Pandemi Elimizi Yordu

“Şehir insanının en büyük sorunu biyolojik anlamda işsiz olmasıdır”

Hatay'daki orman yangınları belgesel oldu

"TSK’DAN DEVROLAN SAĞLIKÇILARIN ÖZLÜK HAKLARI HİÇE SAYILIYOR"

Balıkçılıkta av yasağı başlıyor

SEYHAN HALKIN TALEPLERİNİ SİM’LE DEĞERLENDİRİYOR

ADANA KIZILAYI TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Yüreğir Devlet Hastanesi'ne Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi açıldı

ADANA ÇİFTÇİLER BİRLİĞİ VALİ ELBAN’I ZİYARET ETTİ

LÖSEV binlerce aileye ışık olmaya devam ediyor  

Eruh'ta bir askerimiz şehit oldu

BAŞKAN ERDEM İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Askeri uçak düştü, pilotlarımız kurtarıldı

Büyükşehir'den iki mahalleye yağmur suyu isale hattı

Kocaispir  hizmetteki iki yılını değerlendirdi

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ AİLELERİ BÜYÜK RİSK ALTINDA”

SGK, Kod-29 için değişikliğe gitti

Büyükşehir yol hizmetinde mola vermiyor  

EVİ YANAN AİLEYE SEYHAN BELEDİYESİ YARDIM ELİNİ UZATTI

8. Çukurova Biyoteknoloji Günleri Yapıldı

“TÜRKİYE’DE VERİ KORUMA KÜLTÜRÜ OLUŞTURULMALI”

ÇYDD MENTORLUK PROJESİNDE KARİYER GÜNLERİ

ÇYDD KARİYER GÜNLERİNİN İLK KONUĞU TOYOTA CEO'SU ALİ HAYDAR BOZKURT OLDU

Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova Şubesi Mentorluk Projesi kapsamında düzenlediği ‘Kariyer Günleri’nin ilk konuğu TOYOTA Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt oldu.
Zoom üzerinden gerçekleştirilen ve katılımın yüksek olduğu programın açış konuşmasını ÇYDD Çukurova Şubesi Mentorlük Projesi Koordinatörü Özden Özgür Onar yaptı.
Projenin 9. yıla girdiğini aktaran Onar, “Projemizde gençlerimiz, kariyer ve kişisel gelişimine yönelik merak ettiklerini, ihtiyaç konularını mentorlarıyla paylaşabiliyorlar ve öğreniyorlar. Kariyer ve kişisel gelişimlerine yönelik eğitimler verilmektedir. Bugüne kadar projemizden 2 bine yakın Çağdaş Yaşamlı Genç faydalandı. 10.yılımızda daha çok gence ve daha çok mentora ulaşmak istiyoruz" dedi.

"Mentorluk Projesinin ruhunu ve mentor-menti ilişkisinin önemini dile getiren Programın Moderatörü Hacer Kibritoğlu ÇYDD üyesi üniversiteli gençlere, “Artık hayallerinizin vizyona dönüşme zamanı. Bu yüzden bu projede yer alıp, kendi geleceğinize yürüyün” çağrısında bulundu.

ÇYDD Genel Başkanı Prof.Dr. Ayşe Yüksel ise düzenledikleri ‘Kariyer Günleri’ ÇYDD Çukurova Şubesine ve gençlerle buluşan TOYOTA CEO’su Ali Haydar Bozkurt'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın fikir ismi de olan Ali Haydar Bozkurt gençlere, mücadele ruhunu kaybetmeden, kariyer yolculuklarında önce keyif alarak devam etmeleri gerektiğini ve süreçleri iyi yönetmelerinin önemini vurguladı.

Gençlere “ne olursan ol her şeyden önce önce insan ol” ilkesini benimsemeleri önerisinde de bulunan Bozkurt, kişisel gelişimleri için kitap okumaları, hangi işi yaparlarsa yapsınlar çok çalışmaları, tavsiyeleri dinlemeleri gerektiğini, unvanın daha çok yapılan işin önemli olduğunu ve ufkun genişletilmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Gençlere, paniğe kapılmamaları, zamanı doğru kullanmaları tavsiyesinde bulunan Bozkurt, “Kariyerlerinizde ve hayatlarınızda ana hedef ‘mutluluk’ olmalı” dedi.

Bozkurt, “İletişim, insanlığın en büyük sınavıdır” diyerek iletişimin yaşamlarında ve kariyerlerinde en önemli unsur olduğunu sözlerine ekledi. (CO)