YÜREĞİR BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ POMEM KURSU BAŞLADI

Büyükşehirden 25 ayrı noktada asfalt çalışması

Kadın Dayanışma Merkezinde kadınlara katkı

Yüreğir Belediyesi’nden Engelli Memur Adaylarına Rehberlik Desteği

Adana Büyükşehir Meclisinde Ocak ayı çalışması tamamlandı 

Karalar,”Özel Halk Otobüsleri engellileri almıyor diye sürekli şikayet geliyor”

BAŞKAN ERDEM'DEN İŞÇİLERE İKRAMİYE JESTİ

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinden rutin çalışma

Başkan Ergü'den, Büyükşehir’e beyaz fasulye üretiminin artırılması önerisi

Mecliste işçi çıkışları tartışması 

BAŞKAN KOCAİSPİR YÜREĞİR’E BİR ESER DAHA KAZANDIRIYOR

Seyhan’dan #sanatevesığar etkinliği

Mehmet sordu Başkan cevapladı

Erdem, “Gazeteciler toplumun ışığıdır”

Akay, 2021’e Muhtarları ziyaretle başladı

MHP’li Uçar’dan Akay’a cevap

Akay’dan eleştirilere toplu cevap

CEYHAN'DA ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

YAPILANDIRMA BAŞVURULARI 1 AY DAHA UZATILDI

Çetin, "Çukurovalı kadınlar yalnız değilsiniz"

Kızılaydan Karalar’a teşekkür plaketi

CHP'li Buyruk, “Kadın-erkek eşit olsun istiyoruz”

CHP’li Seyhan Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Funda Buyruk,“Biz kadın-erkek eşit olsun diye, uğraşır ve böyle bir dünya hayal ederken eşit olmak bir yana yaşam hakkının elinden alınır duruma geldi”

Seyhan Belediye Meclisi Kasım ayı 3. Oturumunda konuşan CHP’li Seyhan Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk, ”2020 Ekim ayında 23 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 4 ölüm ise şüpheli olarak kayda geçti” dedi.
Seyhan Belediye Meclis Başkan Akif Kemal Akay, katipler Duygu Ayçe Atikaslan ve Gülcan Bingöl tarafından açıldı.
Gündem dışı ilk sözü alan CHP’li Funda Buyruk, 25 Kasım’ın Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü olduğunu hatırlatarak, kadın ölüm sayılarını bulmak çok zor olduğunu, çünkü bu sayının her geçen artarak değiştiğini belirterek,”2020 Ekim ayında 23 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 4 ölüm ise şüpheli olarak kayda geçti” dedi.
“Bu demek oluyor ki, erkekler kadınların sürekli yaşamasını istemiyor. Biz kadın-erkek eşit olsun diye, uğraşır ve böyle bir dünya hayal ederken eşit olmak bir yana yaşam hakkının elinden alınır duruma geldi” diyen Buyruk, sokağa çıktıklarında başlarına ne geleceklerini bilmediklerini ifade ederek şöyle devam etti:
“Yargı maalesef erkeği koruyan bir tavır sergiliyor. Burada düşen göre şu: Kadına şiddet uygulayan erkeğin cezalandırılması gerekiyor. Ceza almayan erkek maalesef şiddetini artırarak ve korunduğunu düşünerek şiddete devam edebiliyor. Yargı erkeği, kravat takan erkeği koruduğu için kadınların yaşam hakkı elinden alınmış durumda. Kadınlar sürekli erkeği reddettiği için, itaat etmediği için, yaşamayı veya okumayı istediği için, ya da başka bir nedenle yaşama devam etmek istediği için öldürülüyor? Peki, biz isiz öldürseydik ne olurdu? Biz erkekleri reddettiğimizde öldürülüyoruz, erkekler biz reddettiğinde öldürmüyoruz. Çünkü biz sistemden yana değiliz. Erkeklerin açtığı bu sisteme artık dur dememiz gerekiyor” dedi.
Daha sonra ise sırayla AK Parti Grup Başkanvekili Yalçın Limoncu, AK Partili Ahmet Yarar ve Ali Coşkun, CHP’li Güngör Geçer konuştu. Seyhan Belediye Başkanı Akay’ın eleştirilere verdiği cevaplardan sonra gündeme geçildi. 2 madde karar bağlandıktan sonra meclis toplantısı sona erdi.

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ