Kuraklık kritik seviyeyi geçti, 10 il tehlikede

Araç muayenelerinde yeni düzenleme

İMAMOĞLU: “İSTANBUL’A VE TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR İŞ YAPACAĞIZ”

TGF’DEN CÜNEYT ÖZDEMİR’E TEPKİ

“YOKSULLUKLA MÜCADELEDE HİÇBİR ENGEL TANIMAYACAĞIZ”

KAHVALTI YAPMAK NEDEN ÖNEMLİ ?

LÖSEV’DEN KANSER HASTALARINA KIRMIZI ET

Şanslı sokak köpeği yaşama tutundu

Yurt içinde ikamet eden yaklaşık 17 milyon 300 bin kişi seyahate çıktı

2020 Yılında Öne Çıkan Siyasi Konular ve İsimler

ADANA BAROSU’NDA SAVUNMAYA TAZE KAN

Çocuklar tatilde ödevlere ara vermeli

Büyükşehir karla mücadelede görev başında  

ARILARIN HAYRANLIK UYANDIRAN DÜNYASI

“Sağlık çalışanları pandemide fedakarca mücadele ediyor”

KAPAUM İlk Kurum İçi Protokolünü İletişim Fakültesi ile İmzaladı  

"Yerel yönetimler TMMOB’ye bağlı odalarla iş birliğinin sağlamalı"

Çukurova Üniversitesinde Dekan Devir Teslim Töreni

LÖSEV: “Saç ve Peruk Bağışı Kabul Etmiyoruz!”

Büyükşehir, kira bedeli yüksek araçları satın alıyor ve kurumun malı yapıyor

İş Dünyasında Dijital Dönüşüm

Bilimsel Diş Hekimliği 112. Yaşında

Dt. Güler, “Pandemi ile mücadelede tükenmedik, tükenmeyeceğiz”

Bilimsel Diş Hekimliği’nin kuruluşunun 112’nci yılı nedeniyle Atatürk Anıtı önüne çelenk koyan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Biz diş hekimleri;  pandemi sürecinde de nasıl İbn-i Sinalar, Biruniler, Pasteurlar hekimlik mesleğine bir adanmışlıkla, bir inançla çalışmışlarsa bizler de Covid-19 pandemisinde bıkmadan, yılmadan, tükenmeden çalışmaya devam  edeceğiz.” dedi. 

Bilimsel diş hekimliği kuruluşunun 112’nci yılı nedeniyle Atatürk Parkı’nda bir araya gelen Adana Diş Hekimleri Odası yönetim kurulu üyeleri ile diş hekimleri; anıt önüne çelenk bırakarak tüm şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu. 

PANDEMİYE KARŞI YILMADAN GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

İYİ Parti Adana Milletvekili Dt. M. Metanet Çulhaoğlu, ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesinden akademisyenler ile diş hekimlerinin katılım gösterdiği etkinlikte 112 yıldır kamu ve özelde ağız ve diş sağlığı hizmetlerini sunmaya devam ettiklerini söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yaptığı açıklamada “Covid-19 pandemisinde filyasyonda çalışan diş hekimleri özlük haklarında ciddi sorunlar yaşamalarına rağmen, özelde çalışan ülke genelindeki 39 bin diş hekimi ağız ve diş sağlığı hizmetlerini her türlü bulaş riskini göze alarak hizmet sunmaya yılmadan, bıkmadan mücadeleye devam ediyoruz. Görevimizin başındayız.” dedi. 

PANDEMİNDEN ÖLEN SAĞLIKÇILAR ŞEHİT SAYILSIN

Covid-19 pandemisinde kaybettikleri tüm sağlık çalışanlarının acısının yüreklerinden hiç gitmeyeceğini de vurgulayan Başkan Dt. Fatih Güler, “Pandemi başında sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın basın ve kamuoyu önünce “Covid-19 pandemisinde çalışan sağlık mensuplarına şehitlik haklarını vereceğiz” sözünü unutmadık. Ya ‘Şehitlik Hakları’ olarak ya da ‘Meslek Hastalığı’ olarak kabul edilmesini hala bekliyoruz. Hakkımız olanı sonuna kadar istemekten vazgeçmeyeceğiz. Bu anlamda kamuda çalışan tüm diş hekimlerini bu süreçte diş hekimleri odalarına üye olmaya, birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmaya çağırıyoruz.” 

PANDEMİYE KARŞI MÜCADELE YÜZYILLARDIR SÜRÜYOR

Başkan Dt. Güler, “22 Kasım Diş Hekimliği gününde diş hekimlerinin özelde ve kamuda yaşadığı sorunları tek tek sıralamak istemiyoruz. Ağız diş sağlığı politikaları konusunda sürekli tekrarladığımız önerilerimizi bugünün gündemine alıp vakit kaybetmek istemiyoruz.Öncelikli gündemimiz Covid-19 pandemisidir. Nasıl ki insanoğlu yüzlerce yıldır salgın hastalıklara karşı mücadele ederken tükenmişliği, yılgınlığı, umutsuzluğu düşünmediyse, İbn-i Sinalar, Biruniler, Pasteurlar hekimlik mesleğine bir adanmışlıkla bir inançla bağlı çalışmışlarsa bizler de Covid-19 pandemisinde bıkmadan, yılmadan çalışmaya devam  edeceğiz. Bir umuttur yaşamak, bir direniştir yaşamak. Yaşamaktan ve çalışmaktan yılmadık, bıkmadık, tükenmedik, tükenmeyeceğiz.” diye konuştu.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ