CEYHAN'DA  ASFALT ÇALIŞMALARI 

Büyükşehir asfaltsız yol kalmaması için çalışıyor

VALİ ELBAN POLİS UYGULAMA NOKTASINDA YAPILAN DENETİMLERLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Çukurova Belediyesi çocukları unutmadı.

Hibe yemler besiciye dağıtıldı

UYARILARI DİKKATE ALMAYAN 397 HAVAALANI TAKSİNİN BELGELERİ ASKIYA ALINDI

Kozan'ın üç köyü bayrama susuz girmedi

BOŞ DURAN ARAZİLERDE İLK BUĞDAY HASADI YAPILDI

ADANA’DA TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI

KOCAİSPİR, “BAYRAM PAYLAŞMAKTIR”

AKKUYU NÜKLEER A.Ş İTFAİYECİLERİ  ORMAN YANGININI SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA KATILDI  

Çetin,“Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günüdür”

Zeydan Karalar, “Nice bayramlara birlikte ve ağız tadıyla girelim.”

MİNİKLERİN BAYRAM TIRAŞI YÜREĞİR BELEDİYESİ'NDEN

Büyükşehirden Kurban Bayramı tedbirleri

Karaisalı Kaymakam Mehmet Kaya'ya veda yemeği

“YENİ ADANA ADLİYE SARAYI, CEHENNEM SARAYA DÖNÜŞMÜŞTÜR”

AKAY BELEDİYE ÇALIŞANLARI VE ÇOCUKLARLA BAYRAMLAŞTI

YÜREĞİR BELEDİYESİ KURBAN PAZARLARINDA DENETİMLERİ ARTIRDI

Adana'nın 13 ilçesinde kırsal mahalle ve kırsal yerleşim alanları belirlendi

Büyükşehir Yaz Spor Okulları 14 branşta hizmet veriyor

 “HALKIMIZ AŞILAMA KONUSUNDA GEREKLİ ÖZENİ GÖSTERMELİDİR”

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, aşılanmada sırası gelenin aşı olmaktan imtina etmemesi gerektiğini söyleyerek “Biz aşımızı olduk. Sizler de aşınızı mutlaka olun hem kendinizi hem de bizi koruyun” dedi.

BİZ DİŞ HEKİMLERİ ÇALIŞANLARIMIZLA BİRLİKTE AŞILARIMIZI OLDUK

Halkın aşılanıp diş hekimine gitmesinin kendileri için de koruyucu bir önlem olduğunu belirten Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Aşı halkı koruyacağı gibi bizleri de koruyacaktır. Bu anlamda halkımıza çağrıda bulunuyoruz; lütfen aşı sıranızı atlamayın, sıranıza gerekli zamanda doğru zamanda gidin ve aşı olmaktan imtina etmeyin. Biz diş hekimleri çalışanlarımızla birlikte aşılarımızı olduk. Bildiğiniz gibi gezegenimiz küresel anlamda ciddi bir salgınla karşı karşıyadır. Bu, insanlık tarihinde ilk kez olan bir şey değildir. Yüzyıllar boyunca defalarca olmuş bir salgınla karşı karşıyayız. İnsanlık tıbbın ilerlediği çağlardan bu yana her defasında hastalıklara karşı  çözüm yollarını bulmuş ve üretmiştir. Aşı da insanlığın bugüne kadar hastalıklar içinde bulduğu en önemli mücadele aracıdır.” dedi.

Başkan Dt. Güler, “Çocuklarımıza bakanlığımızın, aile hekimlerinin yeni doğduğu andan itibaren yaptığı tüm aşılar daha sağlıklı daha koruyucu gençliğin, nesillerin yetişmesini sağlamıştır. Bunları hepimiz kendi hayatımızda defalarca aşının faydalarını görerek yaşamışızdır. Çocuk felci hastalığı Türkiye’de son bulmuştur, kızamık hastalığı yok denecek kadar azdır. Su çiçeği, çiçek, kabakulak gibi bulaşıcı hastalıklar aşı sayesinde ciddi anlamda gündemden kalkmıştır. Covid-19’da mücadelede de tüm dünyada küresel bir mücadele vardır. Çeşitli ülkelerden çeşitli firmalar aracılığıyla aşılar üretilmektedir. Sağlık Bakanlığımız da bu konuda üzerine düşeni yaparak gerekli aşı ithallerini sağlamıştır ve şu anda aşı çoğalmıştır. Aşı yapma mücadelesinde Türkiye hızla ilerlemektedir. Günde 1 Milyonun üzerinde insan aşılanabilmektedir. Bu aşılama konusunda halkımızın gerekli özeni gerekli ilgi ve alakayı göstermesini Diş Hekimleri Odası olarak rica ediyoruz.” diye konuştu.(CO)