ÖZEL OKUL KURUCULARI ÖRGÜTLENİYOR!

Allianz Motto Hareket Adana’da da dijital eğitimlerle devam ediyor

Eğitim-Sen: "Boğaziçi Üniversitesi Bileşenlerinin Yanındayız"

Yüz yüze eğitim için adım atıldı!

Eğitimin İçeriği Masaya Yatırılıyor

Yüz yüze yapılacak sınavlar ertelendi

60 Metre Yüksekliğindeki Siloyu 8 Saniyede Enkaza Çevirdiler

EĞİTİMSEN,”SINAVSIZ EĞİTİM MODELİ GELİŞTİRİLMELİDİR”

ÇÜ Ziraat Fakültesinin Dergisi TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizinine Girdi

Seyhan'da zabıtaya “Salgında Davranış” eğitimi

ÇÜ AGENTEM Türkiye’nin İlk, Avrupa’nın Sayılı Merkezleri Arasında

Ç.Ü.'de bir ilk “ÇEVRİMİÇİ KURS”

Rektör Prof. Dr. Tuncel ÇÜTAM'daydı

KİMFOR 2 Konferansı tamamlandı

Dünyanın En İyi Bilim İnsanları Listesinde Çukurova Üniversitesi 8 Akademisyenle Yer Aldı

KADAUM’da Profesyonel Kariyerde Kadın Konuşuldu

Çukurova Üniversitesi Halkı Bilgilendirme Seminerleri Başladı

Eğitim-Sen "Yüzyüze eğitim uygun değil"

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNİN AYRINTILARI BELLİ OLDU

Eğitim-Sen, "Eğitimde tam eşitlik sağlanmalıdır"

Eğitim Sen: "Çukurova Üniversitesi Online Sınav Kararını Gözden Geçirmeli"

Üniversite Sanayi İş Birliği Hız Kazanacak

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çolak ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

ÇUKUROVA TEKNOKENT, ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİN DAHA ETKİN HALE GELMESİNDE ÖNEMLİ BİR ROL OYNAYACAK
Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin güncel durumunun değerlendirildiği ziyarette,Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çolak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ar-Ge çalışmalarını sürdüren firmaların yer aldığı iki blokta ve kuluçka merkezinde faaliyet gösteren Çukurova Teknokent’inbölgede daha etkin bir Üniversite-Sanayi iş birliği sağlayacağını belirten Prof. Dr. Çolak, inşaatı devam etmekte olan C bloğun da tamamlanması ile Teknokent’in Ar-Ge kapasitesinin artacağını ve gerçekleşen Ar-Ge çalışmalarının ekonomik değere dönüşebilmesi hususunda üniversitenin gelişmiş insan gücünden ve altyapı olanaklarından faydalanılabileceğini belirtti.

Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Çolak, “Çukurova Teknokent, kurulduğu günden bugüne başarılı bir grafik çizdi. Bu başarı grafiğinin daha da yukarı taşınması içinÜniversite-Sanayi iş birliğinin daha da artırılması gerekmektedir. Bu bağlamda Adana Sanayi Odası ile birlikte birçok çalışmaya imza attık.  Bölgesel, ulusal ve uluslararası rekabet gücü yüksek, ileri teknoloji üreten/kullanan bir sanayi istiyorsak üniversite-sanayi iş birliğimizi daha artırmamız gerekmektedir.” dedi.

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Çukurova Teknokent’inÜniversite-Sanayi iş birliğinde önemli bir misyonu olduğunu belirterek. Teknokent’in geliştirilmesi, daha fazla bilimsel araştırma yapılarak ekonomide katma değer sağlanması ve rekabet gücünü artıracak teknolojilerin geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesinde kurulan Kimya Vadisi Projesi’nin faaliyete olması ve yine paydaşı olduklarını belirten Kıvanç, “Ülkemiz ve bölgemizde üretilmeyen katma değeri yüksek kimyasal maddelerin belirlenmesi, nasıl üretilebileceklerinin ve üretim teknolojisinin ortaya koyulması, üretim teknolojisi ve fizibilitesi yapılan kimyasalların girişimcilerin/sanayicilerin bilgisine sunulması açısından bu merkez çok önemli. Bu alanla ilgilenen tüm sanayicilerimizi bekliyoruz” dedi.

Ziyaret, Çukurova Teknokent bünyesinde bulunan mevcut makine ve ekipman parkurlarının gezilmesi sonrasında yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

(CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ