ASKF'DE ‘’KENAN KUTAY’’ İSMİ

Yüreğir'e yarı olimpik yüzme havuzu

Büyükşehir’den Uzak Doğu sporuna destek

Demirspor PFDK'ya sevk edildi

Adana Demirspor Başkanı Sancak:"Hoca konusunda hata yaptık"

A Milli Takım, Azerbaycan ve Kuzey İrlanda ile özel maç yapacak

Çukurova Belediyespor ne zaman toparlanacak?

Adanaspor iyi oyununu skora yansıtamadı

KENAN KUTAY ADI YÜREĞİR’DE YAŞAYACAK

KÖYDE OTURAN GENÇLERE FUTBOL TOPU DAĞITILDI

Bölgesel amatör lig başlıyor

Demirspor'da hedef rövanşı vermemek

Adanaspor İstanbul yolcusu

TSYD basın teşvik ödülleri sahiplerini buldu

Adanaspor Tuzla maçının hazırlıklarına devam ediyor

"Bu takımı layık olduğu yere taşıyacağız"

Samet Aybaba'dan Demirspor için umut dolu sözler

Mavi Şimşekler PFDK yolunda

Adanaspor’un teknik direktörü Emrah Bayraktar iyimser konuştu

TFF 1.Lig 24.hafta programı ve hakemleri

Adanaspor, Lider Giresunspor'a farklı yenildi

TSYD’den seminer

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi, FİFA talimatları ve futbolda değişen oyun kuralları hakkında TSYD  üye ve gazetecilere seminer verdi.

TSYD Adana Şubesi Nihat Geven Tesislerinde verilen seminere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Muzaffer Çintimar, İl Hakem Komitesi Başkanı Cahit Kum, TSYD Adana Şube Yönetim Kurulu,  Demirspor Antrenörleri ve gazeteciler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan TSYD Adana Şube As Başkanı Hasan Hüseyin Türk, Pandem kurallarında organize edilen seminerin kamuoyunu aydınlatan gazeteciler için oldukça verimli olacağını belirtirken, bu tür çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Merkez Hakem Kurulu ve EPAK (Eğitim, planlama, çalışma ve Analiz Grubu) üyesi ve MHK 8. Bölge sorumlusu Mahmut Çetiner,  değişen oyun kuralları hakkında bilgiler verdi.  Çetiner, Pandem nedeniyle futbol hakem ve gözlemcileri ile eğitim konusunu pratik yapmaktan uzak olmalarının bir dezajavantaj olduğuna dikkat çekerken, tüm eğitim çalışmalarını online üzerinden gerçekleştirdiklerini belirtti. Çetiner yetenekli genç hakemlerin olduğunu kaydetti, “Hakemlerimize güvenerek yolumuza devam ediyoruz” dedi. Çetiner görsel bir ortamda seminerde değişen oyun kurallarını ifade ederken, sorulara da içtenlikle yanıtlar verdi.  TSYD Adana Şube Asbaşkanı Hasan Hüseyin Türk, TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu Asbaşkanı Kerim Hoşfikirer ve TSYD Adana Şube Yönetim Kurulu ile birlikte  katkılarından dolayı Çetiner’e teşekkür edip, plaket verdi.(CO)