"İş kollarının neredeyse tamamında iş cinayetleri yaşanmaktadır"

BASK: “MEMURLARIN SORUNLARI DA REFORM PAKETİNDE YER ALMALIDIR"

JMO’dan “Deprem Haftası” açıklaması

Deprem Haftası'nda Jeoloji Mühendislerinden uyarı

Bosna Hersek’in 1 Mart Bağımsızlık Günü’nü kutlanıyor

YEŞİLAY HAFTASI BAŞLADI

"Sorumlularından yargı önünde hesap sorulmalı"

İMO:"Şantiye şefliğinin yetkin kişilerce yürütülmesi hayati önemdedir"

Adana normalleşme listesinde yok

EŞİK'in TBMM İzleme Raporu'nun 5.si açıklandı.

ÇMO’dan “Tebliğ” eleştirisi

ADD,“TAM BAĞIMSIZLIK, EKONOMİK BAĞIMSIZLIKTIR.”

ADANA BAROSU’NDA “UZAKTAN” AVUKATLIK YEMİNİ VE RUHSAT TÖRENİ

"Medeni Kanun eşitlik ve çağdaşlığın simgesidir"

İstanbul'da UFO Görüntüsü Çekildiği İddia Ediliyor: İşte O Fotoğraf

Feyzioğlu'ndan "YÖK’e destek

“KADIN ERKEK EŞİT HAKLARA SAHİP” ZİHNİYETİ YERLEŞMEDEN DEMOKRASİ SAĞLANAMAZ ”

TMMOB, "RTÜK’e ait taşınmaz ihalesi iptal edilmelidir"

Esendemir, “Alçak katliamı kınıyoruz”

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU, "ÇOĞU AÇILIM SÜRECİNDE KAÇIRILDI"

"ANADOLU BASINI OKSIJEN ÇADIRINDAN ÇIKARILMALIDIR"

OSMAN YEREŞEN ANILDI

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin kurucu üyelerinden Osman Yereşen için vefatının 13.yıldönümünde ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde  dar kapsamlı etkinlik düzenlendi.

Toplantıda söz alan konuşmacılar; 23 Ocak 2008’de hayatını kaybeden ÇGC Kurucu üyesi, Seyhanspor Kulübü Başkanı ve eski milli hakemlerimizden Osman Yereşen’in renkli kişiliği, basın camiasındaki yeri ve yaşanmış anıları hakkında görüşlerini dile getirdi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir konuşmasında; Osman Yereşen’in her alanda örnek kişiliğiyle camiada saygın bir yere sahip olduğunu, gençlerin kendisini örnek aldığını belirterek, “Osman abimiz mesleğimizin duayen isimlerinden biriydi. Saygın bir kişiliğe sahipti. Şık giyinirdi. Özellikle dini konularda çok bilgiliydi. Dinin siyasete alet edilmemesi noktasında hassastı. Gazeteciliğe olan sevgisi yaşamının son anına kadar aynı çizgide sürdü. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…” diye konuştu.

Osman Yereşen’in torunu Reha Yereşen, “Dedem, Atatürk’ün yolunda ilkelerine bağlı şekilde sağlam yürüyen biriydi.. Dinine bağlı, milliyetçi bir kişiliğe sahipti. Hoşgörüsü, sohbeti, şakacılığı, gazeteci kimliği ve Galatasaraylılığı herkes tarafından bilinirdi. Şık giyimi ile dikkat çekerdi. Dedemi çok özlüyorum. O benim rol modelimdi, idolümdü. Şu an bizi cennetten izlediğine inanıyorum. Dedem hakkındaki görüşleriniz ve katılımınız için çok teşekkür ederim” dedi.

Yereşen, “Önümüzdeki süreçte kendisiyle ilgili kalıcı bir çalışmayı hayata geçirmek istiyorum. Yaptığı TV konuşmaları, arşiv görüntülerini, yazdığı köşe yazıları ve kendisiyle ilgili halen hayatta olan arkadaşları, dostları ve gazetecilerin görüşlerini derleyip, kendisinden kalan mektup-evrak ve plaketlerin de yeraldığı bir proje üzerinde çalışıyorum. Bu çalışmaya dedemle anısı olan herkesin katkı koyacağına inanıyorum” diye konuştu.

Bu arada söz alan ÇGC Başkanı Esendemir; hayata geçirilmek istenen projenin ÇGC Kültür Yayınları kapsamında yayınlanacağını ifade etti.