Ziyaret Etti

Vali Elban’dan Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral İbrahim Koyuer’e Ziyaret

“Psikiyatri Uzmanlarının ruh sağlığını bozmayın”

 “Sağlıkçılar ekonomik olarak da tükenmişlik sınırına itilmektedir”

WhatsApp : 'MESAJ GİZLİLİĞİNİZ HİÇBİR ŞEKİLDE ETKİLENMİYOR'

FACEBOOK VE WHATSAPP’IN VERİLERİN PAYLAŞILMASI ZORUNLULUĞU DURDURULDU

Ahmet Yahşi Çarşamba günü toprağa verilecek

ÇKHD: "MELEK İPEK TUTUKSUZ YARGILANSIN"

AHMET YAHŞİ’Yİ KAYBETTİK

ÇGC, ‘Milletimizin müşterek sesi özgürce yaşamalı’

Çetin, “Medya çalışanları bayram kutlayacak durumda değil”

Karalar, “Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir”

BAŞKAN KOCAİSPİR’İN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

TGF; 10 Ocak Çalışamayan Gazetecilerle ! Buruk Yaşanıyor

TGS, "İşsizlik sarmalında 10 Ocak yaşıyoruz"

Taşkın, “Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun”

ADANA BAAROSU'NDAN 10 OCAK KUTLAMASI

WhatsApp Sözleşmesinin Bilinmeyenleri

Türk Eğitim Vakfı’nın Uzaktan Eğitimde Eşit Fırsat Hareketi’ne Katkı

TGS İzmir Şubesi Başkanı Hüner: ''10 Ocak artık 'anma' günüdür

ÇKHD: "MELEK İPEK TUTUKSUZ YARGILANSIN"

Akça,"Yoğun bir şekilde çocuklarının gözü önünde kocası tarafından işkenceye maruz kalan, elleri kelepçelenen, dövülen ve tecavüz edilen Melek İpek çocuklarını ve kendisini korumak amacıyla nefsi müdafaa yaptı"dedi.

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği başkanı Çiğdem Akça yaptığı yazılı açıklamayla, "Antalya'da, ellerini kelepçeleyip kendisini çıplak halde saatlerce döven eşi Ramazan İpek'i (36) av tüfeği ile öldürmekten dün tutuklanan Melek İpek'in (31) serbest bırakılarak tutuksuz yargılanması sağlanmalıdır" dedi.
Akça,yoğun bir şekilde çocuklarının gözü önünde kocası tarafından işkenceye maruz kalan, elleri kelepçelenen, dövülen ve tecavüz edilen Melek İpek çocuklarını ve kendisini korumak amacıyla nefsi müdafaa yaptığını kaydederek, şu ifadelerde bulundu:
"Bu olaya sebep olan Ramazan İpek olup, eve gelince hepinizi öldüreceğim şeklinde tehdit etmiştir. Uzun yıllardır çocukları için bu evliliğe dayanan bir anne olan Melek İpek pek çok insanın dayanamayacağı bir hayata dayanmış, kocasının eve getirdiği 17-18 yaşlarındaki sevgilisiyle uzun bir süre aynı evde yaşamak zorunda kalmıştır. 8 ve 6 yaşlarında 2 kız çocuğu annesi olan İpek, iddiaya göre 12 yıllık evliliğinin ilk yıllarından beri eşi Ramazan İpek'ten şiddet görmüştür. 
Geçen perşembe gecesi çocuklarının gözü önünde dayak yiyen Melek İpek, eşinin tüfek doğrulttuğu çocuklarına siper oldu. Çocuklarının başka odaya geçmesiyle Ramazan İpek, tüfeğin dipçiğiyle Melek İpek'in yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine vurdu. Baygınlık geçiren Melek İpek'i kelepçeleyip banyoya götüren Ramazan İpek, şiddetin yanı sıra tecavüz etti. Melek İpek'in ifadesine göre sabah saatlerinde evden servise çıkmadan önce kendisine ve kızlarına ölüm tehditleri savuran Ramazan İpek'in tehditleri geri döndüğünde de devam etti. Bu sırada eline av tüfeğini alan Melek İpek, eşinin evden çıkmasını istedi. İkili arasında yaşanan arbede sırasında tüfeğin ateş almasıyla vurulan Ramazan İpek, yaşamını yitirdi. 
Eşinin cep telefonundan 112'yi arayan Melek İpek, eve gelen jandarma tarafından kelepçeleri çıkartıldıktan sonra gözaltına alındı. Ellerini kelepçeleyip kendisini çıplak halde saatlerce dövdüğünü söyleyen Melek İpek, eşi Ramazan İpek'i av tüfeği ile öldürdüğü gerekçesiyle dün sabah gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı. Melek İpek suçlu değil mağdurdur. 
Ölmeyip öldürmeye zorlandığı içinde mağdurdur. Biz kadın örgütleri olarak sürekli kadın cinayetlerinin önlenmesi hususunda çağrı yapmaktan yorulduk. 
AĞIR TAHRİK ALTINDA İŞLENEN BU CİNAYETİN KATİLİ ÖLEN KOCANIN KENDİSİDİR. 
MELEK KIZLARI VE KENDİSİNİN ÖLÜMÜNE İZİN VERMEDİĞİ İÇİN Mİ SUÇLUDUR?" "

(vş)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ