EĞİTİM 20.01.2023 08:01:00 671 0

HALUK LEVENT VE ORKESTRASI ÜCRET ALMADAN KONSER VERDİ

sanatçı Haluk Levent, Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği tarafından eğitime katkı sağlamak amacıyla düzenlenen konserde, şarkıları ücret almadan Gazianteplilere seslendirdi.

Türkiye’de iyilik ve yardımlaşmanın sembolü haline gelen sanatçı Haluk Levent, Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği tarafından eğitime katkı sağlamak amacıyla düzenlenen konserde, şarkıları ücret almadan Gazianteplilere seslendirdi.

Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin İnce, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 26 Ocak 1933’te Gaziantep’i ziyareti sırasında verdiği talimatla kurulan Gaziantep Lisesi’nin, 90’ıncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Haluk Levent konseri düzenlediklerini söyledi.

 Şahinbey Kültür ve Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen konseri, sivil toplum kuruluşları başkanları dahil olmak üzere, salonu dolduran sanatseverlerin bilet alarak izlediğini belirten İnce, “Konu eğitime katkı olunca Gaziantep Lisesi Mezunlarının yanı sıra, ücret almadan konser veren Haluk Levent ve Orkestrası da katkı sağladı. Tamamı biletli olarak konser salonunu dolduran eğitim gönüllülerine, Haluk Levent ve orkestrasına teşekkür ederim” dedi. 

Gaziantep Valisi Davut Gül’ün eşi Gülden Gül, Eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun da izlediği konserden elde edilen gelirle eğitime katkılarını artırdıklarını kaydeden İnce, “Dernek olarak mensuplarımızın desteği ile Gaziantep Lisesi mezunu olup üniversite eğitimi alan 117 öğrenciye burs veriyorduk. 90’ıncı yıla 90 yeni burs vermek amacıyla düzenlediğimiz konserle hedefimize ulaştık” diye konuştu. 

Salonu tahsis eden ve her fırsatta destekleriyle yanlarına olan Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu’na şükranlarını sunan İnce, program sonunda Haluk Levent ve sponsor kuruluş temsilcilerine plaket takdim etti. 

GAZİANTEP LİSESİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 26 Ocak 1933’te Gaziantep’i ziyaretleri sırasında kent halkı Cumhuriyetimizin Banisi Büyük Atatürk’ten lise açılması talebinde bulunduğunu vurgulayan İnce, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Atatürk, Başbakan İsmet İnönü’ye telgraf göndererek Gaziantep’teki ortaokulun liseye dönüştürülmesi talimatını verirler ve 1 Şubat 1933’te lise açılır. Gaziantep Lisesi, Büyük Atatürk’ün çizdiği yolda yetiştireceği öğrencilerle mezun ve mensuplarını daima gururlandıracak, ülkemizin en başarılı eğitim kurumlarından biri olacaktır. Ne mutlu Gaziantep Liseli olanlara. Büyük Atatürk’ün talimatı ile kurulan Gaziantep liseli olmak, her mezun için gurur kaynağıdır.”

 (vş)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ

Bilim ve Fikir Festivali proje başvuruları başladı…

Bahçeşehir Üniversitesi ‘Sürdürülebilir Gelecek Buluşmaları’nı Adana’da Gerçekleştirdi

ÇUKUROVA 15. KİTAP FUARI KİTAPSEVERLERİN YOĞUN İLGİSİ İLE SONA ERDİ

"Dünyada 600 milyon çocuk yoksulluk sınırının altında yaşıyor"

Karnesini alan Soner Çetin’e koştu

“ÇOCUKLARINIZIN TATİLDE OLDUĞUNU UNUTMAYIN”

HALUK LEVENT VE ORKESTRASI ÜCRET ALMADAN KONSER VERDİ

KARNEYE 5 DOĞRU YAKLAŞIM ÖNERİSİ

Bir Kadın; 32 Kütüphane Kurdu

HİÇ MÜZEYE GİTMEMİŞ ÖĞRENCİLER GÜNEY ROTARY KULÜBÜ TARAFINDAN MÜZEYE GÖTÜRÜLDÜ

SANKO OKULLARI ELEKTRİK İHTİYACINI ‘GÜNEŞ’TEN KARŞILIYOR

ÇOCUĞUNUZ OKULA GİTMEK İSTEMİYOR MU?

Eğitim İçin Kilimanjaro Dağı’na Tırmanacak

İleri yaz saati uygulaması çocukları nasıl etkiliyor?

Adana'da kadınlara “Güçlü Kadın Güçlü Adana eğitimi”

Çukurova Üniversitesinde Tarım Öğretiminin 177. Yılı Kutlandı

ÇUKUROVA SEMİHA YÜCEL AKDEĞİRMEN İLK VE ORTAOKULU’NDA 5 OCAK ETKİNLİĞİ

EĞİTİMDE SÜREKLİ GELİŞİM İÇİN DÖNÜŞÜM PROJESİ

Tarsus SEV İlkokulu’ndan çevresel farkındalık projesi

ÇUKUROVA BELEDİYESİ ROBOTİK KODLAMAYLA EĞİTİYOR

YÜREĞİR BİLİM VE SANAT MERKEZİ İLE ROBOTİK KODLAMA ATÖLYELERİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 • BIST 100

  4.743%0,62
 • DOLAR

  18,8199% 0,08
 • EURO

  20,7204% 0,25
 • GRAM ALTIN

  1.184,3% 0,30
 • Ç. ALTIN

  1954,095% 0,30
 • Perşembe 14.6 ° / 6.5 ° Orta kuvvetli yagmurlu
 • Cuma 13.9 ° / 2.4 ° Parçali Bulutlu
 • Cumartesi 12.4 ° / 5.4 ° Düzensiz Yagmur Mümkün