“Hayvan Hakları” yasa teklifi ne zaman kanunlaşacaktır?"

"İŞSİZLİK GENÇLERİN BELİNİ BÜKÜYOR"  

CHP'Lİ AKIN: "YEŞİL MUTABAKAT TERCİH DEĞİL, ZORUNLULUK"

AĞBABA, 1 MAYIS’A GİDERKEN EMEKÇİLER İÇİN 15 MADDELİK TALEBİ AÇIKLADI

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “ŞAHSIM HÜKÜMETİ KASAYI BOŞALTTI”

Gürer, "24 firmaya maskede fahiş fiyat cezası "

"ÇİFTE STANDART NEDEN?"

"Üretici ve tarım desteklense vatandaş ucuza tüketir"

128 Milyar Dolar Tartışmasının Dünü Bugünü 

"Demirtaş’ın Umudu Demokrasi İttifakı’nda" 

CHP'Lİ AÇIKEL: "DOKTORALILAR BİLE İŞ-KUR KAPISINDA, ERDOĞAN HANGİ KALİFİYEDEN BAHSEDİYOR?"

ÇULHAOĞLU, “DEVLETİ YÖNETMEYİ BİLMİYORSUNUZ”

Ayhan Barut, Avrupa'nın çöpüne karşı iktidarı göreve çağırdı

CHP’DEN GENÇ İŞSİZLİĞİ TEPKİSİ: “SUÇLU YİNE GENÇLER OLDU”

CHP'Lİ AHMET AKIN: ‘ENGELLEMELERE KARŞIN GERÇEKLERİ ANLATACAĞIZ’

TKP'li Okuyan: "Tüm dünyada halk sağlığı şirketlerin elinde "

GÜRER, "ÇİFTÇİ BORÇLARI, FAİZ SİLİNMEK YERİNE ARTIRILDI"

ORHAN SÜMER, ”LİBYA’YA HİBE AŞI VAR ÖĞRETMENLERE AŞI YOK”

GÜRER, ZARAR GÖREN ÇİFTÇİ İÇİN DESTEK İSTEDİ

CHP KADIN KOLLARI MOR ADIMLAR YÜRÜYÜŞÜNÜN ANKARA AYAĞINI TAMAMLADI

AKP'li Çelik'ten Dendias'a tepki

KILIÇDAROĞLU’NDAN ANMA TÖRENİNDE ERBAKAN’A ÖVGÜLER!

Kılıçdaroğlu, , “Onun hocalığı üniversite kürsülerine sıkışmış değildi,  aynı zamanda ömrünü verdiği bir siyasi hareketin siz değerli mensuplarını vatan, millet ve bayrak sevgisiyle bir araya getirmiş milli bir görüşün hocalığıyd

CHP lideri Kılıçdaroğlu Saadet Partisi tarafından düzenlenen  programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “Sevgili dostlarım, bir cumhuriyet çocuğu olan Profesör merhum Necmettin Erbakan destekçilerinin ve karşıtlarının da Erbakan hocası olarak yaşamını sürdürdü. Onun hocalığı sadece bir akademik unvan değildi. Onun hocalığı üniversite kürsülerine sıkışmış bir akademisyen, öğrenci ilişkisi de değildi. Onun hocalığı aynı zamanda ömrünü verdiği bir siyasi hareketin siz değerli mensuplarını vatan, millet ve bayrak sevgisiyle bir araya getirmiş milli bir görüşün hocalığıydı. Onun hocalığı Milli Nizam Partisinden Milli Selamet Partisine ve 12 Eylül sonrasında sırasıyla Refah, Fazilet ve Saadet Partisine kadar uzanan bir kararlılığın hocasıydı.

Sevgili dostlarım, yaşanabilir bir Türkiye Nazım Hikmet’in dizelerinde de karşılığını bulmuş ortak özlemimizin bir ifadesidir, “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...” Her birimiz bir ağaç gibi tek ve hür olacağız ama bir orman gibi kardeşçe yaşayacağız. Peki bunu nasıl sağlayacağız? Yaşanabilir bir Türkiye yaratabilmenin en önemli şartı şudur, kimseyi kendimize benzetmeye çalışmayacağız. Birilerinin de bizleri kendisine benzetmek istemesine karşı duracağız. Farklı olacağız ancak birlikte olacağız.”

“Farklılıklarımızla bir araya gelerek ülkemizin pek çok sorununu çözebilmiş olmamızın bir başka örneği de şüphesiz 26 Ocak 1974’te kurulan birinci Ecevit hükümetidir. Yani Cumhuriyet Halk Partisi, Milli Selamet Partisi koalisyonudur. 11 aylık kısa ömrüne rağmen bu koalisyon hükümeti Türkiye ve bölgenin geleceği açısından tarihi adımlar atmayı başarmıştır. Bu başarıların şüphesiz en önemlileri 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve devamıdır. Bu harekat Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin temellerini atmıştır. Ve bugün Mavi Vatan’dan söz ediyorsak bu Ecevit ve Erbakan’ın sayesindedir. Bu koalisyonun Kıbrıs Barış Harekatı ile haşhaş ekiminin serbest bırakılması da dahil tarihi nitelikteki pek çok icraatı kadar önemli bir başka niteliği daha var. Bu nitelik farklı siyasi geleneklere sahip iki siyasi partinin hangi ilkeler çerçevesinde bir araya geleceğini göstermiş olmasıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, Milli Selamet Partisi protokolünün birinci maddesinde koalisyonun amacı şu şekilde ifade edilmiştir. Milli, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti ilkesine yürekten inanan, hukukun üstünlüğüne, demokratik hak ve hürriyetlere saygılı Cumhuriyet Halk Partisi ve Milli Selamet Partisinin ortak gayesi kanunları herkese eşit olarak uygulayan Atatürk ilkelerine bağlı bir devlet iradesiyle anlayış, kardeşlik ve sosyal adalete dayanan bir toplum düzeninin kurulmasıdır. Ve belki de bu koalisyonun hangi duygularla kurulduğunun en somut ifadesi üçüncü maddesinde yer almaktadır. CHP – MSP koalisyon hükümeti kırgınlık ve acıları gidererek bütün geçmişin bir yana bırakılmasını, karşılıklı bağışlama ve hoşgörüye dayanan bir kardeşlik ortamının kurulmasını ilk görev sayar. Değerli büyüklerimizde, siyaset büyüklerimizde burada, onlarda bu koalisyonun tanıkları oldular.

Bugün de ihtiyacımız olan budur. Tüm kırgınlıkları ve acıları gidermeliyiz. Bütün bir geçmişi bir yana bırakarak helalleşmeliyiz. Karşılıklı bağışlama ve hoşgörüye dayanan bir kardeşlik ortamını oluşturmalıyız. Ancak bunları başarabildiğimiz zaman yaşanabilir bir Türkiye’yi kurabiliriz.” (KAYNAK: CHP İNTERNET SİTESİ)