ÖZEL OKUL KURUCULARI ÖRGÜTLENİYOR!

Allianz Motto Hareket Adana’da da dijital eğitimlerle devam ediyor

Eğitim-Sen: "Boğaziçi Üniversitesi Bileşenlerinin Yanındayız"

Yüz yüze eğitim için adım atıldı!

Eğitimin İçeriği Masaya Yatırılıyor

Yüz yüze yapılacak sınavlar ertelendi

60 Metre Yüksekliğindeki Siloyu 8 Saniyede Enkaza Çevirdiler

EĞİTİMSEN,”SINAVSIZ EĞİTİM MODELİ GELİŞTİRİLMELİDİR”

ÇÜ Ziraat Fakültesinin Dergisi TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizinine Girdi

Seyhan'da zabıtaya “Salgında Davranış” eğitimi

ÇÜ AGENTEM Türkiye’nin İlk, Avrupa’nın Sayılı Merkezleri Arasında

Ç.Ü.'de bir ilk “ÇEVRİMİÇİ KURS”

Rektör Prof. Dr. Tuncel ÇÜTAM'daydı

KİMFOR 2 Konferansı tamamlandı

Dünyanın En İyi Bilim İnsanları Listesinde Çukurova Üniversitesi 8 Akademisyenle Yer Aldı

KADAUM’da Profesyonel Kariyerde Kadın Konuşuldu

Çukurova Üniversitesi Halkı Bilgilendirme Seminerleri Başladı

Eğitim-Sen "Yüzyüze eğitim uygun değil"

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİN AYRINTILARI BELLİ OLDU

Eğitim-Sen, "Eğitimde tam eşitlik sağlanmalıdır"

Eğitim Sen: "Çukurova Üniversitesi Online Sınav Kararını Gözden Geçirmeli"

Dt. Güler, “Eğitimde haksızlıkların önüne geçilmelidir”

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “"Türkiye'deki üniversitelere yatay geçiş olanağı" tanınmasına ilişkin uygulamaya dayanılarak bazı yerlerde usulsüz yatay geçiş yapılmasını doğru bulmuyoruz.” dedi.

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Üniversite sınavlarında ilk 1000'e girenlerden yurt dışındaki üniversitelere kayıt yaptıranlara, pandemi koşulları nedeniyle "Türkiye'deki üniversitelere yatay geçiş olanağı" tanınmasına ilişkin uygulamaya dayanılarak bazı yerlerde usulsüz yatay geçiş yapılmasını doğru bulmuyoruz.” dedi.

 "BİNLERCE ÖĞRENCİNİN HAKKI YENİYOR"

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın ‘usulsüz yatay geçiş’ yapıldığını doğrulaması üzerine yazılı açıklama yapan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Usulsüz yapılan her işin karşısındayız. Derece yapan öğrenciler bazı üniversitelere giremezken yasanın bir boşluğundan yada pandemi koşullarından yararlanarak haksız bir şekilde bazılarının öne geçmesi etik değildir. Binlerce öğrencinin hakkı yendiği gibi niteliksiz, donanımsız insanlar ortaya çıkmaktadır. Eğitimde eşitlik olmalı, hak edenler sıraları doldurmalıdır. Başta YÖK olmak üzere ilgili bakanlıkların bu duruma acil bir çözüm bulmalarını bekliyoruz.” 

"BU YOL BİR DAHA AÇILMAMAK ÜZERE KAPANMALIDIR"

Başkan Dt. Güler, “Çocuklarına bu yolu açarak annelik babalık yaptığını düşünenler çocuklarına sadece sahte bir yaşamı kurmayı öğretmekte, kul hakkı yemektedirler. Bu şekilde kayıt yaptıran öğrenciler sınıf arkadaşlarının yüzüne nasıl bakmaktadırlar. Üniversite sınavında 800 bininci sırada olan birisinin Tıp Fakültesi veya Diş Hekimliği Fakültesi’nde ilk 40 bin ve ilk 80 binde olan öğrencilerle nasıl olurda aynı hakka, aynı statüye sahip olur. O zaman üniversite sınavının ne anlamı kaldı. Bu çocukları kaydedenler bu cüreti cesareti nereden buluyorlar? Bu yol bir daha açılmamak üzere kapanmalıdır. Bu şekilde mezun olan çocuklar hayatları boyunca meslektaşları arasında dışlanacaklarını unutmasınlar. Aldıkları diplomanın bizim gözümüzde hiç bir değeri yoktur.”

(vş)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ