BAZI 'YAP-İŞLET-DEVRET PROJELERİ' NE BORÇ GARANTİSİ GİRİŞİMİ

“İKTİDAR İNSAN HAKLARINI YENİ KEŞFETMİŞ GİBİ DAVRANIYOR”

ERDOĞAN İNSAN HAKLARI EYLEM PLANINI TANITTI

Sancar:"Kapatma çabaları bizleri daha da büyütecektir"

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye,"Milliyetçilik bu mu? Vatanseverlik bu mu?"

Bahçeli: "HDP'nin kapatılması acildir, şarttır"    

Gürer: “Poşet hesabında bir çapanoğlu var”

"İşsizlik oranı her geçen gün artıyor"

TÜİK BAŞKANLIĞI’NA ATAMA RESMİ GAZETE’DE

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA NORMAL DÜZEN VE MESAİ SAATLERİ BUGÜN  BAŞLIYOR

ADANA’DA PANDEMİ KISITLAMALARINDA RAHATLAMA

‘ERDOĞAN’NIN TEK MİLLET TARİFİNDE KENDİNE OY VERMEYENLER YOK' 

KABİNE TOPLANTISI BAŞLADI

TÜİK, 'PANDEMİYE RAĞMEN 2020 YILINDA % 1.8 BÜYÜDÜK'  DİYOR

METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN BERAAT ETTİLER

CHP'Lİ TOPRAK: "İKTİDAR, BOL SIFIRLI YENİ BANKNOT BASMAYA HAZIRLANIYOR"

CHP'Lİ İLGEZDİ: "TÜM SANATÇILAR İÇİN SOSYAL GÜVENCE SAĞLANACAK"

İKTİDARIN ‘İNSAN HAKLARI’NDAKİ SAMİMİYET TESTİ TİHEK OLACAK"

AKIN: "DOĞALGAZA İKİ AYDA ÜÇÜNCÜ ZAM"

AĞBABA, ESNAF ANKETİNİN SONUÇLARINI AÇIKLADI

CHP Denizli milletvekili Sancar partisinden istifa etti

İYİP'Lİ TATLIOĞLU. "YASAMA İŞLEYİŞİ DÜŞÜRÜLDÜ"    

Tatlıoğlu,27. Yasama Dönemi'nde 250 kanun teklifi, 437 araştırma önergesi, 3 bin 408 soru önergesi verdiklerini, soru önergelerinden sadece 2 bin 33'ünün yanıtlandığını birçok bakanlığın, sorularının yanıtlamadığını söyledi.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı, Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Meclis Genel Kurulunun verilen aranın ardından bugün açılacağını anımsattı.

İYİ Parti olarak 27. Yasama Dönemi'nde 250 kanun teklifi, 437 araştırma önergesi, 3 bin 408 soru önergesi verdiklerini, soru önergelerinden sadece 2 bin 33'ünün yanıtlandığını anlatan Tatlıoğlu, birçok bakanlığın, sorularının yarısına dahi cevap verme zahmetinde bulunmadığını savundu.

Tatlıoğlu, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin, yasamanın işleyişini düşürdüğü gibi yürütmeyi de denetlenemez konuma sürüklediğini öne sürdü.

Türkiye'nin, 20 yıl öncesinde bırakmayı planladığı ve ciddi mesafe aldığı kamu borçlanma gereğinde, 20 yılın da gerisine düştüğünü savunan Tatlıoğlu, işsizliğin tabana yayıldığını, enflasyonun orta ve dar gelirli vatandaşın yaşam standardını aşağı çektiğini, gelir dağılımındaki bozukluğun derinleştiğini, asgari ücretin ortalama ücret halini aldığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bir yıl önce başlattığı esnaf gezilerine devam ettiğini anlatan Tatlıoğlu, Türkiye'nin gerçek sorunlarını dinleme, siyasete aktarma görevlerinin sürdüğünü ifade etti.

Tatlıoğlu, Türkiye'nin gerçek sorunlarının ekonomi, işsizlik, işyeri kapanmaları, yüksek maliyetler, devlet tarafından sahiplenilmeyen KOBİ'ler ve geçim sıkıntısı olduğunu dile getirdi.

Kapanan şirket sayısının, Aralık 2020'de, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 43 arttığına dikkati çeken Tatlıoğlu, 2020'de kapanan şirket sayısının yüzde 16,5 artışla 15 bin 366 olduğunu kaydetti.

Tatlıoğlu, esnafın, vatandaşın durumunun anlaşılması için sahaya çıkılması gerektiğini söyleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Akşener'in çarşamba günü Sakarya'da yapacağı esnaf ziyaretine davet etti.

Bütün sarayların aynı; eleştiriye kör, sağır olduğunu ifade eden Tatlıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Saraydaki azınlık her zaman, her ülkede mutludur. Saraydan çıkmadan, milletle bütünleşmeden ne sorunlar görülür ne de çözüm üretilir. Türk insanı koronavirüsün etkisiyle 2020'yi kaybetmiştir. Ama korana dışında 2019'u da kaybetmiştik. 2021'den umutsuz olmamak için yürütmenin bizlerin sesini duyması ve buna kulak vermesi, Türkiye'yi 2021'de siyasal iklimin değişmesi için bir seçime götürmesi, Türkiye'nin bir seçime girmesi artık şarttır. Bu sürecin daha fazla uzaması Türkiye'nin aleyhinedir. Türkiye'nin potansiyeli, güçlü Türkiye için uygundur. Türkiye'nin fotoğrafı bu değildir. Ekonomi olarak çok daha yukarılarda bir Türkiye, demokratik özgürlük alanları genişlemiş, yargının ve liyakatin yerleşmiş olduğu, yükselen bir Türkiye mümkündür. Bunun için siyasal iklimin değişmesi gerekir. İnşallah siyasal iklimin değiştiği yeni bir enerjiyle, yeni bir siyasal iktidarla Türkiye, 21. yüzyılın yarışan ülkelerinden birisi haline gelecektir."

(VŞ)