TÜİK'e göre işsizlik oranı yüzde 13,4

İnşaat maliyet endeksi yıllık yüzde 27,59 arttı

Türk doğal taş sektörü 2021 yılı sonunda 2 milyar dolar ihracat hedefliyor

MEDYA KURULUŞLARI DA KOSGEB DESTEĞİNDEN YARARLANMALI

2. EL ARAÇ ALIMI İÇİN DOĞRU ZAMAN ŞİMDİ

Temassız işlemlerde limit 350 liraya çıktı

Türk demir çelik sektörü dünya pazarlarında güçleniyor

Toplam  taşıt-km'si yüzde 1,7 azaldı

Aylık en yüksek reel getiri külçe altın

KORKUT: "SEMT PAZARLARI TEDARİK ZİNCİRİNİN EN DEĞERLİ HALKASIDIR"

AKİB’İN İHRACATI NİSANDA İKİYE KATLANDI

Çiçekçi esnafı Anneler günü için hafta sonu açık

“6. Uluslararası Taş Kongresi” için geri sayım başladı

Büyükşehir'den sebze meyve fiyatlarıyla ilgili denetim  

Pazar yerleri cumartesi günleri açık olacak

Motorine gelen zam ÖTV'den karşılanacak

Türk gıda ürünleri ABD’ye dijitalden pazarlanacak

AKİB BAŞKANLIK BAYRAĞINI NEJDAT SİN DEVRALDI

Yurt içi üretici fiyat endeksi yıllık yüzde 35,17 arttı

TÜİK'e göre tüketici fiyat endeksi yıllık yüzde 17,14 arttı

ATABAŞ, "TÜRKİYE’DE ‘ORGANİK’ KELİMESİ SUİSTİMAL EDİLİYOR

Çukurova GİAD’dan Vali Elban’a ziyaret

Elban, “Projeleriniz için Adana için önemli. Şehrin değerlerini ne kadar çok tanıtır ve insanlarla buluşturursak o kadar önemli. Adana’nın değerleri ortaya çıkarılmalı, gündeme getirilmeli" dedi.

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Yönetim Kurulu üyeleri Adana Valisi Süleyman Elban’ı makamında ziyaret ettiler. Çukurova GİAD’ın 30 Mart’ta yapılan olağan genel kurulu sonrası Ömer Faruk Sakarya başkanlığında göreve getirilen 14’üncü Dönem Yönetim Kurulu, ilk ziyaretlerini Vali Süleyman Elban’a gerçekleştirdiler.

Sakarya, ziyaretin anısına dernek olarak ‘Marka kent’, ‘Dünya Kenti Adana’ hedefi ve isteğiyle Adana’nın tanıtımına katkı amacıyla yaptırdıkları, Paşabahçe’nin özel koleksiyonunda yer alan Hippokampos’e binmiş Eros mozaiği figürlü el yapımı vazo hediye etti. 2015’teki Çukurova Zirvesi’ni de, Adana’da ortaya çıkarılan, binlerce yıllık geçmişe sahip ‘At Üzerinde Balık Avlayan Eros Mozaiği’ temasıyla gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Sakarya, “Çalışmalarımız, çabalarımız Dünya Kenti Adana’mız için. Çukurova GİAD olarak, Adana için her projeye, her programa, hizmete hazırız. Çukurova GİAD’ı Adana’mızın proje ofisi olarak görebilirsiniz. Bizim yapmak istediğimiz kentimizden ayrılanların Adana’ya gelmesi, burada yaşayanların gitmemesini, beyin göçünü, nitelikli insan göçünü önlemektir” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Adana Valisi Süleyman Elban da, bölgesel kalkınma başta olmak üzere ülkemizin top yekun kalkınmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdikleri çalışmalar, Adana için hayata geçirdikleri projeler için Başkan Sakarya ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Adana’nın gelişimi amacıyla gerçekleştirilen projelere sivil toplum örgütlerinin verdiği desteklerin önemine değinen Elban, Sakarya başkanlığındaki yeni yönetime başarılar diledi. Adana’yı daha yaşanabilir hale getirmenin önemine değinen Vali Elban, “Projeleriniz için Adana için önemli. Şehrin değerlerini ne kadar çok tanıtır ve insanlarla buluşturursak o kadar önemli. Adana’nın değerleri ortaya çıkarılmalı, gündeme getirilmeli. Beklentiler karşılandığında, istek ve ihtiyaçlar karşılandığında Adanalıların başka şehirlere gitme isteği de ortadan kalkacaktır” diye konuştu.

Ziyarette Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu Genel Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Hakan Burç, Genel Sekreter Fikri Oğuzhan Ertem, Sayman Ceyhun Baskın, Yönetim Kurulu Üyeleri Sedef Madenci Bakırcıoğlu, Ömer Ertuğrul, Serhat Aydoğan ve Gökalp Sofuoğlu bulundular.

(vş)