MİSİS’TE KAZILARIN SÜRESİ 6 AYA UZATILDI

TİYATRO KOOPERATİFİ YAZ BULUŞMALARI’NDA BİR HAFTADA 7 ÇOCUK OYUNU VAR…

81 ilin kütüphaneleri Türk Telekom ile dijitalleşiyor

Turgay Yıldız yaşamını yitirdi

Seramik eserler sergisi, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nde sergilenecek

Dünyanın en pahalı posta pulu Londra'da sergilenecek

Adana’da kültür ve sanat yeniden canlandı  

HEYKELTIRAŞ KÜÇÜKBAHAR, “HEYKEL VE RESİM BENİM ANA DİLİMDİR”

SABANCI VAKFI ALTINCI KISA FİLM YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR BAŞLADI

PUSETLİ AİLELER SAKIP SABANCI MÜZESİ’NDE

PTT’DEN “AKDENİZ 2021 (EL SANATI TAKILAR)” KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

GESAM Yumurtalık 2. Kültür Sanat Festivali'nde sergi açtı

ADANA’DA “DARALMA” RESİM SERGİSİ AÇILDI

Adana’nın sağır binalarında Mural Art çalışması

DÜNYACA ÜNLÜ AMERİKALI SANATÇI DELLA MILES ADANA’DA

“ŞAHMERAN: BİR TARSUS EFSANESİ”KİTABININ 5.BASKISI ÇIKTI

KARTAL TİBET YAŞAMA VEDA ETTİ

YÜREĞİR'DE ‘ARABADA SİNEMA GÜNLERİ’ BAŞLIYOR

METROPOLİS ANTİK KENTİ 2021 SEZONU KAZILARI BAŞLADI

Bizimkiler dizisinin 'Cemil'i yaşamını yitirdi

TİYATRO KOOPERATİFİ 2 YAŞINDA

Gazeteciler dizi oyuncusu oluyor

Zeki Sincar Production markasıyla, önümüzdeki sezon ekranlarda yer alacak olan Arayış isimli televizyon dizisinin, basın sektörü ile ilgili senaryoda yer alan bazı sahnelerinde, çalışan gerçek gazetecilere rol alacak.

Günümüz sinema ve dizi film sektörünün önemli yapı taşlarından biri olan Zeki Sincar Production, senaryosu ile izleyicinin soluğunu kesecek, aksiyon içerikli iddialı bir projeyi, televizyon ekranlarına taşımaya hazırlanıyor. Çekimlerine, eylül ayında Adana’da başlanacak olan ‘Arayış’ isimli dizi filmin, basın ve medya içerikli sahnelerinde ise gerçek gazetecilere rol verileceği açıklandı.

GAZETECİLERİN YAŞADIĞI ZORLUKLAR YANSITILACAK

İstanbul’da ki ofisinden, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ile görüntülü bir görüşme sağlayıp, proje hakkında bilgi veren Zeki Sincar, birçok bölümün bazı sahnelerinde gazeteci rollerinin yer aldığını; ancak bu kısımlarda profesyonel oyuncular yerine, fiili olarak çalışan gazetecilere yer vermek istediklerini söyledi.  Basın mensuplarının zor şartlar altında görev yaptıklarını ve bunun bilincinde olduklarını kaydeden Zeki Sincar, ‘’Senaryomuzda bu zorluklara da vurgu yaptık’’ diye konuştu.

‘’BİR ANLAMDA VEFA BORCUMUZU ÖDEMEK İSTİYORUZ’’

Sincar, şunları söyledi, ‘’Çoğulcu ve katılımcı bir demokrasinin inşasında, düşünce ve vicdan hürriyetinin kurumsallaşmasında, basın mensupları ve kuruluşları etkin ve işlevsel bir rol oynamaktadır. Bu vesileyle, gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için fedakarca çalışan basın mensuplarımıza, vefa borcumuzu da bir anlamda ödemek istiyoruz.’’

‘’MESLEKTAŞLARIMIZIN SESİNİ DUYURMAK GÖREVİMİZDİR’’

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de, duyarlılığından ötürü Zeki Sincar’a teşekkür ederek, "Halkımızın doğru ve tarafsız bilgilerle gelişmelerden haberdar edilmesi, bilinçli bir toplumun da vazgeçilmez şartıdır. Gazetecilik, bir iş ve meslek olmakla birlikte, aynı zamanda yapılan işin niteliği ve vasfı itibarıyla bir kamu hizmetidir. Her anlamda objektif ve doğru bilgiye daha kısa sürede ulaşma ihtiyacının artmış olması, basının sorumluluğunu daha da çoğaltmıştır. Bu sorumluluk altında; işsizlik, baskı ve hak yoksunluğu ile mücadele eden meslektaşlarımızın, her platformda seslerini duyurmak görevimizdir’’ dedi. 

BİR HOLLYWOOD YILDIZI BAŞROLDE OYNAYACAK

Temmuz ayında Zeki Sincar Production ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti arasında bir protokol imzalanacağı bildirilirken, dizinin başrolünde, ‘Hz. İsa’ filminde ki başrolüyle Hollywood yıldızları arasına giren, Türk asıllı oyuncu Can Arduç’un oynayacağı açıklandı. Dizinin diğer oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor; Burçin Bildik, Nevin Efe, Emin Olcay, Şevki Özcan, İlker Kaleli ve Sarp Akkaya.