GÜNDEM 19.10.2021 14:22:00 171 0
 • BIST 100

  1.857%0,00
 • DOLAR

  13,5270% 1,65
 • EURO

  15,3566% 1,94
 • GRAM ALTIN

  772,87% 1,52
 • Ç. ALTIN

  1275,2355% 1,52

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Trabzonspor 14 11 0 3 18 36
2.Konyaspor 14 7 2 5 10 26
3.Hatayspor 14 8 4 2 9 26
4.Fenerbahçe 14 7 4 3 3 24
5.Alanyaspor 14 7 4 3 -2 24
6.Başakşehir FK 14 7 6 1 4 22
7.Fatih Karagümrük 14 6 4 4 3 22
8.Galatasaray 14 6 4 4 2 22
9.Adana Demirspor 14 5 4 5 2 20
10.Beşiktaş 14 6 6 2 0 20
11.Antalyaspor 14 5 6 3 -2 18
12.Gaziantep FK 14 5 6 3 -4 18
13.Altay 14 5 7 2 -3 17
14.Sivasspor 14 3 4 7 5 16
15.Giresunspor 14 4 6 4 0 16
16.Kayserispor 14 4 6 4 -4 16
17.Yeni Malatyaspor 14 4 9 1 -11 13
18.Göztepe 14 2 7 5 -7 11
19.Kasımpaşa 14 2 8 4 -8 10
20.Çaykur Rizespor 14 3 10 1 -15 10
21.Denizlispor 40 6 24 10 -39 28
 • Perşembe 16.5 ° / 8.1 ° Açık hava
 • Cuma 16 ° / 8.8 ° kırık bulutlar
 • Cumartesi 18.1 ° / 11.1 ° kırık bulutlar

ÇUKUROVA GAZETECİLER CEMİYETİ’NİN BASIN YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Düzenlenen gecede konuşma yapan Cemiyeti Başkanı Cafer Eserdemir; Anadolu Basını’nın sıkıntılı günler geçirdiğine ve bir çok yerel gazetenin kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığınna dikkat çekti

ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde yapılan ödül törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Yüreğir Belediye Başkanı M.Fatih Kocaispir, CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ve Ayhan Barut, CHP Önceki Dönem Milletvekilleri Hulusi Güvel ve Zülfikar İnönü Tümer, İl Dernekler Müdürü Recep Kurtoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, TGF Başkan Yardımcısı Turgay Demirtaş, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe, TSYD Adana Şube Başkanı A.Kurtul Çakın, Adana Barosu Başkanı Av.Semih Gökayaz, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Tümay, siyasi partilerin il başkanları, dernekler ve sendika temsilcileri ile sanatçı Haluk Levent katıldı.

.Başkan Esendemir, şunları söyledı:

 “Çok zor günlerden geçiyoruz. Pandemi nedeniyle sıkıntılı günler yaşadık. Kısmen de olsa aşılamada alınan mesafe umut verici. Bu zor günleri elbirliğiyle atlatacağımıza inanıyorum.

Haberden tasarruf olmayacağına inanıyoruz. İlan-Reklam ve Abone desteği, yerel basının yaşam kaynağıdır. Basın İlan Kurumu bu zor süreçte imkanları dahilinde bazı destekleyici girişimlerde bulundu ancak bu yeterli değil.

Gerek pandemi nedeniyle daralan ekonomi ve gerekse de Genelge yüzünden sıkıntılı bir sürece giren Anadolu Basını, artan maliyetler nedeniyle de kepenk kapatmayla karşı karşıya.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Adana’ya ziyaretinde, Tasarruf Genelgesi’nin basınla ilgili maddelerinin iptal edilmesi talebimizi gerek kendisine ve gerekse de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a iletme imkanı bulduk. Bu konuda olumlu gelişmeleri beklemekteyiz.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen tüm meslektaşlarımın büyük bir özveriyle çalışmaları takdire değer.  Ödül alan arkadaşlarımızı kutluyorum.”

Geceye katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, basının özellikle demokrasilerde vazgeçilmez önemli güçlerden biri olduğunu ifade etti. Başkan Karalar, “Basın; demokrasi olan her ülkede önemli dördüncü güçtür.

Ve böyle olması ülkenin, dolayısıyla bizlerin yararınadır. Basın etiği ilkelerine uygun çalışan ve halkın haber alma hakkını kullanmasına olanak tanıyan basından ürkmemek, korkmamak lazım. Uyarılar dikkate alındığında toplumun yararına sonuç verir.

15 bin çalışanı bulunan bir kurumu yönetiyorum. Bu kadar çok insanın çalıştığı yerde her şeyi görme şansım yok. Basın, hizmet aşamasında yapılan yanlışları bizden önce görebilir. Bunları bildirme noktasında ciddi katkı sağlar. Bunu yapan basını çok önemsiyorum. Görevini yapan basının daima yanında olacağımı bilmenizi istiyorum” dedi.

Pandemi ortamında Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlar dahilinde yerel basını desteklemeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Karalar, “Basına destek vermeye devam ediyoruz. İzmir örneğinde olduğu gibi, meclis kararlarının yerel gazetelerde yayınlanması suretiyle basına destek verilmesi yöntemini konuşuyoruz. Konu belediye meclisimizde” diye konuştu.

Sanatçı Haluk Levent de ilk olarak son anda geceye katılamayan Uğur Dündar’ın selamını ilettikten sonra,  “Kendisiyle görüşmüştük. Adana’ya birlikte gelecektik ama Uğur abinin rahatsızlığı nüksettiği için gelemedi, hepinize selam gönderdi” dedi.

Haluk Levent, gelişmiş toplumlarda basın özgürlüğünün çok önemli olduğunu vurgulayarak, Türkiye’de özgür bir basın özlemi içinde bulunduklarını dile getirdi.

Sinema ve dizi sanatçısı Rıza Akın da basın özgürlüğüne ihtiyaç duyulduğunu belirterek, bir ülkenin ancak özgür bir basın ile tam anlamıyla kalkınabileceğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Ödül törenine geçildi.

Başkan Zeydan Karalar ilk olarak Haber Dalı’nda başarı ödülü kazanan Can Çelik’e ve ÇGC Onur Ödülü verilen Adanalı sanatçı Haluk Levent’e plaketini takdim etti.

Haber Fotoğrafı Dalı’nda mansiyon kazanan İHA’dan Umutcan İşledici’ye plaketini CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut,

Röportaj Dalı’nda başarı ödülü kazanan VIP Fashion’dan Zafer Şahin’e, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin,

Mansiyon kazanan Toros Gazetesi’nden Zeynep Ordu’ya plaketini Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Tümay,

Spor Haberi Dalı’nda başarı ödülü kazanan Bora Erdem’e Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay,

Mansiyon kazanan İHA’dan Beril Solmuşgül’e Yüreğir Belediye Başkanı M.Fatih Kocaispir,

Güncel Yazı Dalı’nda mansiyon kazanan Çukurova Barış Gazetesi’nden Oktay Erol’a plaketini Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz,

Sayfa Düzeni Dalı’nda başarı ödülü kazanan Toros Gazetesi’nden Şebnem Eda Arslan’a ödülünü Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca,

Mansiyon kazanan Çukurova Barış Gazetesi’nden Özkan Usneker’e plaketini TGF Başkan Yardımcısı Turgay Demirtaş,

TV Görüntü Dalı’nda başarı ödülü kazanan TRT Bölge Haber Müdürlüğü’nden Bülent Serin’e plaketini Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe,

Mansiyon kazanan Kanal A TV’den Yasin Özcan’a plaketini CHP Önceki Dönem Adana Milletvekilleri’nden Zülfikar İnönü Tümer,

Radyo Proğramı Dalı’nda Radyo Başkent’ten Emrah Yavuz’a, CHP Önceki Dönem Adana Milletvekilleri’nden Hulusi Güvel takdim etti.

ÖZEL ÖDÜLLER

ÇGC Yönetim Kurulu yarışma kapsamında, özel ödüller verdi.

ameliyat geçirdiği için son anda Adana’ya gelemeyen Uğur Dündar ile Adana’yı her platformda yüceltmesi, AHBAP gibi Türkiye adına önemli projeler gerçekleştirmesi nedeniyle geceye katılan Haluk Levent’e Onur Ödülleri verildi.

Çoban Yurtçu Özel Ödülü’nü kazanan Melet Kurt’a plaketini, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Tümay,

Mustafa Gümüşdamla Ödülü’nü kazanan Adanalı sanatçı Rıza Akın’a plaketini Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay,

Geçtiğimiz yıl vefat eden Ahmet Yahşi adına verilen Özel Ödülü kazanan İlkhaber Gazetesi’nden Bayram Bulut’a plaketini Baro Başkanı Av.Semih Gökayaz,

Yine geçtiğimiz yıl vefat eden kameraman Adnan Dinibütün adına verilen ödülü kazanan Yücel Bayluk’un ödülü (karantinada olduğu için katılamadı.) Halit Atik tarafından Vedat Zöhre’ye verildi.

Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Kenan Kutay adına verilen özel ödülü kazanan 5 Ocak Gazetesi’nden Hakan Toytekin’e plaketini Yüreğir Belediye Başkanı M.Fatih Kocaispir,

Geçtiğimiz yıl vefat eden Yalçın Öcal adına verilen özel ödünü kazanan Çukurova Press Gazetesi Sahibi Engin Kanber’e plaketini Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca takdim etti.

Gelecek Vaad Eden Gazeteci ödülünü kazanan İHA’dan Elif Ayşenur Bay, DHA’dan Gülşah Özgen ve Birbuçuk TV’den Yağmur Ütücü’nün plaketlerini CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin verdi.

ÇGC Yönetim Kurulu tarafından belirlenen Özel Ödülleri kazanan;

Bölge Gazetesi’nden Ramazan Şanıvar’a plaketini, ÇGC Önceki dönem Başkanlarından Erdoğan Varol,

İsmet Ramazan Selçuk’a plaketini TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın,

Bilal Tipi’ye plaketini CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut;

Mehmet Büyükkırcalı’ya plaketini Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay,

Çukurova Metropol Gazetesi imtiyaz sahibi Tanır Emre Uzelgeçici’ye Yüreğir Belediye Başkanı M.Fatih Kocaispir,

Radyo Güney’den Orhan Işık’a plaketini sanatçı Haluk Levent takdim etti.

Plaket töreninin ardından 10.Yıl Marşı eşliğinde ÇGC pastası kesildi.

 

 

 

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ


 Gürer: “1 litre süt 1,5 kg yem fiyatına ermeden üretici kazanmaz”

Yerel yönetimde kadın-erkek eşitliği için proje uygulanıyor

TİROİD HASTALARI NASIL BESLENMELİ? NELERE DİKKAT ETMELİ? 

İYİ PARTİ’Lİ YAŞAR; “FATURALARDAKİ TRT PAYI YETMEZ; KDV ORANLARI DA DÜZENLENMELİ”

Adana ile Kazakistan’ın Çimkent ili kardeş şehir oldu

Fransız Ataşe Adana Koleji’nde

ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, “Buğday üretimi, savunma sanayi kadar önemlidir”

(3 Aralık Dünya Engelliler Günü) ANNE BABA OLMADAN ÖNCE BU TESTLERİ YAPTIRIN!

ERKEN TEŞHİS HAYVANLARIN DA YAŞAMINI KURTARABİLİR

Hamile Kalmak için  Yaş Sınırlaması Ortadan Kalkıyor

Atatürk Baskılı Tişörtler Rektör Prof. Dr. Tuncel Tarafından Öğrencilere Hediye Edildi

“Körfez ülkelerine ihracatı artırmanın yolu Dubai’den geçiyor”

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Kasım ayında üretici ile market arasındaki fiyat farkı 9 kata yaklaştı”

Ayhan Barut, eğitimde yaşanan acı gerçekleri Meclis'te anlattı

“Köprülü’de mağduriyet giderilmelidir”

Medya kuruluşları kapanmanın eşiğinde

Levent Tamtürk; “Ülke Ekonomisine Değer Katmak Ve Yöresel Lezzeti Yaymak İstiyoruz”

Kamu Çalışanlarının 3600 Ek Göstergedeki Tereddütleri Giderilmelidir

Milyonlarca Vatandaş, Çocuklarının Güvenliğinden Endişeli

‘GEZEN SİNEMA TIRI’ YÜREĞİRLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

YENİDEN REFAH PARTİSİ İL BAŞKANI SELAHATTİN BAYSAL HÜKÜMETİ TOPA TUTTU