KÜÇÜK: “AVUKATLIK KARİYER VE ETKİLİ İLETİŞİM MESLEĞİDİR”

 “HALKIMIZ AŞILAMA KONUSUNDA GEREKLİ ÖZENİ GÖSTERMELİDİR”

TEPEBAĞ’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

ASANSÖRLÜ ÜST GEÇİTLER HİZMETTE

Başkan Zeydan Karalar kan verdi

TERS EVE ZİYARETÇİ AKINI

VALİ SÜLEYMAN ELBAN’IN JANDARMA TEŞKİLATINI KUTLADI

Çukurova Belediyesi'den Çinli firmaya telşekkür 

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN ‘DİŞ HEKİMLİĞİ MÜZESİ’NE ÖDÜL

SARIÇAM BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ YÜZME KURSU

“Aleviler bu toplumun çimentosudur”

Kadınlar üretiyor

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARA MAMA DESTEĞİ

101’İ KADIN 541 İTFAİYECİ ALIMINDA TEK KRİTER BAŞARI

SEYHAN’DA ATIK İLAÇ TOPLAMA KUMBARALARI FAALİYETE GEÇTİ

Zeydan Karalar yol çalışmalarını inceledi

Anavarza Antik Kenti ‘ne ÇKA Desteği

Ç.Ü.'den Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ne Destek 

Büyükşehir'in "Engelli Çocuk Mola Evi" açıldı

NAZLIAKA SEYHAN’IN ÜRETEN KADINLARIYLA BERABER

BAŞKAN ERDEM, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

AOSB İLE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından imzalanan protokol ile üniversite-sanayi arasında güç birliğini artırmak hedefleniyor.

Üniversitenin bilgi gücüne uygulama sahası sunarken, sanayicilerin de katma değeri yüksek ürünlerle rekabet gücünü artırmasına yönelik çeşitli projeleri hayata geçiren Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında,  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile de işbirliği protokolü imzaladı.

Protokol ile; Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası teşviklerden daha fazla faydalanmalarını sağlamak, akademik camia ile işbirlikleri oluşturmak, üretim süreçlerini geliştirmek daha dinamik ve etkin bir hizmet sunabilmek amaçlanıyor.  

KATMA DEĞERİ YÜKSEK PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK

AOSB Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen imza töreninde, Başkan Bekir Sütcü, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen de hazır bulundu. AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından imzalanan protokol sayesinde, üniversite-sanayi işbirliğinin artırılması ve katma değeri yüksek projelerin hayata geçirilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

Başkan Sütcü, AOSB ve AOSB’de faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerinin artırılmasında üniversite desteğinin çok kıymetli olduğu ifade ederek, işbirliği protokolünün hayırlı olması temennisinde bulundu. 

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, rekabetçiliğin en temel bileşeni, refah ve zenginliğe ulaşmanın yegâne yolunun, üniversite ile sanayinin işbirliği yaparak AR-GE ve inovasyon çalışmalarındaki başarıdan geçtiğini, bu nedenle sanayi ve üniversite işbirliğine büyük önem verdiklerini belirtti. Akpınar, bu kapsamda bugüne kadar Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi dâhil toplamda 4 üniversite ile güç birliği yapıldığını kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ise Korkut Ata Üniversitesi olarak, sanayi kuruluşları ile yakın işbirliği içerisinde olduklarını ve bu işbirliğini geliştirecek projeleri artırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, bu girişimlerinin somut çıktılarını almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 STAJ İMKÂNI DA SUNULACAK

Korkut Ata Üniversitesi öğrencilerine protokol kapsamında AOSB’de bulunan firmalarda staj ve bitirme projeleri yürütebilme imkânı da sağlanacak. Bu protokol ile aynı zamanda AOSB ve bünyesinde bulunan firmaların ihtiyaç duyduğu analiz, fizibilite çalışmaları, kümeleme ve mentörlük çalışmaları gibi faaliyetlerde Korkut Ata Üniversitesi’nin teknik ve akademik bilgi birikimi ve tecrübelerinden yararlanılacak.(CO)