SEYHAN ZABITASINDAN KADEMELİ NORMALLEŞME DENETİMİ

Veteriner hekimler yeni barınağı inceledi

Çetin,“Eşitlik sağlanıncaya kadar pozitif ayrımcılığa devam”

Büyükşehir’den kadınlara Mutfak Atölyesi ve Peyhane Kafe hizmeti

YÜREĞİR BELEDİYESİ KINA KONAKLARI AÇILDI

SEYHAN BELEDİYESİ’NDEN “POZİTİF TAKSİ”DEN SONRA “AŞI TAKSİ”

Büyükşehir’de Kadınlar Günü öne çıktı

YÜREĞİR’DE ‘GİRİŞİMCİLİK KURSU’ 15 MART’TA BAŞLIYOR

BAŞKAN ERDEM, “BELEDİYENİN TARLALARI İLK KEZ HALKIN YARARINA EKİLDİ”

Çukurova Zabıtasından pandemi denetimi

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" açıklaması

KARATAŞ’TA CUMHURİYET DÖNEMİ KADIN KIYAFETLERİ DEFİLESİ DÜZENLENDİ

BAŞKAN KOCAİSPİR’DEN KADIN ÇALIŞANLARA 8 MART İZNİ

SEYHAN’DA KADININ ADI DA VAR KENDİSİ DE VAR

AKP'li Yarar, ”Eski trafik düzenine geri dönülmelidir”

Seyhan Belediye Meclisi’nde Kadınlar Günü kutlaması

KIRSAL MAHALLELERİMİZ ASKİ İLE İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN SICAK ÇORBA İKRAMI

Seyhan’da Denetim Komisyonu’ndan evrak kaçırıldı iddiası

AKP’li Tunç,”Seyhan’ın arazileri işgal altında”

YÜREĞİR AŞEVİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK İKRAMI

Akay’dan eleştirilere toplu cevap

-Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, meclisin dördüncü gününde kendisine eleştirilerde bulunan AK Parti, MHP ve CHP’li meclis üyelerine teek tek cevap verdi.

-Akif Kemal Akay,“Belediye başkanlığı görevine siyaset yapmak üzere gelmedim. En sıradan bir konuda bile kararlarınızı siyaseten verdiğiniz için bunu böyle düşünmenizi yadırgamıyorum. Seçilmeden önce, adaylığım sırasında bile parti rozetimi çıkaracağımı her toplantıda ifade ettim” dedi.

- Akif Kemal Akay, “Seyhan’a bir şeyler katmak, bazı kapıları aralamak ve Belediyemize kurumsal bir kimlik kazandırmak dışında bir amacım yok ve kimse beni bu amaçtan saptıramaz. Aday olmadan, hiçbir yere başvurmadan belediye başkanı oldum” dedi.

Seyhan Belediye Meclisinin 2021 Ocak ayının ilk toplantısında Cumhur İttifakı üyeleri ile CHP grubu içinden kendisine yönelik yapılan eleştirilere cevap vermeyen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, bu eleştirilere toplu olarak dördüncü gün cevap verdi.

 Seyhan Belediye Bakanı Akif Kemal Akay, meclis toplantısını açtıktan sonra AK Parti Grup Başkanvekili Yalçın Limoncu ve Mustafa Kemal Tunç ile MHP’li Şehmus Uçar’ın eleştirilerini cevapladı.

Akay, daha sonra CHP’li muhalif meclis üyelerine verdiği cevapta şunları söyledi:

“Belediye başkanlığı görevine siyaset yapmak üzere gelmedim. En sıradan bir konuda bile kararlarınızı siyaseten verdiğiniz için bunu böyle düşünmenizi yadırgamıyorum. Seçilmeden önce, adaylığım sırasında bile parti rozetimi çıkaracağımı her toplantıda ifade ettim. Seyhan’a bir şeyler katmak, bazı kapıları aralamak ve Belediyemize kurumsal bir kimlik kazandırmak dışında bir amacım yok ve kimse beni bu amaçtan saptıramaz. Aday olmadan, hiçbir yere başvurmadan belediye başkanı oldum. Ve aday olabilmek için çalışma yapmayacağımın bilinmesini isterim. Halkın isteği ve Yüce Mevla’mın takdiri benim geleceğimin yegâne belirleyicisi olacaktır. Benim Seyhan Belediye başkanı olmamın sadece Zeydan Başkanın icazeti ile olduğunu, yoksa bir hiç olduğumu ifade ettiniz bir meclis toplantısında. Hemen söyleyeyim. Ben aday olmadım, Zeydan Başkanla adaylık konusunda hiç konuşmadım. Bana adaylık konusunda seçimden 3 ay önce Seyhan Başkanlığını teklif eden doğrudan Genel Başkan yardımcısı ve Genel Başkan Başdanışmanı idi.  Biraz tereddüt ile daha önce iki kez Büyükşehire aday olmuş, bunlardan birinde parti meclisinden çıkan İlçe belediye başkanlığını kabul etmemiş birine yaptılar bu teklifi. Onlara sadece  “olabilir” dedim. Doğru muydu yıllar önce Büyükşehire aday olan birinin ilçe belediyesi başkanı olması. Gerçi sonradan Büyükşehire aday olup aynı dönemde bırakın ilçe belediye başkanlığını meclis üyeliğine fit olanları da gördük ya. Kararımda hedef küçülterek yapılacak çok şey olması, sosyal belediyeciliğin bu dönemde proje belediyeciliğinden önemli olması etken oldu. Adaylık konusunda Zeydan Başkanla tek görüşmem son gece telefon ile özgeçmişimi genel merkeze göndermemi istemesi şeklinde oldu. Niçin son geceye kadar beklediler, onu açıkçası bilmiyorum.”

Akay, Yeni dönemde tekrar aday olup olmayacağına dair ise şunları söyledi. “Aday olabilmek için çalışma yapmayacağımın bilinmesini isterim. Halkın isteği ve Yüce Mevla’mın takdiri benim geleceğimin yegâne belirleyicisi olacaktır.”

Daha sonra gündemlere geçildi. 7 madden oluşan teklifler müşterek komisyonlara havale edildi.

(VŞ)