Avrupa’da Türk Fırtınası!

"Bu statta ilk kez galip gelmenin mutluluğunu yaşadık"

Adana Demirspor'da hedef; "Lideri devirmek"

"Önümüzdeki dört maçın her biri final"

Adanaspor Akhisarspor’a acımadı 3-1

SEYHAN BELEDİYESPOR ALT YAPIYA HIZ VERİYOR

Çukurova Cup'a ana sponsor

Adana Demirspor galibiyet serisine devam ediyor

2.Lig'de iki şampiyon belli oldu

Adanaspor moralsiz

Zirve yarışında kalan maçlar

Adanaspor kendi evinde kayıp 1-2

Adana Demirspor Akhisar engelini üç golle geçti

Euro 2020'de bazı maçlar seyircili oynanacak

Türk takımlarının Euroleague play-off eşleşmeleri belli oldu

BAL Ligi ertelendi

"ARTIK BAHANEMİZ YOK"

"Bu hafta da kazanıp, kara bulutları biraz daha dağıtmaya çalışacağız"

"Yüzde yüz göreve hazırım"

TFF 1.Lig 29.hafta programı

Şampiyon satranççılar ödüllerine kavuştu

ASKF'DE ‘’KENAN KUTAY’’ İSMİ

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Adana basın camiasının ve spor camiasının kıymetli ismi, Adana arşivinin değerli gazetecisi Kenan Kutay'ın ismi ASKF Toplantı Salonuna verildi.

ASKF Ali Gülleri Spor Merkezinde düzenlenen açılış töreninde konuşan Kenan Kutay'ın oğlu Ahmet Kutay, "Sevgili babamızın ASKF tarafından düşünülmesi, spor basını tarafından bizlerin yalnız bırakılmaması, ailem adına onur verici bir durum. Adının yaşatılması Kutay Ailesini gururlandırmıştır. Tüm herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi. 

Duygu dolu bir tören yaşadıklarını belirten ASKF Başkanı Dr Ahmet Bozan'dan, "Kenan Kutay Ağabeyimiz camiamız için çok önemli bir kişilikti. Amatör sporu hayatı boyunca yaşadı. Hep yanımızda oldu. Geçmiş ile şimdiki zamanın farkını bizlere örneklerle anlatması, resimlerle hissettirmesi O'nun nedenli bilgi ve birikim sahibi olduğunun kanıtıdır. Bizlerde federasyon olarak bir nebze de olsa Kenan Kutay isminin yaşatılması için bu kararı aldık. Adana amatör spora camiamıza hayırlı olsun. Bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılarla federasyonumuz adına teşekkür ediyoruz"dedi. 

Kenan Kutay'ın isminin yaşatılmasının önemine değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ise, "Kıymetli Kenan Kutay Ağabeyimiz spora katkısı ve verdiği emekler tartışılmaz. Adının yaşatılması için çaba sarfeden ASKF Başkanı Ahmet Bozan ve Yönetim Kuruluna nazik düşünceleri için teşekkür ederiz" diye konuștu.

 Törene Kenan Kutay'ın eşi Senay Kutay ile evlatları Ahmet ve Fatma Selen'in yanısıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar,.TFF Bölge Müdürü Akif Oflaz, TSYD Adana Şube Başkanı Ahmet Kurtul Çakın, ÇGC Başkan Vekili Engin Kanber, ASGD Adana Şube Başkanı Mustafa Boz, MUSADER Başkanı Ragıp Okur, Adanagücü Spor Kulübü Başkanı Mustafa Ürgenç ve gazeteci dostları katıldılar.

(vş)