KADAUM’da Profesyonel Kariyerde Kadın Konuşuldu

Çukurova Üniversitesi Halkı Bilgilendirme Seminerleri Başladı

Eğitim-Sen "Yüzyüze eğitim uygun değil"

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİN AYRINTILARI BELLİ OLDU

Eğitim-Sen, "Eğitimde tam eşitlik sağlanmalıdır"

Eğitim Sen: "Çukurova Üniversitesi Online Sınav Kararını Gözden Geçirmeli"

"ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ" KONUSUNDA AOSB'de TOPLANTI YAPILDI

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ'NİN SINIRLARINI DAHA GÜVENLİ HALE GETİRME ÇALIŞMALARI

Dt. Güler, “Eğitimde haksızlıkların önüne geçilmelidir”

2020 KPSS sonuçları açıklandı

UĞUR’LU ÖĞRETMENLER İYİLİK PEŞİNDE MARATON KOŞACAK

Çukurova Üniversitesinden 700 Öğretmen Adayı Mezun Oldu

Rektör Prof. Dr. Tuncel: “Üniversitemle Gurur Duyuyorum…”

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Prof. Dr. Tuncel, ÇÜ’de Eğitim Gören Bangladeşli Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Çukurova Üniversitesine 215 Yabancı Öğrenci Bu Yıl İlk Kez Kayıt Yaptırdı

YAŞAM BOYU EĞİTİM ÖDÜLÜ ŞEVKET ERTEM’E VERİLDİ

YAŞAM BOYU EĞİTİM ÖDÜLÜ ŞEVKET ERTEM’E VERİLDİ

WBAF – Çukurova Üniversitesi AGM İşbirliği

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİMDE ÜÇÜNCÜ AŞAMA 2 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Üniversite Sanayi İş Birliği Hız Kazanacak

Üniversite Sanayi İş Birliği Hız Kazanacak

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çolak ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

ÇUKUROVA TEKNOKENT, ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİN DAHA ETKİN HALE GELMESİNDE ÖNEMLİ BİR ROL OYNAYACAK
Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin güncel durumunun değerlendirildiği ziyarette,Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çolak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ar-Ge çalışmalarını sürdüren firmaların yer aldığı iki blokta ve kuluçka merkezinde faaliyet gösteren Çukurova Teknokent’inbölgede daha etkin bir Üniversite-Sanayi iş birliği sağlayacağını belirten Prof. Dr. Çolak, inşaatı devam etmekte olan C bloğun da tamamlanması ile Teknokent’in Ar-Ge kapasitesinin artacağını ve gerçekleşen Ar-Ge çalışmalarının ekonomik değere dönüşebilmesi hususunda üniversitenin gelişmiş insan gücünden ve altyapı olanaklarından faydalanılabileceğini belirtti.

Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Çolak, “Çukurova Teknokent, kurulduğu günden bugüne başarılı bir grafik çizdi. Bu başarı grafiğinin daha da yukarı taşınması içinÜniversite-Sanayi iş birliğinin daha da artırılması gerekmektedir. Bu bağlamda Adana Sanayi Odası ile birlikte birçok çalışmaya imza attık.  Bölgesel, ulusal ve uluslararası rekabet gücü yüksek, ileri teknoloji üreten/kullanan bir sanayi istiyorsak üniversite-sanayi iş birliğimizi daha artırmamız gerekmektedir.” dedi.

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Çukurova Teknokent’inÜniversite-Sanayi iş birliğinde önemli bir misyonu olduğunu belirterek. Teknokent’in geliştirilmesi, daha fazla bilimsel araştırma yapılarak ekonomide katma değer sağlanması ve rekabet gücünü artıracak teknolojilerin geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesinde kurulan Kimya Vadisi Projesi’nin faaliyete olması ve yine paydaşı olduklarını belirten Kıvanç, “Ülkemiz ve bölgemizde üretilmeyen katma değeri yüksek kimyasal maddelerin belirlenmesi, nasıl üretilebileceklerinin ve üretim teknolojisinin ortaya koyulması, üretim teknolojisi ve fizibilitesi yapılan kimyasalların girişimcilerin/sanayicilerin bilgisine sunulması açısından bu merkez çok önemli. Bu alanla ilgilenen tüm sanayicilerimizi bekliyoruz” dedi.

Ziyaret, Çukurova Teknokent bünyesinde bulunan mevcut makine ve ekipman parkurlarının gezilmesi sonrasında yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

(CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ