“PANDEMİDE ESNAF DÜKKANINI KAPATIYORSA SOSYAL DEVLETİN  YARDIM ETMESİ GEREK”

“YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞINI TÜRKİYE’YE GETİRMEK İSTİYORUZ”

BABACAN: ‘SALGININ BU NOKTAYA GELMESİNİN SORUMLUSU SARAY YÖNETİMİDİR’

“Sattıklarınız şahsi malınız değil, Cumhuriyet’in birikimleri”

CHP'Lİ BÜLBÜL: "İSRAF YÖNETİM TARZI OLDU"

Babacan:‘100 milyon doz aşı lazım ama daha grip aşısını bile yaptıramadık’

"EĞİTİMDE CEMAATLER DEĞİL DEVLET ETKİLİ OLMALI"

“Krizi çıkaran, AKP iktidarlarının uyguladığı ekonomi politikaları”

KILIÇDAROĞLU ADANA’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL, SONU GELMİŞ BİR PROJEDİR”

 “15 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİREN SİCİL AFFI ÇIKARILMALI”

TÜSİAD: “EKONOMİ VE HUKUK ALANINDA ÇÖZÜMLERİN İSTİŞARE ORTAMINDA ELE ALINMASINDAN MEMNUNİYET DUYDUK”

BERAT ALBAYRAK VARLIK FONU YÖNETİMİNDEN DE İSTİFA ETTİ

İYİ Parti'li Poyraz, "Cumhur İttifakı yüzde 30+1'i bulamayacaklar"

"ESNAFIN, ÇİFTÇİNİN, İŞLETMECİNİN, EMEKLİNİN CEBİNDEKİ DELİK BÜYÜYOR"

CHP'li Ünsal,"Salgında Avrupa'yı solladık"    

"DEVLET YATIRIM DESTEKLERİNDE ADANA YOK"

CHP'li Özkoç,"50 bin sağlık çalışanı kovid 19'a yakalandı"

CHP'li Barut, "Bölgenin yeni havaalanı ihtiyacı yok"

CHP'li Şevkin: “500 bin insan derhal tahliye edilmelidir”

KILIÇDAROĞLU TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Ayhan Barut'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

29 Ekim'in en büyük bayram olduğunu söyleyen Barut, "En büyük bayramımızı coşkuyla kutlarken, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk, kahraman silah arkadaşları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi özlemle anıyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. 29 Ekim'in en büyük bayram olduğuna dikkat çeken Barut, "En büyük bayramımızı coşkuyla kutlarken, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk, kahraman silah arkadaşları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi özlemle anıyoruz" dedi. 

"CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97'nci yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Türkiye Cumhuriyeti'nin onca yokluk ve yoksulluğa rağmen görkemli bir kurtuluş mücadelesinin ardından kurulduğunu anımsattı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Tam bağımsız Türkiye' ideali için sonuna dek mücadele edeceklerini vurgulayan Barut, "Kurulan Cumhuriyet, devrimlerle birlikte başlatılan kalkınma hamleleri ve çağdaş bir medeniyet hedefiyle ülkemizin yarınları güvenceye alınmıştır. Ne mutlu ki, Cumhuriyetle buluştuk. Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet, 97 yıldır hak, hukuk, adalet ve özgürlüklerin, demokrasinin, kadın-erkek eşitliğinin teminatı olmuştur" diye konuştu.

"KURARKEN İZİN ALMADIK, COŞKUYLA DA KUTLUYORUZ"

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Benim iki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi" sözlerini hatırlatan Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Cumhuriyet, aklı ve bilimi esas alır. Cumhuriyet bugünlere ve geleceğe ışıktır, aydınlıktır, çağdaşlıktır ve modern bir gelecektir. Ulu Önderimizin bize emanet ettiği Cumhuriyeti ve mirasını sonuna dek koruyup yaşatacağız. Nasıl ki Cumhuriyeti kurarken ve ülkemizi tam bağımsızlığına kavuştururken kimseden izin almadıysak, en büyük bayram coşkumuzu da doyasıya yaşayacağız. Bilinmelidir ki ne Cumhuriyetten ne de Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz verilemez. Atatürk'ün de söylediği gibi ahlaki erdeme dayalı bir irade olan Cumhuriyetin ışığında var gücümüzle yürümeye devam edeceğiz. Tüm bu duygularla en büyük bayramımızı coşkuyla kutlarken, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önderimiz Atatürk, kahraman silah arkadaşları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi özlemle anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."
(VŞ)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ