TARIMA VE ÜRETİCİYE BÜYÜK ZARARLAR VEREN VE KÖYLERİ MAHALLEYE DÖNÜŞTÜREN UYGULAMADAN DÖNÜLÜYOR

MERKEZ BANKASI FAİZİ SABİTLEDİ, DOLAR YÜKSELDİ

Otomotiv sektöründe yeni kriz!

Konut satışları Adana’da yüzde 15,7 azaldı

İnşaat sektörünün ihtiyacı sürdürülebilir büyüme

AHBİB İLK ÇEYREKTE İHRACATINI YÜZDE 21 ARTIRDI

Tavuk eti ve yumurta üretimi azaldı

Şubat ayında 780 bin 524 ton inek sütü toplandı

AKKUYU SANTRALİ’NDE EKİPMAN İMALAT ÇALIŞMALARI DENETİMİ

Mobilyada hedef pazar ABD

Ekonomide öne çıkan başlık dolar kuru

Meyve sebze ihracatında Akdeniz’in payı yüzde 42

AKAMDER'DEN MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ'NE ZİYARET

  Kültürel Mirası Yaşatmak için Kadın Kooperatifleri ile İş birliği 

EGİAD koştu

Çukurova GİAD’dan Vali Elban’a ziyaret

Bayram ikramiyeleri bayramdan 1 hafta önce yatacak

"Küçük işletmelerin tüketicinin hayatında yeri büyük"

Akaryakıtın tavan fiyatına zam

Bayraktar, üretici ve market fiyatlarını değerlendirdi

Demir-çelik sektöründe yeşil dönüşümün etkisi artıyor

Yarım asırlık zanaatkarlar ödüllendirildi

Adana Madeni Sanatkarlar, Tornacılar, Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Veysel Bulat da bugüne kadar onlarca usta yetişmesinde emeği geçen yarım asırlık üyelerine mesleğe katkılarından ötürü 50. yıl anısına plaket verdi

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Yönetim Kurulu üyesi ve Madeni Sanatkarlar, Tornacılar, Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Veysel Bulat, yarım asırdır esnaf ve sanatkarlık yapan ve  devletine karşı her türlü yasal sorumluluğunu yerine getiren özverili ve fedakar oda üyesi esnaf ve sanatkarı plaket ile ödüllendirdi.

Adana ESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Madeni Sanatkarlar, Tornacılar, Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Veysel Bulat, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Başkanvekili Mehmet Sonel ve beraberindeki heyet ahde vefa örneği sergileyerek, meslekte 50 yılı geride bırakan oda üyesi esnaf ve sanatkarları işyerlerinde ziyaret etti.

Karşıyaka Sanayi Sitesi ve Metal Sanayi Sitesi’nde gerçekleşen ziyaretlerde, Başkan Veysel Bulat ve Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz hem esnaf ve sanatkarların taleplerini dinledi hem de Ticaret Bakanlığının hediyelerini yarım asırdır ilk günkü heyecanla mesleklerini icra eden esnaf ve sanatkarlara takdim etti.

Adana Madeni Sanatkarlar, Tornacılar, Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Veysel Bulat da bugüne kadar onlarca usta yetişmesinde emeği geçen yarım asırlık üyelerine mesleğe katkılarından ötürü 50. yıl anısına plaket verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Veysel Bulat, “Bizler oda başkanı ve yönetimi olarak her zaman esnafımızla iç içe olmaya göyret gösteriyoruz. Sık sık bir araya geldiğimiz üyelerimizin taleplerini dinleyip, sorunlarına çözüm üretmek için çalışıyoruz. Bu kez de ömürlerini mesleğine adayan, Ahilik öğretileri çerçevesinde bugüne kadar onlarca zanaatkarın yetişmesinde emeği olan meslek büyüklerimizi ziyaret ederek, emekleri için saygılarımızı sunup, Bakanlığımızın hediyesini ve odamızın plaketini takdim etmek istedik. Mesleğinde 50 yılını dolduran üyelerimize gösterdikleri gayretler ve mesleğimize katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Ne mutlu ki  çok güzel hizmetler yapmışlar, zanaatın en güzel örneklerini sergilemişler” dedi.

(vş)