Avrupa’da Türk Fırtınası!

"Bu statta ilk kez galip gelmenin mutluluğunu yaşadık"

Adana Demirspor'da hedef; "Lideri devirmek"

"Önümüzdeki dört maçın her biri final"

Adanaspor Akhisarspor’a acımadı 3-1

SEYHAN BELEDİYESPOR ALT YAPIYA HIZ VERİYOR

Çukurova Cup'a ana sponsor

Adana Demirspor galibiyet serisine devam ediyor

2.Lig'de iki şampiyon belli oldu

Adanaspor moralsiz

Zirve yarışında kalan maçlar

Adanaspor kendi evinde kayıp 1-2

Adana Demirspor Akhisar engelini üç golle geçti

Euro 2020'de bazı maçlar seyircili oynanacak

Türk takımlarının Euroleague play-off eşleşmeleri belli oldu

BAL Ligi ertelendi

"ARTIK BAHANEMİZ YOK"

"Bu hafta da kazanıp, kara bulutları biraz daha dağıtmaya çalışacağız"

"Yüzde yüz göreve hazırım"

TFF 1.Lig 29.hafta programı

Şampiyon satranççılar ödüllerine kavuştu

TSYD basın teşvik ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Spor Yazarları Derneği ile Sarıçam Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Durgun Su Kano basın teşvik ödülleri TSYD Adana Şubesi Nihat Geven Tesisleri’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Yaklaşık 20 eserin katıldığı ve 10 eserin değerlendirildiği  Basın Teşvik Yarışmasının jüriliğini TSYD Adana Şube Asbaşkanı Hasan Hüseyin Türk ve Bora Erdem,  Yönetim Kurulu üyesi İrfan İşisağ ve Ergun Kara ile Sarıçam Belediyesi Spor Daire Müdürü Kadir Gül yaptı. Jürinin seçimlerde oldukça zorlandığı yarışmada ödül kazanan gazeteciler şunlar:

 

HABER DALI

Basri Baş (Çukurova Barış Gazetesi),

 Hüseyin Sungur (Günaydın Gazetesi),

 Hüseyin Azar( Vip Haber Gazetesi)

FOTOĞRAF DALI

Serhat Şanlı (İlkHaber  Gazetesi),

 Eren Bozkurt (Anadolu Ajansı)

GÖRÜNTÜ DALI

Umutcan İşledici  (İhlas Haber Ajansı),

 Yasin Özcan (Kanal A TV)

SAYFA DÜZENİ DALI

Kadir Adıyaman (Hürriyet Gazetesi), 

Emre Ekici (İlkHaber Gazetesi),

Ahmet Kırmızıdal (Kent Gazetesi).

 

Ödül kazanan gazetecilere TSYD Adana Şubesi Nihat Geven Tesislerinde düzenlenen törenle verildi. Pandem Kuralları çerçevesinde kısıtlı bir sürede yapılan törene Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkana Cafer Esendemir, TSYD Genel Merkez Asbaşkanı Kerim Hoşfikirer, ödül alan gazeteciler ve TSYD Adana Şube Yönetim Kurulu katıldı.

TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, Belediyeler ile birlikte spor aktiviteleri yapmaktan mutlu olduklarını belirtirken, “Sarıçam Kano yarışları bu yıl ikincisi gerçekleşiyor. Futbolun dışında farklı bir branşta bir organizasyonun yapılması sevindirici. Bu yarışlar Adana’nın tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor. Katkılarından dolayı Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu yarışların ve bu tür organizasyonların daha fazla yapılması temennimizdir” diye konuştu.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ da, kano yarışları için Adana’nın mükemmel bir tesise ve suya sahip olduğuna dikkat çekerken, “Bu yarışları düzenlerken keyif aldı. Adana’nın tanıtımı açısında da güzel bir etkinlik oldu. Basın teşvik ödülleri de farklı branşlara sahip çıkılması açısından güzel bir başlangıç. Daha da iyisini yapabiliriz” diye konuştu.

ÇİNTİMAR’A PLAKET

 

TSYD Adana Şubesi Yönetim Kurulu, Adana’yla atanmasının ardından özellikle tesisleşme anlamında birçok başarılı işe imza koyan Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürü Muzaffer Çintimar’a plaket verdi.  Başkan Çakın, “Sayın Çintimar ile Adana sporda daha da gelişecek. Tesisleşme anlamında geçmişte görev yaptığı illerdeki başarısı malum. Adana’da da çok başarılı işlere imza atacağına olan inancımız tam” dedi. Çintimar ise yapılacak çok işin olduğunu ve bu işleri başarıyla tamamlayacaklarını belirtirken, plaketi tüm Hizmetleri ve İl Müdürlüğü çalışanları adına aldığını söyledi.(CO)