Kuraklık kritik seviyeyi geçti, 10 il tehlikede

Araç muayenelerinde yeni düzenleme

İMAMOĞLU: “İSTANBUL’A VE TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR İŞ YAPACAĞIZ”

TGF’DEN CÜNEYT ÖZDEMİR’E TEPKİ

“YOKSULLUKLA MÜCADELEDE HİÇBİR ENGEL TANIMAYACAĞIZ”

KAHVALTI YAPMAK NEDEN ÖNEMLİ ?

LÖSEV’DEN KANSER HASTALARINA KIRMIZI ET

Şanslı sokak köpeği yaşama tutundu

Yurt içinde ikamet eden yaklaşık 17 milyon 300 bin kişi seyahate çıktı

2020 Yılında Öne Çıkan Siyasi Konular ve İsimler

ADANA BAROSU’NDA SAVUNMAYA TAZE KAN

Çocuklar tatilde ödevlere ara vermeli

Büyükşehir karla mücadelede görev başında  

ARILARIN HAYRANLIK UYANDIRAN DÜNYASI

“Sağlık çalışanları pandemide fedakarca mücadele ediyor”

KAPAUM İlk Kurum İçi Protokolünü İletişim Fakültesi ile İmzaladı  

"Yerel yönetimler TMMOB’ye bağlı odalarla iş birliğinin sağlamalı"

Çukurova Üniversitesinde Dekan Devir Teslim Töreni

LÖSEV: “Saç ve Peruk Bağışı Kabul Etmiyoruz!”

Büyükşehir, kira bedeli yüksek araçları satın alıyor ve kurumun malı yapıyor

İş Dünyasında Dijital Dönüşüm

Paylaşma Günü 1 Aralık’ta Kutlanacak

Bireylerin, sivil toplum kuruluşlarının, özel sektör kurumlarının ve daha pek çok paydaşın bağışçılığı ve gönüllülüğü kutlayacakları bir kampanya olan #PaylaşmaGünü bu sene ilk defa 1 Aralık Salı günü gerçekleşecek.

Ülke koordinatörlüğü Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) tarafından yürütülen ve uluslararası bir kampanya olan #GivingTuesday’in Türkiye uygulaması olan #PaylaşmaGünü bu sene ilk defa 1 Aralık Salı günü düzenlenecek.

 

Dünyada 70’ten fazla ülkede, daha cömert ve adil bir dünya hedefiyle hayata geçirilen kampanyanın katılımcı tüm paydaşlar nezdinde sosyal fayda için gerçekleşen faaliyetlerin yaygınlaşmasına katkı sağlaması amaçlanıyor. Bireylerin, sivil toplum kuruluşlarının, özel sektör kurumlarının ve daha pek çok paydaşın katılımına açık olan #PaylaşmaGünü’nün bu seneden itibaren bağışçılığın ve gönüllülüğün kutlanacağı bir gün olarak yerleşmesi hedefleniyor.

 

1 Aralık #PaylaşmaGünü’nde Ne Olacak?

#PaylaşmaGünü’nün bir parçası olan tüm sivil toplum kuruluşları, özel sektör kurumları ve bireyler bağışçılık ve gönüllülük odaklı mesajlarını sosyal medya başta olmak üzere çeşitli iletişim kanallarından yaygınlaştıracaklar. Bunun yanı sıra 1 Aralık’ta sahada gerçekleştirilecek sosyal fayda odaklı faaliyetlerin de pandemi koşullarının el verdiği ölçüde hayata geçirilmesi planlanıyor. Türkiye’de ilk defa, tüm paydaşların katılımına açık şekilde düzenlenen ve farklı paydaşları bağışçılık ve gönüllülüğü kutlamak için aynı çatı altında bir araya getirme özelliği taşıyan #PaylaşmaGünü’nün Türkiye gündeminde yer edinmesi bekleniyor.

 

#PaylaşmaGünü’nün Bir Parçası Olmak

#PaylaşmaGünü’ne katılmak isteyen tüm paydaşların www.paylasmagunu.org adresinde yer alan katılım formunu doldurmaları bekleniyor. Tüm katılımcı paydaşlar sonrasında 1 Aralık tarihinde iletişim kanallarından yaygınlaştırmak istedikleri mesajları temelinde hayata geçirecekleri kampanyalarını geliştiriyorlar. Bunun yanı sıra, #PaylaşmaGünü’ne katılan tüm kuruluşlar haftalık olarak düzenlenen toplantılarda kampanya gelişmelerini ve 1 Aralık #PaylaşmaGünü için planladıkları faaliyetlerle ilgili deneyim paylaşımında bulunuyorlar.

 

‘#PaylaşmaGünü’nün Her Sene Kutladığımız Bir Güne Dönüşmesini İstiyoruz’

Kampanyanın ülke koordinatörlüğünü üstlenen Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) Genel Sekreteri Rana Kotan, #PaylaşmaGünü’nün Türkiye’de her sene kutlanan bir güne dönüşmesini istediklerini belirtiyor ve ekliyor: ‘TÜSEV olarak Türkiye’de etkin bağışçılık kültürünün yaygınlaşması amacıyla hayata geçirdiğimiz çalışmalar kapsamında #PaylaşmaGünü önemli bir milat. Hem STK’ların, hem özel sektör kurumlarının, hem de bireylerin sosyal faydayı, iyiliği, cömertliği bir arada kutlayabilecekleri bir günün olması oldukça önemli. Gelecek yıllarda #PaylaşmaGünü’nün yaygınlaşmasını, çok daha fazla paydaşın da katılımıyla Türkiye’nin dört bir yanında kutlanmasını hedefliyoruz.’(CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ