İnceoğlu Ailesinin acı günü

Toplumsal ruh sağlığı için kadınlar güçlendirilmeli

Tarladan çatala kadar kontrollü gıda üretimi gerekiyor 

YÜREĞİR'DE ANTRENÖRLERE PANDEMİ DESTEĞİ

TEMA Vakfı : “Kömürsüz bir gelecek mümkün”

Deprem zararını azaltmanın yolu bilinçlenme ve yapı güvenliği

"Nadir hastalıklardan ülkemizde 5,5-7 milyon kişi etkileniyor"

"Öfkemizi doğru kontrol edersek sorunları kolay aşarız"

‘GELECEK KUŞAKLAR SOSYAL MEDYA KULLANIMI KONUSUNDA EĞİTİLMELİ’

Dr. Öğretim Üyesi Noori’nin Doktora Tezi ECCOMAS’ta Finalist

Radyo yayıncılarından Başkan Akay'a ziyaret

KIZILAY'DAN EĞİTİME HİJYEN DESTEĞİ

İkinci el otoya talep ekspertizlerin işini arttırdı

GİŞKAD'ın yarışmasında hasat zamanı

ÇYDD MENTORLUK PROJESİNDE KARİYER GÜNLERİ

Adana spor camiası yasta

KAMU ALACAKLARINA YAPILANDIRMADAN YARARLANIP ÖDEME YAPACAKLARA SOKAĞA ÇIKMA İZNİ

Egeli firmalar sürdürülebilir inovasyon için yarışıyor

Ç.Ü.'de Çevrimiçi Sesli Betimleme Atölyesi

“Gazeteciliğe duyulan ihtiyaç ortadan kalkmış değil”

KKTC Antalya Başkonsolosluğu'nun misafirleri Irak Türkleri

ADANA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’'NDEN “UYUMA” PROJESİ

“UYUMA” (Uyuşturucu İle Mücadele Mobil Aplikasyon Programı) uygulaması M1 Adana AVM’de halka ulaşıyor.18 Ocak’ta başlayan etkinlik 8 hafta boyunca sürecek.

  

 

Adana Emniyet Müdürlüğü’nün vatandaşlarımızın uyuşturucunun talebi ve kullanımı hakkında bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla başlattığı  “UYUMA” (Uyuşturucu İle Mücadele Mobil Aplikasyon Programı) uygulaması M1 Adana AVM’de halka ulaşıyor.18 Ocak’ta başlayan etkinlik 8 hafta boyunca sürecek. 

    Adana Emniyet Müdürlüğü’nün vatandaşların uyuşturucunun talebi ile ilgili olarak bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla,M1 Adana AVM işbirliği ile başlattığı proje çerçevesinde vatandaşı bilgilendirme çalışmaları 8 Hafta boyunca sürecek olan çalışmalar Adana Emniyet Müdürlüğü’nün Narkotik Suçlarla Mücadele Birimi’nin uzman ekipleri tarafından M1 Adana Alışveriş Merkezi’nde yürütülecek. Etkinlikler süresince vatandaşlarımıza yönelik olarak Uyuşturucu ile mücadele yanında muhtelif Siber Suçlar ile mücadele konusunda da halkı bilgilendiren broşürlerin dağıtımı, yapılıyor.  Madde kullanımı ve bağımlılığı ve UYUMA (Uyuşturucu İle Mücadele Mobil Aplikasyon Programı) uygulaması hakkında uzman ekiplerin  bilgilendirme  faaliyetleri yürütülüyor.

     Emniyet Müdürlüğü Uzman Ekiplerinin Pandemi tedbirlerine uyularak uyuşturucu ile mücadele alanında kullanılan farklı unsurların bizzat tanıtımı vatandaşlardan olumlu tepki alırken, bunun yanında etkinlik sırasında çalışmalara katılan  “Narkotik Detektör Köpeği” özellikle çocuklardan ve gençlerden büyük ilgi görüyor. 

 M1 Adana Müdürü Yalçın Öz,: “Tüm dünyada büyük bir problem haline gelen madde kullanımı ve bağımlılığı çok boyutlu bir sorun. Böyle bir sorunla etkili ve başarılı mücadele vatandaşlarımızın birlikteliği ve desteği ile yürütülmesi gereken bir süreci kapsıyor.Adana Emniyet Müdürlüğümüz’ün başarı ile sürdürdüğü bu anlamlı ve kararlı mücadelenin daha da öteye götürülmesi,Emniyet Müdürlüğümüz’e bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube biriminin uzman ekiplerinin  bilimsel gerçekler üzerinde edindiği  bilgi ve deneyimlerin vatandaşlarımıza aktarılması ve bu alanda bilinç oluşturulması gerekliliğini de ortaya koymaktadır. Bu çerçevede M1 Adana AVM olarak bu projede yer alıp; Adana Emniyet Müdürlüğümüz’ün uzman ekipleri ve halkımızı buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

(VŞ)