Kemik ve eklemler yıllara yenik düşüyor

28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü

UZMANLAR COVİD 19’UN UZUN DÖNEM ETKİLERİNE DİKKAT ÇEKİYOR!

"Kahvenin kan şekerini düşürücü etkisi var"

 “MART AYI BAŞI İTİBARİYLE KADEMELİ MORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLATILACAK”

Bağışıklık sisteminin sağlam olması için uyku gerekli

Prof. Dr. Beyazyürek: “Pandemi bitse bile kaygısı kalacak”

COVID SONRASI VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRAN 10 BESİN

Aşıda randevu süresi tartışması

PROF. DR. YASEMİN AÇIK:  “ÇOCUKLARIMIZIN SİGARAYA KOLAYCAULAŞMALARININ ÖNÜNE GEÇMELİYİZ”

Dr. Ahmet Dinç,"Virüs Geçse de Yorgunluğu Kalabiliyor"

Sigara İçen Her 4 Kişiden 1’inde KOAH Var

Ağız bakımı çocuklukta başlamalı

Diyabetteki artış karaciğer kanserini tetikliyor

HAKSÖYLER, "KANSER YENİLMEZ DEĞİL"

Yarın 4 Şubat Dünya Kanser Günü

Pandemi gözlerimizi de bozdu 

‘Kanser kontrolünde kaybedilen ivme kazanılmalı’

COVİD 19 TEDAVİSİNDE SEMPTOMATİK TEDAVİ ÖNEMLİ

METABOLİZMANIZI HIZLANDIRAN 8 ETKİLİ ÖNERİ

Farkındalık ve önlemle hedef, kansersiz bir gelecek!

SES,"Sağlık emekçileriyle değil salgınla mücadele edin"

SES,"sağlık emekçilerinin özlük haklarının ve Anayasa ile güvence altına alınmış olan fikir ve ifade özgürlüğünün yanındayız. Hiçbir sağlık emekçisinin kötü şartlar yüzünden zarar görmesine izin vermeyeceğiz"açıklamasında bulund

Ses Adana Şube Yönetim Kurulu Şube Eş Bşk Dr.Mürşit Enis Akyüz, "Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde her geçen gün artan sorunlar, sağlık emekçilerinin soruşturma tehdidi ve birbirine düşürmesi ile çözülmeye çalışılıyo" dedi.
Akyüz, gerek nöbet sisteminde gerekse çalışma şartlarında, sağlık emekçilerinin söz hakkının görmezden gelindiğini beliterek şunları kaydetti:
"En son Psikiyatri uzmanı hekimlerin hak arama mücadelesi olarak gayet barışçıl bir şekilde düzenledikleri  alkış eylemine karşı “sorunların tespit edilip çözülmesi” yönünde bir hamle yapılacağına, 11 hekime soruşturma açılarak baskı yoluyla sorunların üzerini kapatma yoluna girildiğini üzülerek görüyoruz. Hatta sürecin devamında, soruşturma açılanların nöbet ve mesai saatlerinde, sağlık emekçileri “haklarında tutanak tutmaya” itildiğini görüyoruz.
Maalesef ki iktidarın sağlığı ve tüm iş hayatını yönetme biçiminin burada da tekrarlandığını görüyoruz: sorunları çözmek yerine üzerini kapat, ses çıkaranı sustur korkut, hatta sağlık emekçilerini birbirine düşür. Ancak bizler, sorun yumağı hâline dönmüş olan sağlık sisteminde kendilerine günah keçisi seçmelerine izin vermeyeceğiz. Hâlihazırda hastanenin şartları, devletin kendi Ruh Sağlığı Hastanesi asgari şartlarını dâhi karşılamamaktadır. Kötü şartlar altında çalışan sağlık emekçileri, tüm bunlara rağmen yüksek fedakârlıkla işlerine devam ederken bir de salgın başlamıştır. Her biri yüksek riskli olan hastaların servis, yatış, poliklinik şartlarının en iyi nasıl düzenleneceğini elbette aktif olarak çalışmakta olan sağlık emekçileri bilmektedir.
Daha fazla sorunlar yaşanmadan, hastanede çalışan sağlık emekçilerinin toplanarak sorunlar ve çözümler hakkında karar verici mekanizmalara dahil edilmesi, idarenin emir verip bastıran değil, koordine eden bir pozisyona dönüşmesi gerektiğini düşünüyoruz. İdarenin çalışanlara baskı yapmak yerine, hastanenin fiziki şartlarının düzeltilmesi için iktidara baskı yapmak yolunu seçmesi hem hastalar için hem de sağlık emekçileri için elzemdir.
Bizler Ses Adana Şubesi olarak, sağlık emekçilerinin özlük haklarının ve Anayasa ile güvence altına alınmış olan fikir ve ifade özgürlüğünün yanındayız. Hiçbir sağlık emekçisinin kötü şartlar yüzünden zarar görmesine izin vermeyeceğiz."                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
(vş)