AKIN: "DOĞALGAZA İKİ AYDA ÜÇÜNCÜ ZAM"

AĞBABA, ESNAF ANKETİNİN SONUÇLARINI AÇIKLADI

CHP Denizli milletvekili Sancar partisinden istifa etti

ÖZTRAK: “MERKEZ BANKASI’NIN REZERVLERİNİ YİYİP BİTİRDİLER”

AKP'Lİ ÇELİK,"28 ŞUBAT SİYASİ TARİHİN EN KARANLIK DÖNEMİDİR"

KILIÇDAROĞLU’NDAN ANMA TÖRENİNDE ERBAKAN’A ÖVGÜLER!

CHP'DEN YUMURTALIK’A ZİYARET 

İYİP’Lİ ÇULHAOĞLU,”ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

KARAYOLLARI’NDA AYNI İŞE FARKLI ÜCRETLENDİRME MECLİSTE

CHP Yerel Yönetimler Heyeti: Bizim Belediyelerimiz Tıkır Tıkır Çalışıyor

Harita teknikerlerini ‘atamama bahanesi’ meclis gündeminde

Gürer: “Esnafta durum vahim”

Barut,"Pandemi sorumluluğunu öğrencilere yüklediler"

Peköz, “Çukurovalı çiftçiler tarım ilaçları ile zehirleniyor”

AYM: “İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ İDDİASI TEMELLENDİRİLEMEZ İSE KABUL EDİLMEYECEK”

KILIÇDAROĞLU, ŞİDDET MAĞDURU RUKİYE AY’I KABUL ETTİ

MECLİS’E GELEN FEZLEKELER KONUSU TARTIŞILIYOR

ERDOĞAN,“ATLAS SİNEMAMIZ AYNI ZAMANDA YAŞAYAN BİR MÜZE OLACAK”

CHP'Lİ GÜRER, "TİGEM’DE NELER OLUYOR?"

AKP'li Ala, "Türkiye Avrupa'nın güvenliğine katkıda bulunmaya devam ediyor"

ÖZTRAK: CHP BALKAN MASASI’NI ANLATTI

Şevkin, "9600 geçici işçi kadro bekliyor"

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın geçici işçileri, söz vermesine rağmen kadroya almadığını vurguladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın geçici işçileri, söz vermesine rağmen kadroya almadığını vurguladı.
Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışan geçici statüdeki işçilere henüz kadro hakkı tanınmaması nedeniyle meclise soru önergesi sunan Dr. Şevkin, hükümet tarafından kamuda çalışan tüm işçilerin kadroya geçirileceğine dair çalışma yapılacağı belirtilmesine rağmen Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nde (TAGEM) görevli 1000 personelin yanı sıra ormanlarda görev yapan 8 bin 600 geçici orman işçisinin yıllardır kadro beklediğini kaydetti.
9600 İŞÇİ KADRO BEKLİYOR!
Aynı kurumlarda farklı görevlerde taşeron statüsüyle çalışıp kadro alan işçiler mevcutken ve TAGEM bünyesine yeni daimi işçi alımları gerçekleşirken söz verilmesine rağmen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucu iş başı yapan 1000 personel ile 8600 orman işçisine kadro verilmemesinin düşündürücü olduğunu kaydeden Dr. Şevkin, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından şu sorulara yanıt verilmesini istedi:
“Tarım ve Orman Bakanlığı’nda geçici işçi statüsünde çalışan toplam kaç personel mevcuttur? TAGEM’de çalışan 1000 işçi ile Orman Bölge Müdürlüklerinde geçici işçi statüsünde çalışan 8600 işçi yılda kaç ay, hangi sosyal güvenceyle, ne kadar maaşla çalışmaktadır? 2021 yılı Ocak ayı içerisinde Bakanlığınız bünyesinde geçici işçi statüsündeyken sözleşmesi yenilenmeyen işçi var mıdır? Varsa kaç kişidir? 2020 yılında TAGEM ve Orman Bölge Müdürlükleri aracılığıyla iş başı yaptırılan daimi ve geçici işçi sayısı kaçtır? 2021 yılı Ocak ayında TAGEM ve Orman Bölge Müdürlükleri aracılığıyla iş başı yaptırılan daimi işçi var mıdır? Varsa kaç kişidir? TAGEM’e bağlı araştırma enstitülerinde çalışan 1000 geçici işçiye kadro verilecek midir? Verilecekse kadro tarihi belirlenmiş midir? Sözleşmeleri yenilenmeyen geçici işçilerin İŞKUR aracılığıyla yeni bir iş bulmaları mümkün müdür? İşsizlik maaşından faydalanmaları sağlanmakta mıdır? Ormanların yaşayan bir organizma olduğu göz önüne alındığında buralarda çalışan işçiler neden mevsimlik olarak değerlendirilmektedir? İşçilerin daimi statüye geçirilmelerine yönelik bir çalışmanız var mıdır?”

(vş)