ADANA'DAN FİLİSTİN'E YARDIM ÇAĞRISI

 İş yerinde huzur maaştan daha önemli

“AİLE HEKİMLERİ HAK ETTİKLERİ EK ÖDEMEYİ ALANA KADAR MÜCADELE EDECEK”

Altın Takılardaki Muhteşem Güzellik

Manuel doldurulan izin belgelerinin geçerlilik süresi uzatıldı

ÇÜTAM Konferansları Devam Ediyor

Kızılay'dan 1kişi 1000 kişi Projesi

Dolandırıcılar anneler gününe hazırlanıyor  

SEYHAN’DA 31 MAHALLEDE SEMT PAZARI KURULACAK

PTT’DEN "TÜRKSAT 5A" KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

SİBER DOLANDIRICILAR EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYESİNE GÖZ DİKTİ

AHEF: "SAĞLIK ÇALIŞANLARI HARİÇ “KAVİMLER GÖÇÜ”"

Bazı üniversitelerde 10 yeni fakülte açılacak

“Hiçbir güç Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile verilen idari iznimizi engelleyemez!”

“Eczanelerimiz Saat: 08:30 – 18:00 arası açıktır”

“Ülkemizde 10’a Yakın Aşı Çalışması Var”

Doğal Taş Cephe Kaplama Avantajlarıyla Fark Yaratıyor 

TÜSAD: "Tam kapanma evet, ama etkin aşılama ve önlemlerin devamı şart!"

"Bu zor günleri el birliğiyle aşacağız"

Uçak Korkusu Olanlara Uçuş Tüyoları

ÇUKUROVA BELEDİYESİNDEN CORONAVİRÜSÜNE KARŞI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

ADANA KIZILAYI TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Türk Kızılay Adana Şubesi, 2019 yılında ise Türkiye 2’ncisi olmuştu.

Türk Kızılay Adana Şubesi, Türk Kızılay'ın tüm şubeleri arasında, ayni, nakdi, ulusal ve uluslararası alanlarda bağış alma, çeşitli sosyal yardımları ulaştırma ve ulaşılan ihtiyaç sahibi sayıları kriterleri ile yapılan değerlendirmede Kızılay Şubeler Performans Ölçümüne göre Türkiye 1’ncisi oldu.

İstanbul'da yapılan ve dereceye giren şubelerin davet edildiği törende, Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ahmet Çolak'a ödülü Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı tarafından verildi.

 

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, törendeki konuşmasında, “Şubelerimiz her geçen gün daha aktif ve daha kurumsal bir çalışma düzeni ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadırlar. Adana Şubemizin başarısı tüm şubelerimize örnektir, performans değerlendirmelerinde 261 şubemiz ve 280 temsilciliğimiz arasında 1. olmuştur. Ramazan Saygılı Başkanımızın kurumlar arası iş birliği tüm toplum kesimleri ile  uyum içinde  çalışması Kızılay’ın bayrağını en yukarlara taşımıştır. 

Adana’da sergilediği bu başarılı çalışmalarını tecrübelerini  bundan sonra  bölgemizde ulusal ve uluslararası  çalışmalarda paylaşacaktır.  Tebrik ediyor, bu başarıyı daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak adına daha yükseklere taşıyacaklarına inanıyorum” dedi. 

 

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı ise konuşmasında, "Medeniyet katlarımızdan aldığımız güçle 10 yıl önce Kızılay’da nöbete başlarken büyük ailem Adana’mızın kalbine yürüyeceğiz her bir yürekte kandiller yakacağız demiştik. Bu iyilik yürüyüşünde bize  desteğini  esirgemeyen  valilerimize , belediye başkanlarımıza oda başkanlarımıza STK başkanlarımıza tüm toplum kesimlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Bu iyilik yürüyüşünde kıymetli yönetim kurulu üyelerimize çalışma arkadaşlarıma birim yöneticilerime teşekkür ediyorum. Bu yürüyüşte fahri başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde iyiliğin amiral gemisinin kaptanı Dr. Kerem Kınık’ın yol arkadaşı olarak tüm mazlum gönüllülerle kandil yakmak için gayret göstermeye devam edeceğiz. Yeni göreve gelen Ahmet Çolak başkanımızı aldığı bayrağı daha yukarılara taşıyacağından inancımız tamdır" dedi. 

 

Adana Şube Başkanı Çolak da törendeki konuşmasında, 2020 yılını 1. likle bitirmiş bir şubeye yeni göreve gelmiş başkan olarak Yükümüzün sorumluluklarımızın arttığının bilincindeyim 

Siz değerli Genel Başkanımız Kerem Kınık ve değerli Başkanımız Ramazan Saygılı’nın destekleri Adanalı hayırsever dostlarımızın yardımları ile bu mübarek yükü omuzlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın 

  

“Şube çalışanlarımız, gönüllülerimiz, bireysel ve kurumsal bağışçılarımız bu başarının ortağıdır, hepsine tek tek bu vesile ile teşekkür ediyorum. Birinciliğin getirmiş olduğu sorumlulukla başarımızı daha yükseklere taşıyacağımıza, daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacağımıza inancımız tamdır. Sloganımız "İyilik Kime Yakışmaz ki" diyerek yolumuza devam edeceğiz.”(CO)