Pandemi Elimizi Yordu

“Şehir insanının en büyük sorunu biyolojik anlamda işsiz olmasıdır”

Hatay'daki orman yangınları belgesel oldu

"TSK’DAN DEVROLAN SAĞLIKÇILARIN ÖZLÜK HAKLARI HİÇE SAYILIYOR"

Balıkçılıkta av yasağı başlıyor

SEYHAN HALKIN TALEPLERİNİ SİM’LE DEĞERLENDİRİYOR

ADANA KIZILAYI TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Yüreğir Devlet Hastanesi'ne Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi açıldı

ADANA ÇİFTÇİLER BİRLİĞİ VALİ ELBAN’I ZİYARET ETTİ

LÖSEV binlerce aileye ışık olmaya devam ediyor  

Eruh'ta bir askerimiz şehit oldu

BAŞKAN ERDEM İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Askeri uçak düştü, pilotlarımız kurtarıldı

Büyükşehir'den iki mahalleye yağmur suyu isale hattı

Kocaispir  hizmetteki iki yılını değerlendirdi

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ AİLELERİ BÜYÜK RİSK ALTINDA”

SGK, Kod-29 için değişikliğe gitti

Büyükşehir yol hizmetinde mola vermiyor  

EVİ YANAN AİLEYE SEYHAN BELEDİYESİ YARDIM ELİNİ UZATTI

8. Çukurova Biyoteknoloji Günleri Yapıldı

“TÜRKİYE’DE VERİ KORUMA KÜLTÜRÜ OLUŞTURULMALI”

Yüreğir Belediyesi okullarda dezenfekte çalışması yaptı

Okulları eğitime hazır hale getirmek için yoğun bir çalışma yaptıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli.” dedi.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Mart’ta kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlayacağının duyurulmasının ardından harekete geçen Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki okullarda temizlik ve dezenfekte çalışması başlattı.

Okulların ortak kullanım alanları başta olmak üzere sınıflar ve binaları yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ilaçlayan ekipler, sterilizasyon işlemlerinde güçlü ve hızlı dezenfeksiyon sağlayan, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ekolojik ve çevreci ilaçlar kullandı. Park bahçeler ekipleri ise çim biçme ve budama çalışmaları ile okullarda çevre düzenlemesi yaptı.

Yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Kocaispir, “İlçemizde yüz yüze eğitimin başlayacağı okullarımızı eğitim ve öğretime hazır hale getiriyoruz. Bizim için çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli. Velilerimiz öğrencilerini gönül rahatlığı ile okullara gönderebilirler. Öğrencilerimizin temas edebileceği her yer ekiplerimiz tarafından özenle dezenfekte ediliyor. Amacımız okullarımızda sağlıklı bir şekilde eğitim ve öğretimin devam etmesidir.” şeklinde konuştu.

Salgının başından itibaren tüm ekipleri ile seferber olan Yüreğir Belediyesi şimdiye kadar, okul, cami, cemevi, sağlık ocağı, muhtarlık binası, polis karakolu, eğitim ve kültür merkezleri, hastane, tıp merkezi, halk eğitim merkezi, öğrenci yurdu, zabıta karakolu, mahalle konağı, düğün salonu, emniyet müdürlüğü, vergi daireleri, taksi, dolmuş, otobüs, durak, çocuk oyun alanı, ATM ve piknik alanları gibi birçok ayrı noktada dezenfekte çalışması yaptı.

(CO)