ADANA'DAN FİLİSTİN'E YARDIM ÇAĞRISI

 İş yerinde huzur maaştan daha önemli

“AİLE HEKİMLERİ HAK ETTİKLERİ EK ÖDEMEYİ ALANA KADAR MÜCADELE EDECEK”

Altın Takılardaki Muhteşem Güzellik

Manuel doldurulan izin belgelerinin geçerlilik süresi uzatıldı

ÇÜTAM Konferansları Devam Ediyor

Kızılay'dan 1kişi 1000 kişi Projesi

Dolandırıcılar anneler gününe hazırlanıyor  

SEYHAN’DA 31 MAHALLEDE SEMT PAZARI KURULACAK

PTT’DEN "TÜRKSAT 5A" KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

SİBER DOLANDIRICILAR EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYESİNE GÖZ DİKTİ

AHEF: "SAĞLIK ÇALIŞANLARI HARİÇ “KAVİMLER GÖÇÜ”"

Bazı üniversitelerde 10 yeni fakülte açılacak

“Hiçbir güç Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile verilen idari iznimizi engelleyemez!”

“Eczanelerimiz Saat: 08:30 – 18:00 arası açıktır”

“Ülkemizde 10’a Yakın Aşı Çalışması Var”

Doğal Taş Cephe Kaplama Avantajlarıyla Fark Yaratıyor 

TÜSAD: "Tam kapanma evet, ama etkin aşılama ve önlemlerin devamı şart!"

"Bu zor günleri el birliğiyle aşacağız"

Uçak Korkusu Olanlara Uçuş Tüyoları

ÇUKUROVA BELEDİYESİNDEN CORONAVİRÜSÜNE KARŞI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

EVİ YANAN AİLEYE SEYHAN BELEDİYESİ YARDIM ELİNİ UZATTI

Seyhan Belediyesi, 7’si çocuk 9 kişilik ailenin yaşadığı ve çıkan yangın sonucu kullanılmaz hale gelen evin onarımı için gerekli olan yardımı yaptı, maddi ve sosyal desteklerle aileye rahat bir nefes aldırdı

Evin boyama çalışmasına katılan Başkan Akay, “Yangının getirdiği maddi ve manevi sıkıntıların aşılması konusunda elimizden geldiğince destek olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi. Evi onarılan baba Sultan Adıyaman da “Allah razı olsun, Allah başımızdan eksik etmesin” diyerek Başkan Akay’a teşekkür etti.

YANGIN NEDENİYLE KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Gülbahçesi Mahallesi’nde en büyüğü 19 yaşında olan 7 çocuklu Adıyaman ailesinin yaşadığı ev, çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında aile bireylerini bir bölümü damda, diğerleri de ev dışında olduğu için can kaybı ya da yaralanma meydana gelmedi.

ONARIM YAPILDI, SOSYAL YARDIM DESTEĞİ VERİLDİ

Sosyal güvencesi olmayan ve inşaatlarda günübirlik işlerde çalışarak geçimini sağlamaya çalışan baba Sultan Adıyaman, Seyhan Belediyesi’nden yardım istedi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından Başkan Akay’ın da talimatıyla Adıyaman ailesinin yanan evi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri evin tadilatı için gerekli olan sıva malzemesi ve boya yardımını yaptı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri de ailenin onarım sürecinde ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için öncelikle yangın yardımı, eşya yardımı, alışveriş kartı, hijyen ve gıda kolisi yardımı yaptı.

BAŞKAN AKAY BOYA YAPTI

Seyhan Belediyesinin boya atölyesinde üretilen boyalarla gerçekleştirilen boyama çalışmalarına katılan Başkan Akay, belediye çalışanlarıyla birlikte evi boyadı. Evin yangın sonucu kullanılamaz hale geldiğine işaret eden Akay, talep üzerine aileye yardımcı olmaya çalıştıklarını aktardı.

“AİLENİN YAŞAMINI DA ONARMAYA ÇALIŞTIK”

Verilen maddi ve manevi desteklerle mağdur durumdaki ailenin yaşamını onarmaya çalıştıklarına dile getiren Başkan Akay, “Evin yapı itibariyle eksiklerini gidermeye çalıştık. Bu süreçte yangının getirdiği manevi sıkıntıların da aşılması konusunda desteğimizi verdik. Bunlar belediyelerin asli görevi. Önümüzdeki günlerde umarım daha fazla yardımcı olmaya çalışacağız. 7 çocuklu bir aile. Başka ihtiyaçları da var. Bunları mümkün olduğu kadar karşılamak bizim temel görevlerimiz” dedi.

(CO)