YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GIDA YARDIMI VE SICAK YEMEK

Ç.Ü.'ye Verem Savaş Derneği’nden Hasta Yatağı Bağışı  

SEYHAN’DAN SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ

BAŞKAN KOCAİSPİR ASFALT ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

Büyükşehirden sosyal belediyecilik hizmeti

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2020 YILI FAALİYET RAPORU REDDEDİLDİ

Büyükşehir Adnan Menderes Bulvarı’na el attı

“Ç.Ü.Araştırma Üniversitesi Olma Yolunda Önemli Adımlar Atıyor”

​​​​​​​İlçe merkezi dışında kalan mahalleler kırsal mahalleye dönüştürülüyor

Büyükşehir'de Akgedik, meclis 1. Başkanvekili seçildi

SİNANPAŞA’YA KENTSEL DÖNÜŞÜM

“Basın kuruluşları; demokratik toplumların güvencesi ve itici gücüdür”

SEYHAN'DA FARKINDALIK YARATAN PROJE

"Çukurova GİAD çalıştıkça Adana’nın kazanacağını düşünüyorum"

Plastiksiz Doğu Akdeniz Platformu'ndan bildiri

Büyükşehir Meclisi 22 maddeyi daha görüştü

ÇGC, 46. yılını buruk kutluyor

Kocaispir ÇGC’ yi ziyaret etti

Adana’nın yolları yenileniyor

Ç.Ü. Anaokulu Öğrencileri Fidanları Toprakla Buluşturdu

SEYHAN’DA "MOBİL AŞEVİ" HİZMETE GİRDİ

AKP’li Tunç,”Seyhan’ın arazileri işgal altında”

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tunç,“Seyhan Belediyesi’nin 5 binin üzerinde hisseli veya tek tapulu yerleri bulunuyor. Yaklaşık 200 milyon lirayı bulacak gelir getirici alanlar kimler tarafından işgal ediliyor?" dedi.

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tunç,“Seyhan Belediyesi’nin 5 binin üzerinde hisseli veya tek tapulu yerleri bulunuyor. Yaklaşık 200 milyon lirayı bulacak gelir getirici alanlar kimler tarafından işgal ediliyor, Bunlar bir tek lira ödemiyorlar. Belediyenin gelir sağlaması gerekirken bu gelirlerden yoksun bırakılıyor” dedi.

Seyhan Belediye Meclisi Akif Akay başkanlığında toplanarak çalışmalarını sürdürdü.

Yüreğir Belediye ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Recai Mercimek ile Duran Hakan Şaşmaz, Aslıhan Kaya ve  Zeynep Çelik’in misafir olarak katıldığı mecliste Başkan Akif Kemal Akay, onlara “hoş geldiniz” dedi.

MHP’li Şehmus Uçar, İmar AŞ ile ilgili dünkü meclis toplantısındaki konuşması için cevap istedi. Akay, daha önce alınmış meclis kararı olduğunu, bir meclis kararı iptal edilmeden yeni bir meclis kararının alınamayacağını söyledi.

AKP Grup başkanvekili Yalçın Limoncu da başkana verilen yetkinin 5 yıllığına verilmediğini söyledi.

Akay,”İsterseniz bu yetkiyi meclis kararı ile iptal edebilirsiniz” diye cevapladı. İmar AŞ’nin genel kurulunda seçilenlerin tescilinin de yapıldığını belirten Akay, geçen dönemden yönetimdeki 4 kişinin değiştirildiğini ve diğerlerinin ise devam ettiğini belirterek, isimleri meclis üyelerine vereceklerini sözlerine ekledi.

AKP Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tunç ise, Seyhan Belediyesi’nin 5 binin üzerinde hisseli veya tek tapulu yerleri bulunduğunu, bunu da Ocak ayında da gündeme getirdiğini söyledi. Yaklaşık 200 milyon lirayı bulacak gelir getirici Seyhan Belediyesi’nin gayrimenkulleriyle alakalı alanların kimler tarafından işgal edildiğini, kimler tarafından kullanıldığı bilindiğini fakat belediyenin gelir sağlaması gerekirken bu gelirlerden yoksun bırakıldığını ifade etti.

İşgal edilen ve hiçbir bedel alınmayan yerler hakkında rakamlarla açıklamalarda bulunan Tunç, “Seyhan’ın birçok yerinde, merkezinde küçük de değil 30,50, 70 bin metrekare olan yerlerden bahsediyorum. Bunlar bir lira dahi ödemiyorlar. Hisseli olan yerlerin hisseli oluşundan dolayı ödemiyor onu anlarım, ama tek tapulu yerleri sayarsak, 2 yıl oldu hala beklemeye gerek yok. Biz burada kamu hukukunu, kamu vicdanını temsil ediyoruz.  Bugün belediye spor tesisi yapamıyor, pazar yeri yapmak için yer bulamıyor. Son söz olarak birlikte yönetelim, elimizden geleni elbette yapalım, bilgileri meclis üyeleri ile paylaşalım” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, bunların gereğinin yapılacağını ve söylenenlerin tamamına katıldığını söyledi.

 Yapılan gündem dışı diğer konuşmalardan sonra 3 maddeden ikisi teklif olması nedeniyle ilgili komisyonlara biri de komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.