Sarıçam’a “Tarımda Yalın Üretim” Eğitimi

"Uzaktan eğitim ile ilgili sorunların çözümü için gerekli adımlar atılmadı"

Yüreğir'de telafi eğitim programı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sınav kaygısı yaşamak normaldir”

Ç.Ü.1. Sınıf Öğrencileri İçin Oryantasyon Programı Düzenlendi

Prof. Dr. Sinan Canan: “Yeni dijital dünyaya karşı uyanık olmalıyız”

Erkan Koleji’nde kep töreni

ADANA’NIN ŞAMPİYON ÖĞRENCİLERİ ANKARA BİLETİNİ ALDI

Prof. Özgünen’in adı Ç.Ü'de amfiye verildi

Uluslararası Gamification Projesi tamamlandı

Kolejliler geri dönüştürdüler, kazandılar

YÜREĞİR BELEDİYESİ ÜCRETSİZ BESYO KURSU DÜZENLEDİ

ADANA’DA YENİLİKÇİ BİR EĞİTİM ANLAYIŞI GELİŞTİRİLDİ

EĞİTİM-SEN, "LGS iptal edilmeli"

“3. Sanayiye Uygulanabilir Öğrenci Projeleri Yarışması” Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kültür elçileriyle masaldan matematiğe

Milli Eğitim Bakanı: Planımız Eylül’de okulları beş gün açmak

İçişleri Bakanlığı’ndan LGS Genelgesi

SULUCA ORTAOKULU’NDA etwinning ÇALIŞMALARI

Ç.Ü. Adana Meslek Yüksekokulu Öğrencileri İçin Oryantasyon Programı

SEYHAN'IN ‘GEZİCİ BİLGİ EVİ’ HİZMETE GİRDİ

ADANA’DA YENİLİKÇİ BİR EĞİTİM ANLAYIŞI GELİŞTİRİLDİ

Anaokulda Masal ve Matematik Atölyesi kuruldu. Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Hanife Kuş,“Heybemizde masal-matematik-kukla arasında bağ kurmak var" dedi.


Çukurova Anaokulu’nda kurulan Masal ve Matematik Atölyesi açıldı.

Çukurova Anaokulu’nda okul öncesi eğitim öğretmeni olarak görev yapan proje kurucusu Hanife Kuş, proje ortağı olan öğretmen arkadaşları Habibe Günerhan, Fazilet Sever, İlknur Göktaş, Dilara Berkyez,Ayşegül Şahin ve Özgür Yıldırım ile birlikte projenin yaygınlaştırılmasını sağlamak için Çukurova Anaokulu’nda bir Masal ve Matematik atölyesi kurduklarını açıkladı.

Proje kurucusu Hanife Kuş, projede Adana Çukurova Anaokulu, Adana Akkapı Anaokulu, Zonguldak Gülşen Utku Anaokulu ve Kars Başbakanlık TOKİ İlkokulu’nun yer aldıklarını belirterek, açtıkları atölye hakkında şunları kaydetti:

“Çocuk Masal dinlemeliydi ve Masal da kendi canlılığı ile çocuğun elinden, yüreğinden tutmalıydı. Masal ile kol kola girmiş çocukların yolculuğu idi Kültür Elçileriyle Masaldan matematiğe adlı etwining projesi. Masallar kültürel kodları, değerler eğitimi, müfredata uygun her kazanımı ile eğitim ortamında ve çocuklarımızın yanında. Ama asıl mesele matematik ve Masal karakterlerinin kuklası neden mi? Masal canlı mı canlı bir araç bizi hedeflerimize götürecek olan ve bize der ki Ben kendi görevimi yerine getirmek için buradayım. Peki sizin heybenizde ne var? Şöyle söyledik Masal'a:

Heybemizde masal-matematik-kukla arasında bağ kurmak var. Akdeniz’den başlayıp Doğu Anadolu’ya, Doğu Anadolu'dan Karadeniz'e oradan da tüm ülkeye yayılacak bu bağ kurma işi; amacımız az zaman çok kazanım ise. Masal Matematik Atölyesi ile yenilikçi bir eğitim anlayışı geliştiriyoruz. Tüm ülkenin çocukları bu atölye de bulaşabilir, masallar dinleyip dinlediği masalın matematik aktivitesini uygulayabilir. Kuklası ile karakterlerin ruhuna bürünebilir. Çocuk masalda, masal matematikte, matematik kuklada, hepsi kültür elçileriyle masaldan matematiğe yolculuğuna çıkıyorlar.”

Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Hanife Kuş ve projede yer alan arkadaşları Habibe Günerhan, Fazilet Sever, İlknur Göktaş, Dilara Berkyez,Ayşegül Şahin ve Özgür Yıldırım ile adına yolculuk dedikleri bu projeyi başlatan ve Adana’da oluşturulan atölyede canlı bağlantılar ve yüz yüze eğitim olmak üzere ülkenin tüm çocuklarının masallar dinleyip, dinledikleri masalların matematik aktivitelerini uygulayarak pedagojik gelişimlerini desteklemeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

(vş)