AKIN: "DOĞALGAZA İKİ AYDA ÜÇÜNCÜ ZAM"

AĞBABA, ESNAF ANKETİNİN SONUÇLARINI AÇIKLADI

CHP Denizli milletvekili Sancar partisinden istifa etti

ÖZTRAK: “MERKEZ BANKASI’NIN REZERVLERİNİ YİYİP BİTİRDİLER”

AKP'Lİ ÇELİK,"28 ŞUBAT SİYASİ TARİHİN EN KARANLIK DÖNEMİDİR"

KILIÇDAROĞLU’NDAN ANMA TÖRENİNDE ERBAKAN’A ÖVGÜLER!

CHP'DEN YUMURTALIK’A ZİYARET 

İYİP’Lİ ÇULHAOĞLU,”ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

KARAYOLLARI’NDA AYNI İŞE FARKLI ÜCRETLENDİRME MECLİSTE

CHP Yerel Yönetimler Heyeti: Bizim Belediyelerimiz Tıkır Tıkır Çalışıyor

Harita teknikerlerini ‘atamama bahanesi’ meclis gündeminde

Gürer: “Esnafta durum vahim”

Barut,"Pandemi sorumluluğunu öğrencilere yüklediler"

Peköz, “Çukurovalı çiftçiler tarım ilaçları ile zehirleniyor”

AYM: “İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ İDDİASI TEMELLENDİRİLEMEZ İSE KABUL EDİLMEYECEK”

KILIÇDAROĞLU, ŞİDDET MAĞDURU RUKİYE AY’I KABUL ETTİ

MECLİS’E GELEN FEZLEKELER KONUSU TARTIŞILIYOR

ERDOĞAN,“ATLAS SİNEMAMIZ AYNI ZAMANDA YAŞAYAN BİR MÜZE OLACAK”

CHP'Lİ GÜRER, "TİGEM’DE NELER OLUYOR?"

AKP'li Ala, "Türkiye Avrupa'nın güvenliğine katkıda bulunmaya devam ediyor"

ÖZTRAK: CHP BALKAN MASASI’NI ANLATTI

Dağ, "AK Parti davasını ve hareketini büyük bir çınara benzetiyorum"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ,"Bu çınarın kökleri 10 yıllar, 100 yıllar boyunca geçmişe doğru dayanmış halde" dedi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu'nda düzenlenen Afyonkarahisar 6. Olağan Gençlik Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin geçmiş 19 yılına bakıldığında "rüyalarda gördükleri ve hayalini kurdukları" başörtüsü özgürlüğü, vesayetin kaldırılması, barajlar, duble yollar ve savunma sanayisi gibi konularda icraatlar gerçekleştirdiklerini söyledi.
Şimdi sıranın 2023 ve 2053 hedeflerinde olduğunu dile getiren Dağ, "Onları da hayallerimizde ve rüyalarımızda görmeye başladık. İnşallah, onları da hep birlikte gerçekleştireceğiz" diye konuştu. 
"AK Parti davasını ve hareketini büyük bir çınara benzetiyorum. Bu çınarın kökleri 10 yıllar, 100 yıllar boyunca geçmişe doğru dayanmış halde." diyen Dağ, şöyle devam etti:
"Bunun gövdesi teşkilat, yaprakları üyeler. Köke baktığımızda ise açıkça tarihin içerisinde bir süreci yaşıyoruz. Her dönemde de bu süreç, her zaman yaşanmış. Bu yaşanan süreçte, biz iyiler tarafında mıyız? Yoksa kötüler tarafında mıyız? Biz bir şeyler inşa eden ve yapanlar tarafında mıyız? Yoksa yakanlar ve engelleyenler tarafında mıyız? Şöyle tarihe baktığımızda aslında bu şekilde çokça örnek görüyoruz."
Tarihi süreçten örnekler de veren Dağ, şu ifadeleri kullandı:
"Bir tarafta Hz. Ömer, diğer tarafta Ebu Cehil. Biri inşa etmiş, bir şeyler ortaya koymuş, öbürü yıkmak ve yakmak için birtakım mücadeleler vermiş. Yine 100 yıl önceye gittiğimizde bir tarafta 33 yıl boyunca Osmanlı Devleti'ni yeniden inşa etmeye çalışan Abdülhamit Han olmuş. Ama yıkan taraf ise ona karşı gelen ittihat ve terakki zihniyeti Emanuel Karasu ve Ermeni Aram Efendi gibi tipler olmuş. 33 yıl boyunca ülkeyi o badireli süreçte limana götüren bir kaptan edasıyla hareket eden padişaha karşı 10 yıllık süre içerisinde yaşadığımız sıkıntılar hepimizce malum. Bunun örnekleri çok. Bir tarafta Adnan Menderes, öbür tarafta ona darbe yapan darbeciler. Bir tarafta o dönemde ülkeye barajlarla hizmet etmeye çalışan Süleyman Demirel, diğer tarafta ona engel olan Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti. Bir tarafta Necmettin Erbakan hoca, öbür tarafta 28 Şubatçılar." 
Dağ, ülkeye, ümmete ve tüm insanlığa faydalı bir şeyler yapmaya gayret ettiklerini ama hep karşılarında bir zihniyetin var olduğunu vurguladı.

(vş)