CEYHAN'DA  ASFALT ÇALIŞMALARI 

Büyükşehir asfaltsız yol kalmaması için çalışıyor

VALİ ELBAN POLİS UYGULAMA NOKTASINDA YAPILAN DENETİMLERLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Çukurova Belediyesi çocukları unutmadı.

Hibe yemler besiciye dağıtıldı

UYARILARI DİKKATE ALMAYAN 397 HAVAALANI TAKSİNİN BELGELERİ ASKIYA ALINDI

Kozan'ın üç köyü bayrama susuz girmedi

BOŞ DURAN ARAZİLERDE İLK BUĞDAY HASADI YAPILDI

ADANA’DA TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI

KOCAİSPİR, “BAYRAM PAYLAŞMAKTIR”

AKKUYU NÜKLEER A.Ş İTFAİYECİLERİ  ORMAN YANGININI SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILDI  

Çetin,“Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günüdür”

Zeydan Karalar, “Nice bayramlara birlikte ve ağız tadıyla girelim.”

MİNİKLERİN BAYRAM TIRAŞI YÜREĞİR BELEDİYESİ'NDEN

Büyükşehirden Kurban Bayramı tedbirleri

Karaisalı Kaymakam Mehmet Kaya'ya veda yemeği

“YENİ ADANA ADLİYE SARAYI, CEHENNEM SARAYA DÖNÜŞMÜŞTÜR”

AKAY BELEDİYE ÇALIŞANLARI VE ÇOCUKLARLA BAYRAMLAŞTI

YÜREĞİR BELEDİYESİ KURBAN PAZARLARINDA DENETİMLERİ ARTIRDI

Adana'nın 13 ilçesinde kırsal mahalle ve kırsal yerleşim alanları belirlendi

Büyükşehir Yaz Spor Okulları 14 branşta hizmet veriyor

KÜÇÜK: “AVUKATLIK KARİYER VE ETKİLİ İLETİŞİM MESLEĞİDİR”

Adana Barosunda stajlarını sürdüren ve eğitimlerinin sonuna gelen stajyer avukatlar, baro tesislerinde düzenlenen bir “Staj dönemine veda” kokteylinde buluştu.

Gerçekleştirilen etkinliğe; Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Av.Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter ve Staj Komisyonu Koordinatörümüz Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Furkan Kılıç, Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Timur Ortatepe, Av. Mert Kuşdemir ve Staj Komisyonu üyeleri ile çok sayıda meslektaşımız ve stajyer avukatlarımız katıldı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, açılış konuşmasında genç meslektaş adaylarına başarılı bir avukat olmanın basit ama etkili unsurlarından ipuçları verdi.

Avukatın hak arayıcısı, hak savunucusu ve çözüm üretme sanatını icra eden bir meslek mensubu olduğunu ifade eden Av. Küçük, “Avukatlar, toplumdaki yaşanan sorunları görmezden gelmez, gelemez... Bu sorunların çözümü için hem iç hukuku hem de evrensel tüm hukuk ilkelerini cesurca uygularlar. Sizlerin de bu kuralları çok iyi uygulayacağınıza inancım tamdır. Avukatlık mesleği kariyer ve etkili iletişim mesleğidir. Avukatlık mesleği aynı zamanda bilginin taze tutulmasını, adalet ve hakkaniyet duygusunun en üst düzeyde gözetilmesini gerektiren, mazlumun ve mağdurun yanında olunmasını  isteyen bir meslektir.

Pandemi nedeniyle zor şartlar altında staj döneminizi geçirdiniz. Ancak şunu unutmayın zor dönemler insanları daha iyi yetiştirir.Fiziken staj eğitimlerini gerçekleştiremesek de online zoom üzerinden derslerimizi eksiksiz gerçekleştirdik.

Hatta çevrim içi eğitimlerimiz profesyonelce ilerlediğinden dolayı derslerin oldukça verimli geçtiğini biliyorum.Bu dönem içerisinde hem ülkemiz hem de tüm dünya pandemiden olumsuz etkilendi. Mesleğimiz de maalesef olumsuz etkilendi. Bu olumsuz durumları hep birlikte aşacağız. Umarım ki bir an önce pandemi dönemini atlatır, özlediğimiz eski güzel günlere kavuşuruz”

Başkan Av. Veli Küçük,
Staj Eğitim Komisyonu Koordinatörü ve Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz’a, Komisyon Başkanı Av. Kezbannur Özşahin Aksu’ya ve  üyelerimize, 2021 yılının Staj Eğitim Derslerini veren eğitmenlere,
emek ve katkılarından ötürü teşekkürü bir borç bilirim. Eğitim programlarımız uzun zaman sürdü ve 572 stajyer avukatımız gruplar halinde gündüz ve akşam olmak üzere ders aldı.
Çeyrek asırlık bir meslek büyüğünüz olarak naçizane tavsiyem; “ne iş olursa yaparım” mantığını gütmeyin. Mutlaka bir alanda ihtisaslaşmaya odaklanın. Mesleğimiz her geçen gün gelişmektedir ve yeniliklere açıktır. Bugün sayısı 150 bini bulan bir avukat ordumuz var. Mutlaka yüksek lisans ve doktora ile kendinizi geliştirmelisiniz”diye konuştu.

Bu tip etkinliklerle staj döneminin yorgunluğunun atılmasını sağladıklarını da sözlerine ekledi.

“MESLEKİ DAYANIŞMA ÇOK ÖNEMLİ”

Kokteyl öncesi konuşan
Staj Eğitim Komisyonu Koordinatörü ve Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz da mesleğin özüne dair bilgiler sundu.Bir süre sonra mesleğe başlayacak stajyer avukatlara meslek kurallarını ve Avukatlık Kanunu’nu çok iyi okumalarını ve öğrenmelerini tavsiye etti.  

Staj döneminde meslek içi eğitimlere büyük önem verdiklerini dile getirdi. Adana Barosu’nda staj yapmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade ederek, mesleğin şifresinin avukatların mesleki dayanışmanın çok önemli olduğuna işaret etti.

Etkinlikte, baro yönetimimiz ve stajyer avukatlarımız birbirleriyle sohbet etme imkanı yakaladılar.Etkinliğin çok keyifli ve güzel olduğunu söyleyen ve baro yönetimine teşekkür eden stajyer avukatlarımız; eğlenceli vakit geçirdiler.(CO)