YÜREĞİR’DE ‘GİRİŞİMCİLİK KURSU’ 15 MART’TA BAŞLIYOR

BAŞKAN ERDEM, “BELEDİYENİN TARLALARI İLK KEZ HALKIN YARARINA EKİLDİ”

Çukurova Zabıtasından pandemi denetimi

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" açıklaması

KARATAŞ’TA CUMHURİYET DÖNEMİ KADIN KIYAFETLERİ DEFİLESİ DÜZENLENDİ

BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN KADIN ÇALIŞANLARA 8 MART İZNİ

SEYHAN’DA KADININ ADI DA VAR KENDİSİ DE VAR

AKP'li Yarar, ”Eski trafik düzenine geri dönülmelidir”

Seyhan Belediye Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması

KIRSAL MAHALLELERİMİZ ASKİ İLE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN SICAK ÇORBA İKRAMI

Seyhan’da Denetim Komisyonu’ndan evrak kaçırıldı iddiası

AKP’li Tunç,”Seyhan’ın arazileri işgal altında”

YÜREĞİR AŞEVİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK İKRAMI

VALİ ELBAN YÜREĞİR'Lİ MAHALLE MUHTARLARI İLE GÖRÜŞTÜ

Seyhan’da büfe tartışması 

YÜREĞİR PARKLARLA DONATILIYOR

Ceyhan Belediyesi'nden yol çalışmaları

Sivrisinekle mücadelede dronla ilaçlama yöntemi

Karalar, Yumurtalık’ta muhtarlarla toplantı yaptı

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDEN SINAV DESTEĞİ

MHP’li Uçar’dan Akay’a cevap

MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar.“Akif Kemal Akay’dan tek perdelik oyun” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın mecliste kendisine yönelik eleştirilere aynı anda cevap vermek yerine 3 gün sonra cevap vermesini, başka hiç kimseye söz vermemesini “Akif Kemal Akay’dan tek perdelik oyun” olarak değerlendirdi.

Uçar, açıklamasında,  “04.01.2021 Pazartesi günü yapılan meclis toplantısında, Partilerin Grup Başkanvekilleri ve bazı Belediye Meclis Üyeleri meclis kürsüsünde belediye işleyişi ile ilgili, belediyenin hizmetleri ilgili görüşlerini ortaya koydular. Belediye başkanı konuşulanlar ve gündeme getirilen konular karşısında sessiz kalmış ve hiçbir soruya cevap vermemiştir. Ancak ne olduysa 3 gün sonra 07.01.2021 tarihindeki meclis toplantısında mikrofonun başına geçip sözüm ona pazartesi günü meclis üyelerinin konuşmalarına cevap verdi. Başkan 3 gün sonra konuşulanları ya ancak idrak etmiş olmalı ve cevap verme ihtiyacı duymuş veya birilerinin hazırlamış oldukları bir kurguyla kameraların ve basının karşısına oturtulmuştur. Her 2 durum da maalesef faciadan ibarettir” dedi.

“ Madem siz meclis üyelerine cevap verecektiniz de neden 3 gün beklediniz yoksa kendi bürokratlarınızın hatalarını unutturmak için ve yine sizin bürokratlarınızın hazırladıkları gerçekten uzak açıklamaları elinize tutuşturup okumanızı mı istediler*” diye soran Uçar şöyle devam etti:

“ Madem siz konuştunuz peki neden cesaret edipte söz isteyen meclis üyelerine söz hakkı vermediniz kameraların karşısında gerçeklerin ortaya çıkmasından korkup, basının karşısında zor duruma düşeceğinizden mi endişe duydunuz? Konuşulanları 3 gün içinde ancak anlayabilenlerin Seyhan’a ve Seyhanlıya verecek hiçbir şeylerin olmadığının da aynı zamanda kanıtıdır” dedi.

MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, “Şimdi başkana soruyorum davalı olan bürokratlarınızı davalar neticelenene kadar görevden almayarak, görevlerini sürdürmelerini sağlayan siz mi hukuka saygısızlık ediyorsunuz yoksa doğruları dile getirdiğimiz için biz mi saygısızlık ediyoruz? Basın temsilcilerinin hakkını savunmakla biz mi yanlış yapıyoruz yoksa basının aboneliklerini iptal eden iş bilmez personeliniz mi? Kadro ihtisas ve bir çok konuda meclisi yanıltan, meclis üyelerinin güvenini kaybeden bürokratlarınız mı suçlu bunu dile getirip gerekli soruşturmaları, denetimleri başlatmanızı isteyen meclis üyeleri mi suçlu? Şimdi başkana soruyorum sizin amacınız Seyhan ve Seyhanlıya hizmetse şayet ekibinizi tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Yok ben ekibimden memnunum derseniz size hazırladıkları bu tek perdelik oyunları oynamaya da hazırlıklı olun çünkü daha çok zor durumlarla karşı karşıya kalırsınız. Ve Başkana son bir önerim her elinize verilen A4 kağıdını kameraların ve basının karşısına geçip okumayın, öncesinden okuyup araştırın. Yoksa daha kötü durumlarla karşılaşabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

(vş)