Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sınav kaygısı yaşamak normaldir”

Ç.Ü.1. Sınıf Öğrencileri İçin Oryantasyon Programı Düzenlendi

Prof. Dr. Sinan Canan: “Yeni dijital dünyaya karşı uyanık olmalıyız”

Erkan Koleji’nde kep töreni

ADANA’NIN ŞAMPİYON ÖĞRENCİLERİ ANKARA BİLETİNİ ALDI

Prof. Özgünen’in adı Ç.Ü'de amfiye verildi

Uluslararası Gamification Projesi tamamlandı

Kolejliler geri dönüştürdüler, kazandılar

YÜREĞİR BELEDİYESİ ÜCRETSİZ BESYO KURSU DÜZENLEDİ

ADANA’DA YENİLİKÇİ BİR EĞİTİM ANLAYIŞI GELİŞTİRİLDİ

EĞİTİM-SEN, "LGS iptal edilmeli"

“3. Sanayiye Uygulanabilir Öğrenci Projeleri Yarışması” Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kültür elçileriyle masaldan matematiğe

Milli Eğitim Bakanı: Planımız Eylül’de okulları beş gün açmak

İçişleri Bakanlığı’ndan LGS Genelgesi

SULUCA ORTAOKULU’NDA etwinning ÇALIŞMALARI

Ç.Ü. Adana Meslek Yüksekokulu Öğrencileri İçin Oryantasyon Programı

SEYHAN'IN ‘GEZİCİ BİLGİ EVİ’ HİZMETE GİRDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NDAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Bakan Selçuk'tan eğitime ilişkin 3 tarih

KÜÇÜKLER DE KOD YAZABİLİR

ÇÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Hastanelerde Uygulamalı Eğitim Görecek

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümleri öğrencilerine mesleki bilgi, beceri sağlamak ve gerçek hizmet ortamında yetişmeleri amacıyla önemli bir protokole imza atıldı

Sağlık profesyonelleri yetiştiren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümleri öğrencilerine mesleki bilgi, beceri sağlamak ve gerçek hizmet ortamında yetişmeleri amacıyla önemli bir protokole imza atıldı. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, öğrenci merkezli eğitimi destekleyip klinik uygulama ortamı sunan kurumların en az eğitim veren kurumlar kadar önemli olduğunu söyledi. 

 

Adana İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Seyhan Devlet Hastanesi, Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümleri öğrencilerinin mesleki bilgi, beceri, tutum ve davranışlarını geliştirmeleri, iş hayatına uyumları, gerçek hizmet ortamında yetişmeleri amacıyla “Mesleki Eğitim Uygulama Protokolü” Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel tarafından imzalandı.

 

Başhekimler, İl Sağlık Müdürü ve Rektör Prof. Dr. Tuncel Protokolü İmzaladı

Protokol, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Seyhan Devlet Hastanesi Başhekimi, Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi tarafından imzalandıktan sonra Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar ve Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel onayı ile yürürlüğe girdi. Küresel Salgından korunma tedbirleri kapsamında taraflar protokolü kendi makamlarında imza altına aldı.

 

Rektör Prof. Dr. Tuncel: “Uygulamalı Eğitimimize Destek Veren Sağlık Kurumlarımıza ve Yöneticilerine Teşekkürlerimi Sunarım”

Uygulama eğitimlerinin sağlık bilimlerinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu bildiren Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, öğrenci merkezli eğitimi destekleyip klinik uygulama ortamı sunan kurumların en az eğitim veren kurumlar kadar önemli olduğunu söyledi.  Prof. Dr. Tuncel, “Bu kapsamda uygulamalı eğitimimize destek veren sağlık kurumlarımıza ve yöneticilerine teşekkürlerimi sunarım. İmzalandığı tarihten itibaren bir yıl süreyle geçerliliği olan ve taraflardan yazılı herhangi bir değişiklik talebi gelmediği sürece kendiliğinden uzayacak olan bu protokolün ilgili kurumlara ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

(vş)