YÜREĞİR’DE ‘GİRİŞİMCİLİK KURSU’ 15 MART’TA BAŞLIYOR

BAŞKAN ERDEM, “BELEDİYENİN TARLALARI İLK KEZ HALKIN YARARINA EKİLDİ”

Çukurova Zabıtasından pandemi denetimi

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" açıklaması

KARATAŞ’TA CUMHURİYET DÖNEMİ KADIN KIYAFETLERİ DEFİLESİ DÜZENLENDİ

BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN KADIN ÇALIŞANLARA 8 MART İZNİ

SEYHAN’DA KADININ ADI DA VAR KENDİSİ DE VAR

AKP'li Yarar, ”Eski trafik düzenine geri dönülmelidir”

Seyhan Belediye Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması

KIRSAL MAHALLELERİMİZ ASKİ İLE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN SICAK ÇORBA İKRAMI

Seyhan’da Denetim Komisyonu’ndan evrak kaçırıldı iddiası

AKP’li Tunç,”Seyhan’ın arazileri işgal altında”

YÜREĞİR AŞEVİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK İKRAMI

VALİ ELBAN YÜREĞİR'Lİ MAHALLE MUHTARLARI İLE GÖRÜŞTÜ

Seyhan’da büfe tartışması 

YÜREĞİR PARKLARLA DONATILIYOR

Ceyhan Belediyesi'nden yol çalışmaları

Sivrisinekle mücadelede dronla ilaçlama yöntemi

Karalar, Yumurtalık’ta muhtarlarla toplantı yaptı

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDEN SINAV DESTEĞİ

Başkan Ergü'den, Büyükşehir’e beyaz fasulye üretiminin artırılması önerisi

Tufanbeyli Belediye Başkanı remzi Ergü, "Beyaz fasulyenin, barbunyanın daha sulak alanlara ihtiyacı var. Bunu yapabilirsek inşallah fasulyemiz değil Adana’ya Çukurova’ya yetecektir" dedi.

Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, dün Büyükşehir Belediye Meclisinde tüm meclis üyelerine dağıttığı beyaz fasulye üretimin daha da geliştirilmesi için işbirliği teklifinde bulundu.
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Bayar tarafından açıldı.
Gündem dışı söz alan Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, dün mecliste dağıttıkları beyaz kuru fasulye ü,retimin daha geliştirilmesi için Büyükşehir Belediyesine önerilerde bulundu.
Ergü, “Dün meclisimizde dağıttığımız Tufanbeyli beyaz fasulyesi özel bir fasulyedir. 1300-1800 rakımda kar sularıyla sulan özel mikro klima ve rakımda dolayı özel bir aroması olan fasulyedir. Markalaşma ve coğrafi işaret noktasında son aşamaya geldik. Kürebeli  Göleti 50 bin dönüm araziyi sulayacak olan bir gölet, Damlalı köyünde 5 bin dekar alanı sulanıyor.  Bu göletteki, su toprakla buluşturulamıyor. Nasıl ki devletimiz Fırat’ı Harran’la buluşturdu ise Büyükşehir Belediyemiz de önümüzdeki günlerde bir çalışma yaparak bu göletin sularını 50 bin dekar araziye buluşturur diye umut ediyoruz” dedi.
“Beyaz fasulyenin, barbunyanın daha sulak alanlara ihtiyacı var” diyen Ergü, “ Bunu yapabilirsek inşallah fasulyemiz değil Adana’ya Çukurova’ya yetecektir. İlçe ve ülke ekonomisine büyük bir katkılar sunacağız.  Vatandaşımıza balık dağıtmak yerine balık tutmayı öğreteceğiz. Tufanbeyli havası sert, insanı cömerttir.  Büyükşehir Belediyemiz bu insanlara, çiftçilerimize üretim imkanı sağlarsa kendi ayakları üzerinde durmak için ortam oluşturcaktır. Netice olarak önerimiz şu;Büyükşehir  kendi uhdesinde, yetkisinde olan sulama sistemlerini hayata geçirmelidir” dedi.
Geçen dönem Hüseyin Sözlü başkanlığında Tufanbeyli’nin yarısını kapsayacak şekilde kapalı sulama sisteminin harekete geçirildiğini belirten Ergü, “Orada gerçekten gözle görülen bir canlanma var. Bu dönemde aynı sistemi diğer bölgelere yansıtırsak ilçe ve ülke ekonomisi bundan fevkalede faydalanacaktır. Biz ilçe belediyesi olarak her türlü işbirliğine hazırız. Hatta biz bu sistemleri devralarak kendi imkanlarımızla yapma önerisinde bulunuyoruz” dedi.
İYİ Partili Recai Mercimek, AK Partili Ozan Gülaçtı ve CHP’li Serdar Seyhan da gündem dışlı birer konuşma yaptı.
Meclis Başkanı Mustafa Bayar daha sonra gündemlere geçti. 6 teklif ortak komisyonlara havale edilirken 11 komisyon raporu ise kabul edildi.
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi çalışmalarına yarın saat 14.00’te devam edecek.


(vş)