Sokaklar sessizliğe büründü

YENİ YILDA ALDIĞINIZ KARARLARIN ARKASINDA DURUN

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “En yan etkisiz ilaç alınmayan ilaçtır"

Evde kaldık, oyunlara daha fazla para harcadık 

İSTANBULDAKİ BARAJ HAVZALARINDAN 40 TON ATIK ÇIKTI

Adana’da asfalt çalışmaları sürüyor

POLİS ADAYLARINDAN ADANAYA HEM CAN HEM KAN

Pandemi sürecinde zaman iyi değerlendirilmeli

PTT AŞ VE AZERPOST ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Turizm sektöründe ilk hareketlenmeler iç pazarda olur

YURTTA HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR, BUZLANMA VE ZİRAİ DON BEKLENİYOR

Adana'daki yağmur zor anlar yaşattı

COVID-19’UN ETKİ ETTİĞİ 5 KALP-DAMAR PROBLEMİ

Ahmet Yahşi’ye son görev

Büyükşehir, Covid-19 salgınına karşı mücadeleyi sürdürüyor

YÜREĞİR BELEDİYESİ HER GÜN 2 BİN 511 AİLEYE SICAK YEMEK DAĞITIYOR

"Şehit Erkut Akbay mahallesinde neler oluyor?"

“Emekçi kardeşlerimin hepsiyle gurur duyuyorum”

"Bu zor koşullarda mücadele edip, başarmak hepimizin sorumluluğu”

Akay: “Muhtar ve halkın yönetimde söz sahibi olmasını önemsiyoruz”

“İfade ve Basın özgürlüğü önündeki engeller kaldırılmalı”

Kar amacı gütmeyen kuruluş: Bir İlmek Bin Yürek

Farklı illerde yaşayan sosyal proje gönüllüsü yüzün üstünde kadın dayanışması el emekleriyle ördükleri bebek kitlerini, çocuklar üşümesin diye sevgi ve şefkat dolu örgü bere ve atkıları memleketimizin her yerine ulaştırıyorlar.

 

“Bir İlmek Bin Yürek” kâr amacı gütmeyen kuruluş, topluluk. Farklı illerde yaşayan sosyal proje gönüllüsü yüzün üstünde kadın dayanışması el emekleriyle ördükleri bebek kitlerini, çocuklar üşümesin diye sevgi ve şefkat dolu örgü bere ve atkıları memleketimizin her yerine ulaştırıyorlar.

Konuyla ilgili açıklama yapan şair-müzisyen Nebih Nafile; "Sanatçı dostum Mehmet Erdemli’nin eşi Nevin Erdemli Hanımefendi; “ihtiyaç sahibi bebek kitleri ve öğrencilere bere-atkı göndermek istiyoruz dediğinde” aklıma ilk gelen Antakya/Hatay 1nolu Aile Sağlığı Merkezi doktorlarından sevgili dostum Dr. Serdal Kanuncu ve Çekmece Mahallesi muhtarı Süleyman Oflazoğlu. Bir süre sonra sosyal proje çalışmalarında bulunan Ankara ekibi sözcüleri; Yasemin Karamıkoğlu, Yasemin Sabuncu ve Nevin Erdemli tüm sevgi ve şefkatlerini paketlere sığdırıp güzel ülkemizin dört bir yanına gönderdikleri örgülerden Antakya’ya da gönderdiler. Hepsine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Dr. Serdal Kanuncu; Hayatta en acı şeylerden birisidir yoksulluk, hele hele yoksul doğmak daha kötüdür. Soğuk kış günleri için bebelere atkı, hırka, kıyafet ilmikleyen güzel yüreklileri duyunca benim de yüreğim ısınmadı değil... Bir ilmek Bin yürek oluşumundan bahsediyorum; bu sefer de Hatayımızın bebelerini düşünüp bizlere ulaştılar sağ olsunlar, ne mutlu bizlere ki birçok kötü habere alıştırıldığımız şu dünyada böylesi yürek ısıtan insanlar ve kıymetli çalışmaları var... Yoksul bebeler adına her bir ilmekleri için teker teker teşekkür ederim...saygıyla. Destek veren ve bana ulaşılmasını sağlayan şair Nebih Nafile hocama da teşekkür ediyorum" dedi.

Çekmece Mahallesi Muhtarı Süleyman Oflazoğlu da ,"Şiir ve müzikleri ile mahallemizin güzel isimlerinden Nebih Nafile böylesi çalışmadan bahsettiği zaman ülkem adına, güzel insanlık adına sevindim. Kâr amacı gütmeyen “Bir İlmek Bin Yürek” topluluğu tarafından mahallemiz ihtiyaç sahipleri bebeklerine gönderilen bebek kitlerini kendileri adına bu zorlu süreçte dağıttık. Emeklerinden dolayı gönüllü tüm proje çalışanlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.

(vş)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ