CEYHAN'DA  ASFALT ÇALIŞMALARI 

Büyükşehir asfaltsız yol kalmaması için çalışıyor

VALİ ELBAN POLİS UYGULAMA NOKTASINDA YAPILAN DENETİMLERLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Çukurova Belediyesi çocukları unutmadı.

Hibe yemler besiciye dağıtıldı

UYARILARI DİKKATE ALMAYAN 397 HAVAALANI TAKSİNİN BELGELERİ ASKIYA ALINDI

Kozan'ın üç köyü bayrama susuz girmedi

BOŞ DURAN ARAZİLERDE İLK BUĞDAY HASADI YAPILDI

ADANA’DA TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI

KOCAİSPİR, “BAYRAM PAYLAŞMAKTIR”

AKKUYU NÜKLEER A.Ş İTFAİYECİLERİ  ORMAN YANGININI SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILDI  

Çetin,“Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günüdür”

Zeydan Karalar, “Nice bayramlara birlikte ve ağız tadıyla girelim.”

MİNİKLERİN BAYRAM TIRAŞI YÜREĞİR BELEDİYESİ'NDEN

Büyükşehirden Kurban Bayramı tedbirleri

Karaisalı Kaymakam Mehmet Kaya'ya veda yemeği

“YENİ ADANA ADLİYE SARAYI, CEHENNEM SARAYA DÖNÜŞMÜŞTÜR”

AKAY BELEDİYE ÇALIŞANLARI VE ÇOCUKLARLA BAYRAMLAŞTI

YÜREĞİR BELEDİYESİ KURBAN PAZARLARINDA DENETİMLERİ ARTIRDI

Adana'nın 13 ilçesinde kırsal mahalle ve kırsal yerleşim alanları belirlendi

Büyükşehir Yaz Spor Okulları 14 branşta hizmet veriyor

Ç.Ü.'den Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ne Destek 

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Çukurova Üniversitesinin Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) Adana İl Koordinatörlüğü çalışmalarına destek vereceğini söyledi

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, UCİM çalışmaları hakkında bilgi almak, görüş alışverişinde bulunmak üzere Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Adana İl Koordinatörü Dr. Dt. Zeynep Ekmekçi ile bir araya geldi.

UCİM Adana Gençlik Koordinatörü Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencisi Duygu Oldaç, ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şehnaz Yılmaz ve ÇÜ Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Adli Bilimler Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sunay Fırat’ın da katıldığı görüşmede Dr. Dt. Ekmekçi, Prof. Dr. Tuncel’e Adana yapılanması hakkında bilgi aktardı.

 Kadın ve çocuklarla ilgili konulara özel önem verdiğini bildiren Prof. Dr. Tuncel, geçtiğimiz günlerde Çukurova Üniversitesi bünyesinde “Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı Destek Birimi (CTS)” kurulması için çalışmalara başlandığını hatırlatarak, UCİM için de ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

“Gençleri, Toplumsal Faaliyetlere ve Sosyal Sorumluluk Projelerine Kanalize Etmeliyiz”

Gençleri, toplumsal faaliyetlere ve sosyal sorumluluk projelerine kanalize etmenin önemine işaret eden Prof. Dr. Tuncel, yüz yüze eğitim başladığında gençlerin bu tür organizasyonlara katılımlarına teşvik konusuna özel hassasiyet göstereceklerini söyledi. Bu anlamda da öğrenci topluluklarının UCİM çalışmalarında aktif rol almasını sağlayacaklarını ve Çukurova Üniversitesinde UCİM öğrenci topluluğu kurulması için gerekenin yapılacağını ifade etti.

 Çocuk istismarı ve cinsel taciz konularının önüne geçilmesi ve farkındalığın artırılabilmesi için önce annelerin eğitilmesi gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Tuncel konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Anneler çocuklarının dediklerini lütfen dikkate alsın ve onları bilinçlendirsin. Çünkü bir insanın yarasını en iyi anneler bilir, en iyi onlar sarar. Bunun için de, içinde bulunacağımız UCİM destek çalışmalarımızda annelerimizin eğitilmesine öncelik verilmesini, gençlerimizin de bu çalışmaların merkezinde yer almasını arzuluyorum.”

“Çocuk İstismarı ve Cinsel Taciz Toplumun Her Kesiminin Meselesi”

“Çocuk istismarı ve cinsel taciz toplumun her kesiminin meselesi. ‘Bu benim çocuğum değil’ deyip kenara çekilemeyiz. Ülkemizin geleceğini baltalayanlara, çocuklarımıza el uzatanlara, çocuk üzerinde güç oluşturup onları istismar edenlere karşı verilen tüm mücadelede biz Çukurova Üniversitesi olarak her türlü desteğe hazırız. Bu anlamda devletimizin tüm kurum ve kuruşları ile amacı ‘insan yaşamına dokunmak’ olan her sivil toplum kuruluşuyla çalışmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Bu anlamda farkındalık yaratmak için emek harcayan UCİM Adana İl Koordinatörü Dr. Dt. Zeynep Ekmekçi ve öğrencimiz Duygu Oldaç başta olmak üzere, Doç. Dr. Şehnaz Yılmaz ve Doç. Dr. Sunay Fırat hocalarımıza da desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”(CO)