"TEŞEKKÜRLER MAVİ ŞİMŞEK"

"Bilimsel Eczacılığın 182. yılını buruk kutluyoruz”

“26 YILLIK HASRET SONA ERDİ”

"Hasret bitti, şampiyonluk geldi"

SEYHAN BELEDİYESİ SEYHANLININ HİZMETİNDE

Yüreğir’de Sokak Sokak Bayram Temizliği

Büyükşehir’den anne mezarlarına çiçek dikim ve bakımı

Adana, gastronomi için tek vücut oldu

ADANA UNESCO GASTRONOMİ ŞEHRİ ADAYLIK KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI

“Sorunları elbirliğiyle çözüyoruz.”

Adana'da Nisan ayında 305 sürücünün ehliyetine el konuldu

YÜREĞİR’DE 12 MAHALLEDE PAZAR KURULACAK

TEMA Vakfı Seyhan’da faaliyetlerine başladı

Büyükşehirden sosyal yardım çalışması

SAMET AYBABA’DAN KOCAİSPİR’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

CHP’li Şevkin Adanalı SMA hastası Eliz bebeğe destek istedi 

Girne Köprüsü genişletildi, 5 şeritli yol 10 şeride çıkarıldı

YÜREĞİR’DE EVDE BAKIM VE SAĞLIK HİZMETİ SÜRÜYOR

Esendemir, “EGM genelgesi Basın özgürlüğüne aykırıdır”  

"Prim desteği soğana da verilmeli"

Çukurova’da Adana takımları renkleriyle kitaplıkta buluştu

"Prim desteği soğana da verilmeli"

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, soğanın bu yıl alıcı bulamadığı için para etmediğini ve çiftçilerin bazılarının tarlalarını sürdüğünü bazılarının ise son bir umutla destek beklediğini vurguladı.

Mehmet Akın Doğan, Cumhurbaşkanımız ‘’bir karış toprağı bile ekin boş bırakmayın’’ diyerek çiftçilerimize destek olunacağı mesajını vermişti. Ülkesine hizmet etmek, ekonomiye katkı sağlamak isteyen çiftçilerimiz de büyük umutlarla tarlalarını boş bırakmadı ve ürünleri ekti. Gelinen noktada soğan üreticilerinin, ürününe alıcı bulamadığı için çok zor durumda kaldığını söyleyen Doğan, pandemi sürecinde alınan tedbirler sebebiyle ihracatın durdurulmasıyla yaşanan pazar kaybı, otel ve iş yerlerinin hizmet kapasitelerinin düşmesiyle azalan talep, soğanın bu sene para etmemesine sebep olduğunu belirtti. 
 
Tüm varlığını tarlasındaki soğanı yetiştirmek için harcayan çiftçilerimizin, özellikle 17 günlük kapanma sürecinde ürünlerini hiç satamadığı  için tarlasını sürmek zorunda kalacağını, bu yıl zarar eden üreticilerimizin gelecek yıl için tarlasını ekemeyeceğini ve ülkemizin ürün bulmakta sıkıntı yaşayabileceğini belirten Doğan, ‘’acil olarak çiftçilerimiz için destek paketi oluşturulması ve soyaya, pamuğa, ayçiçeğine verilen prim desteğinin soğana da verilmesi gerekmektedir.’’ dedi.
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, ‘’Tarım Bakanlığımızdan İç Anadolu’daki üreticilerden alındığı gibi bölgemizden de soğanlar alınmalıdır, çiftçilerimiz bu sayede biraz da olsa rahatlatılmalıdır. Cumhurbaşkanımızdan ve Tarım Bakanlığımızdan bu konuyla ilgili desteklerini beklemekteyiz.’’ şeklinde konuştu.(CO)