ERDOĞAN, "ORMAN YANGINLARINDAN ETKİLENEN HİÇBİR VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

CHP'NDEN BARO BAŞKANI Av.SEMİH GÖKAYAZ’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

CHP ROMANLAR İÇİN MECLİS’E KANUN TEKLİFİ SUNDU

CHP'Lİ SÜMER ADANA ASKF'Yİ ZİYARET ETTİ

MHP'li Avcı, “Ormanları yakan, canlara kıyan zalimdir, haindir”

Gürer: “Ne alan ne satan memnun"

BAKAN YANIK KARADENİZ'DE SEL BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

Erdoğan, "Devletimiz Ormanlarımız İçin Seferber Oluyor"

AKP'li Sarıeroğlu,"Yaraları sarmak, mal kayıplarını gidermek için devletimiz tüm imkanları seferber edecek"

CHP'Lİ AKIN “İHALE ÇETESİNİ” MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

AKP'Lİ KARAASLAN ORMAN YANGINLARINI DEĞERLENDİRDİ

CHP'Lİ BULUT: TAVUK VE YUMURTA ÜRETİCİLERİNİN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI

 “BAKAN SOYLU YANGINLARIN SABOTAJ SONUCU OLDUĞUNA DAİR BİLGİ GELMEDİĞİNİ SÖYLEDİ”

“ORMAN YANGINLARI SABOTAJ İSE DEVLET BUNU TESBİT EDECEKTİR”

RTÜK’TEN ORMAN YANGINLARI İLE İLGİLİ HABERLER KONUSUNDA UYARI

Erdoğan,“Karadeniz gazının devreye girmesiyle, dışa bağımlılığımızı önemli oranda azaltacağız”

CHP'li Barut,"Ciğerlerimiz yanıyor, iktidar seyrediyor"

Orhan Sümer, “İktidar, Halkbank’tan vatandaşın kullandığı zorunlu kredilere baksın”

Gürer: “Riskli yapıların dönüşümü 20 yılda bitmeliydi”

MHP'den Tufanbeyli'de esnaf ziyareti

CHP'Lİ ÖZEL, “COVİD-19 İLE MÜCADELEDE 2,5 AY GERİYE DÖNÜLDÜ”

Orhan Sümer, “İktidar emeklilerimizi bu bayram da mutlu etmedi”

CHP Adana Milletvekili Sümer, emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 2000 lira olması teklifinin AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesi ile ilgili eleştirilerini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

"EMEKLİLERE 2000 LİRA İKRAMİYE AKP ve MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ"

Orhan Sümer, “Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinin 2000 TL’ye çıkarılmasına yönelik partimizin teklifi Plan Bütçe Komisyonundaki torba kanun görüşmeleri esnasında AKP-MHP oylarıyla reddedildi. Emeklilerimizin bu bayram da yüzü gülmeyecek. Özellikle Kurban Bayramları emeklilerimiz için daha zor geçiyor. Bugün küçük baş kurban almak isteyen emeklilerimiz fiyatları görünce çaresiz kalıyor. İktidar sırça saraylarında yaşarken emeklilerimize verilecek ikramiyeleri çok görüyor” Dedi.

"EMEKLİNİN İKRAMİYESİ YAZLIK SARAYA GİTTİ"

Orhan Sümer, “Sabit gelirleri yüksek enflasyon karşısında her geçen gün daha fazla eriyen emeklilerimizin bırakın bayram öncesi bayram hazırlığı yapmalarını, normal zamanda dahi artık mutfak masraflarını kısmak zorunda kaldıkları bir ortamda vatandaşlarımızla dalga geçer gibi porsiyonlarını küçülterek tasarruf yapmaları önerilebiliyor. Bayramlarda dahi olsa emeklilerimize rahat nefes aldıracak, bayramda ekonomik sıkıntılara ara verecek tekliflerimiz ne yazık ki kabul görmüyor. Oysa iktidar yetkilileri kendi saltanatları için yaptırdıkları yazlık saraydan vazgeçebilseydi bugün milyonlarca emeklimizin yüzü gülebilirdi.” Dedi.

"TASARRUF EMEKLİDEN DEĞİL SARAYDAN BAŞLAMALI"

Orhan Sümer, “İktidarın görevi vatandaşın daha bankadan çekerken eriyen maaşından nasıl tasarruf edeceğini önermek değil, onları enflasyona ezdirmeyecek politikaları hayata geçirmektir. Tasarruf söz konusu olacak ise kendileri için yaptırdıkları saraylardaki lükslerinden tasarruf etseler emeklilerimiz için ikramiye zammını ödeyecek para da bulunabilirdi.” Dedi.

SÜMER'DEN BAYRAM KUTLAMASI

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, “Toplumları birleştiren gerçek manada huzur, barış ve güven ortamını sağlayan unsur, milli birlik anlayışı içerisinde yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamaktır. Güçlü olmanın en önemli şartı ise milletçe ortak hedefler doğrultusunda birleşebilmektir” dedi.

Sümer bayram mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bizim toplumumuzu da ayakta tutan en önemli dinamiklerden birisi de hiç kuşkusuz milli ve manevi zenginliklerimiz, değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimizdir. İnanıyorum ki, milletçe birlik ve beraberlik içinde idrak ettiğimiz bu özel günler milletimizin yüreğine ferahlık ve huzur verecek, toplumsal dayanışmamızı derinleştirecek ve kardeşlik ruhumuzu güçlendirecektir.

       Ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar hepimizin malumudur. En kısa sürede her şeyin çok daha güzel olacağı günler mutlaka gelecektir. Önemli olan kardeşçe sarılabilmeyi, fikirlere saygı duyarak, birlikte yaşayıp, memleketimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine taşıyabilmektir. 

      Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramı’nın, dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumsal birlikteliğimizin pekişmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olmasını temenni ediyor, başta şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve onların aileleri olmak üzere yüce milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram coşkusunun ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

(vş)