TARIMA VE ÜRETİCİYE BÜYÜK ZARARLAR VEREN VE KÖYLERİ MAHALLEYE DÖNÜŞTÜREN UYGULAMADAN DÖNÜLÜYOR

MERKEZ BANKASI FAİZİ SABİTLEDİ, DOLAR YÜKSELDİ

Otomotiv sektöründe yeni kriz!

Konut satışları Adana’da yüzde 15,7 azaldı

İnşaat sektörünün ihtiyacı sürdürülebilir büyüme

AHBİB İLK ÇEYREKTE İHRACATINI YÜZDE 21 ARTIRDI

Tavuk eti ve yumurta üretimi azaldı

Şubat ayında 780 bin 524 ton inek sütü toplandı

AKKUYU SANTRALİ’NDE EKİPMAN İMALAT ÇALIŞMALARI DENETİMİ

Mobilyada hedef pazar ABD

Ekonomide öne çıkan başlık dolar kuru

Meyve sebze ihracatında Akdeniz’in payı yüzde 42

AKAMDER'DEN MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ'NE ZİYARET

  Kültürel Mirası Yaşatmak için Kadın Kooperatifleri ile İş birliği 

EGİAD koştu

Çukurova GİAD’dan Vali Elban’a ziyaret

Bayram ikramiyeleri bayramdan 1 hafta önce yatacak

"Küçük işletmelerin tüketicinin hayatında yeri büyük"

Akaryakıtın tavan fiyatına zam

Bayraktar, üretici ve market fiyatlarını değerlendirdi

Demir-çelik sektöründe yeşil dönüşümün etkisi artıyor

ADASO’DAN TEMSA VE SASA’YA ZİYARET

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Divanı, TEMSA ve SASA Polyester Sanayi A.Ş ziyaret gerçekleştirerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

İlk ziyareti TEMSA’ya gerçekleştiren Adana Sanayi Odası Yönetimi ve Meclis Divanı, TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu tarafından TEMSA’nın mevcut ve önümüzdeki dönem projeleri hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette TEMSA CEO’su Doğancıoğlu, TEMSA’nın 1987'den beri Adana'da bulunan 510.000 metrekarelik üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürdüğünü ve yılda 10.000'in üzerinde otobüs, midibüs ve hafif kamyon üretme kapasitesi olduğunu ifade ederek “Sürdürülebilir, insan odaklı araçlarla daha iyi bir gelecek ve çevre dostu teknolojiyle donatılmış araçlar üretmek için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Daha sonra SASA Polyester Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Şeker’i ziyaret eden Adana Sanayi Odası Yönetimi ve Meclis Divanı yeni yatırımları hakkında bilgiler alındı.

SASA’nın, 935 milyon dolarlık PTA tesisi ve 150 milyon dolarlık tekstil cipsi, şişe cipsi, pet cipsi üretim tesisi yatırımları hakkında bilgi veren SASA Polyester Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Şeker, “Yeni yatırımlar yaparak ülkenin istihdamına ve ekonomisine katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde üretim faaliyetleri ile işverenlerin ADASO’dan talep ve beklentileri hakkında bilgiler alındı.

Gerçekleştirilen ziyaretlere Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Özdiler, Süleyman Baş, Salih Sütcü, Meclis Başkan Yardımcıları Aydın Önen, Ali Masat, Meclis Katip Üyesi Hacı Mehmet Erbaş ve Genel Sekreter Bora Kocaman katıldı.

(vş)