Adana’nın Gastronomi Yol Haritası Hazırlanıyor

GECE KOMBİ KAPATMAK TASARRUF SAĞLAMAZ

ADANA BAROSU DİYARBAKIR BAROSU BAŞKANI AV. TAHİR ELÇİ'Yİ ANDI

Seyhan Belediyesi’nden amatörlere destek

Lösev'den Adana'da ki ailelere et ve kıyafet yardımları 

Akay “Daha yaşanabilir Seyhan için üretmeye devam”

Başkan Çetin'den öğretmenine ziyaret 

Ç.Ü.'de Türkiye-Azerbaycan Arasındaki Dostluk ve Dayanışmayı Temsilen Anma Konseri

“KADINA YÖNELİK ŞİDDET BİR İNSAN HAKKI İHLALİDİR.”

Kar amacı gütmeyen kuruluş: Bir İlmek Bin Yürek

“DEMOKRASİ VE YARGI REFORMU SÖZDE DEĞİL, ÖZDE OLMALIDIR”

Akay “Aydın ve çağdaş nesiller yetiştiren öğretmenleri kutluyorum”

Avukatlık ücret tarifesi yüzde 20 artırıldı

ÇYDD Mentorlük Projesi 9. yılında

DİSK Emekli-Sen Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Bunsuz; " YILGINLIK YOK!"  

Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğiyle Mücadelede Yeni Bir Dönem

Prof. Dr. Tuncel, “Öğretmenlik bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar çok kıymetli ve kutsal.”

ADD Şube Başkanı Kayadan: “Talebimiz parasız,laik v bilimsel eğitim”

ÇÜ İletişim Fakültesinin Genç Yeteneklerine Rektör Prof. Dr. Tuncel’den Teşekkür Belgesi  

Akay “Sevdiklerinizin sağlığı için kurallara uyun”

Bilimsel Diş Hekimliği 112. Yaşında

Osmaniye’de Toplu Taşıma Ödemelerinde Temassız Dönemi

Yolcular temassız özelliği olan banka kartı, kredi kartı ve cep telefonlarını toplu taşımada ödeme için kullanabilecek.

Mastercard dünyanın en büyük metropollerine sağladığı temassız toplu taşıma ödeme çözümlerini şimdi de Osmaniye’nin hizmetine sundu.

Mastercard’ın yaptığı araştırmaya göre Ödeme sistemleri teknolojilerinin öncü şirketi Mastercard tarafından dünyanın en büyük metropollerinde kullanılan ‘temassız toplu taşıma ödeme’ altyapısı, Kentkart işbirliği ile Osmaniyeliler’in dehizmetine sunuldu. Bu sayedesadece Osmaniye’de yaşayanların yanı sıra kenti ziyaretçileri de toplu taşımayı kullanırken bozuk para ve bilete gerek duymadan temassız ödeme özelliğine sahip banka veya kredi kartlarıyla kolaylıkla seyahat edebilecekler. Bunun yanı sıra Mastercard’ın ‘temassız toplu taşıma ödeme’ alt yapısıylayolcular cep telefonlarını da bilet okuyucusuna yaklaştırarak ödemelerini güvenli bir şekilde yapabilecekler.

“Hedefimiz, kapsayıcı ve akıllı şehirler”

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, “Mastercard olarak vatandaşlarımızın dünyadaki büyük şehirlerle eşzamanlı olarak yenilikçi ödeme ürünlerini deneyimlemesi için çalışıyoruz. Kapsayıcı şehirleşme anlayışıyla akıllı şehirlerin kurgulanmasına destek oluyoruz. Osmaniye de son dönemde aldığı yatırımlarla öne çıkan ve sağlıklı şehirleşme adına büyük potansiyel vaat eden illerimizden biri. Bu uygulamanın hem kentin sakinlerine hem de ziyaretçilerine kolaylık ve hız kazandıracağını umuyorum. Hedefimiz, temassız uygulamasını dünyanın farklı akıllı şehirlerinde olduğu gibi diğer ulaşım araçlarında, otopark girişlerinde ve otoban geçişlerinde yaygınlaştırmak” şeklinde konuştu.

Londra, St. Petersburg, Kiev, Bükreş gibi dünyanın önde gelen metropollerinde kullanılan, basit, hızlı ve güvenli ödeme sağlayan Temassız Mastercard Toplu Taşıma uygulaması; Türkiye’de de Osmaniye ile birlikte Adana, Alanya, Ankara, Antalya, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Düzce, Edirne, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun ve Sivas olmak üzere toplam 20 ilde aktif olarak kullanılıyor. Bu illerde yaşayanlar kadar, ziyarete giden yerli ve yabancı ziyaretçiler de temassız özelliği taşıyan banka kartı, kredi kartı ve cep telefonlarını Mastercard’ın güvenli altyapısıyla toplu taşıma ödeme işlemleri için kullanabiliyor.

Toplu ulaşım araçlarının ödemelerinin yanı sıra otopark, farklı alanlarında da kullanımı yaygınlaşan bu akıllı sistem, devletlerin de tek bir altyapıya yatırım yaparak daha verimli çalışmasına, tasarruf etmesine vekayıt dışı ekonominin küçültülmesi ile vergi kaybının engellenmesi gibi pek çok alanda daha avantajlar sunuyor.

(CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ