“BU SENE SADECE  KOVİD-19 VİRÜSÜYLE DEĞİL, İSLAM DÜŞMANLIĞI VİRÜSÜ İLE MÜCADELE ETTİK”

"YANDAŞLARINDAN BAŞKA KİMSEYİ GÖRMÜYORLAR"

"Ülkemizin suları Katar'a mı devrediliyor?"

 “PANDEMİDE ESNAF DÜKKANINI KAPATIYORSA SOSYAL DEVLETİN  YARDIM ETMESİ GEREK”

“YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞINI TÜRKİYE’YE GETİRMEK İSTİYORUZ”

BABACAN: ‘SALGININ BU NOKTAYA GELMESİNİN SORUMLUSU SARAY YÖNETİMİDİR’

“Sattıklarınız şahsi malınız değil, Cumhuriyet’in birikimleri”

CHP'Lİ BÜLBÜL: "İSRAF YÖNETİM TARZI OLDU"

Babacan:‘100 milyon doz aşı lazım ama daha grip aşısını bile yaptıramadık’

"EĞİTİMDE CEMAATLER DEĞİL DEVLET ETKİLİ OLMALI"

“Krizi çıkaran, AKP iktidarlarının uyguladığı ekonomi politikaları”

KILIÇDAROĞLU ADANA’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL, SONU GELMİŞ BİR PROJEDİR”

 “15 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİREN SİCİL AFFI ÇIKARILMALI”

TÜSİAD: “EKONOMİ VE HUKUK ALANINDA ÇÖZÜMLERİN İSTİŞARE ORTAMINDA ELE ALINMASINDAN MEMNUNİYET DUYDUK”

BERAT ALBAYRAK VARLIK FONU YÖNETİMİNDEN DE İSTİFA ETTİ

İYİ Parti'li Poyraz, "Cumhur İttifakı yüzde 30+1'i bulamayacaklar"

"ESNAFIN, ÇİFTÇİNİN, İŞLETMECİNİN, EMEKLİNİN CEBİNDEKİ DELİK BÜYÜYOR"

CHP'li Ünsal,"Salgında Avrupa'yı solladık"    

"DEVLET YATIRIM DESTEKLERİNDE ADANA YOK"

CHP'li Özkoç,"50 bin sağlık çalışanı kovid 19'a yakalandı"

CHP'Lİ ÇELEBİ; “HALK SAĞLIĞINI BECERİKSİZLİĞİNİZE KURBAN ETMEYİN”

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, iktidarın bilimsel gerçeklere aykırı olarak salgın önlemlerini gevşetmesinin telafisi mümkün olmayan halk sağlığı sorunlarına neden olabileceği uyarısında bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Covid-19’la mücadele sürecini yönetemeyen iktidarın, çöken ekonomiyi canlandırmak için salgın önlemlerini gevşetmesinin halk sağlığını tehlikeye attığını söyledi.  Çelebi, iktidara “Faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan esnafa destek olmak, vergi borçlarını ötelemek, kira bedellerini ve çalışanların maaşlarını üstlenmek yerine; virüs riski bu kadar yüksekken salgın önlemlerini gevşeterek, halkımızın sağlığını beceriksiz yönetim anlayışınıza kurban etmeyin” çağrısında bulundu.

“ÜLKE EKONOMİSİNİN ÇÖKTÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI”

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi yaptığı yazılı açıklamada, Covid-19 salgınıyla birlikte ülke ekonomisinin çöktüğünün ortaya çıktığını aktardı. Çelebi,” 18 yıldır tek başına ülkeyi yöneten iktidarın halktan gizlemeye çalıştığı ekonomik gerçekler gün yüzüne çıktı. Salgının büyümemesi için evinde kalması istenen insanların temel gereksinimlerini dahi karşılamak yerine borçlandırdıkları gibi, AKP Genel Başkanı başlattığı kampanyayla halktan para dahi istedi. Bu, Türkiye ekonominin çöküşünün açık göstergesidir” diye konuştu.

“HALK SAĞLIĞINI ÖTELEYİP ÖNLEMLERİ GEVŞETMEK HALKA YAPILACAK EN BÜYÜK KÖTÜLÜK”

Halk sağlığını öteleyip, ekonomik gerekçelerle virüse karşı alınan önlemlerin gevşetilmesinin halka yapılabilecek en büyük kötülük olduğunun altını çizen Çelebi, “Bilimsel gerçeklere aykırı olarak siyasi ve ekonomik kaygılarla alınan kararlar telafi edilemez sonuçlara neden olabilir” uyarısında bulundu.

“ESNAFA DESTEK OLMAK YERİNE SALGIN ÖNLEMLERİNİ GEVŞETMEK DOĞRU DEĞİLDİR”

Henüz virüs tehlikesi sona ermeden insanların yoğun olarak bir arada bulunduğu AVM’lerin açılmasının hiçbir bilimsel gerçekliğinin bulunmadığını dile getiren Çelebi, “İktidar, virüsle etkin mücadele için faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan esnafa destek olmak, vergi borçlarını ötelemek, kira bedellerini ve çalışanların maaşlarını üstlenmelidir. Virüs riski bu kadar yüksekken esnafa ve yurttaşlara bu destekleri yapmak yerine salgın önlemlerini gevşetmek doğru değildir. Üniversite sınav tarihlerinden, açılıp kapatılacak işyerlerine kadar her şeye karar veren iktidarın futbol liglerinin başlama kararını Türkiye Futbol Federasyonu’na bırakması da aklın sınırlarını zorlayan bir tutumdur.  Tamamen kapalı alan olan AVM’lerin açılmasına izin veren anlayış, insanların sahilde yürümesine, parklarda oturmasına virüs tehlikesi olduğu gerekçesiyle izin vermiyor. Bu kararlar bilimsel değil, sağlığı bir kenara bırakıp siyasi kaygılarla alınmıştır” şeklinde konuştu.

“HALK SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR”

Salgın döneminde insanların büyük fedakarlıklar yaparak, hem geçimini sağlamaya hem de salgına karşı kendini ve ailesini korumaya çalıştığını dile getiren Çelebi, “Türkiye ekonomisi iktidarın beceriksiz yönetim anlayışına bağlı olarak çökmüş durumda. Salgın döneminde halkın sorunlarına derman olamayan iktidar virüsle mücadeleyi bırakıp ekonomiyi canlandırmaya yönelik bilimsel olmayan kararlarla halk sağlığını tehlikeye atıyor. Virüs tehdidi sona ermeden önlemlerin gevşetilmesi kabul edilemez. Hâlâ her gün binlerce yurttaşımızda virüs tespit ediliyor, onlarca insanımız ölüyor. Halk sağlığını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur. Halkımızın sağlığını beceriksiz yönetim anlayışınıza kurban etmeyin” şeklinde konuştu. 

(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ