Adana Ticaret Odası üyelerini uyardı

 Büyükşehir Kozan'da kreş temeli attı

“Eğitime gerekli yatırımı yapmak durumundayız”

Altın Koza Film Festivali için geri sayım 

YÜREĞİR BELEDİYESİ, STANDIYLA İLGİ GÖRDÜ

SEYHANLI KADINLARIN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLER KOOPERATİF FUARINDA SERGİLENDİ

Bölgesel Kooperatifler Zirvesi sona eriyor

KÜÇÜK: “AVUKATLIK KARİYER VE ETKİLİ İLETİŞİM MESLEĞİDİR”

 “HALKIMIZ AŞILAMA KONUSUNDA GEREKLİ ÖZENİ GÖSTERMELİDİR”

TEPEBAĞ’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

ASANSÖRLÜ ÜST GEÇİTLER HİZMETTE

Başkan Zeydan Karalar kan verdi

TERS EVE ZİYARETÇİ AKINI

VALİ SÜLEYMAN ELBAN’IN JANDARMA TEŞKİLATINI KUTLADI

Çukurova Belediyesi'den Çinli firmaya telşekkür 

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN ‘DİŞ HEKİMLİĞİ MÜZESİ’NE ÖDÜL

SARIÇAM BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ YÜZME KURSU

“Aleviler bu toplumun çimentosudur”

Kadınlar üretiyor

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARA MAMA DESTEĞİ

101’İ KADIN 541 İTFAİYECİ ALIMINDA TEK KRİTER BAŞARI

OSMANİYE OSB 7 ŞİRKET İLE ISO 500’DE

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi 7 üye şirketi ile 2020 listesine girdi.

Türkiye’nin önde gelen organize sanayi bölgelerinden biri olan Osmaniye OSB, 130 tesisi ve 11 bin çalışanıyla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 araştırmasında, 7 üye şirketi ile birden yer almayı başaran Osmaniye OSB, aynı zamanda Türkiye’nin demir çelik üretiminin yaklaşık yüzde 15’ini gerçekleştiriyor.

ISO 500 2020 listesinde 4’ü Tosyalı Holding bünyesinde olmak üzere 7 üye şirketi ile yer alan Osmaniye OSB’nin 2020 yılı ihracatı 1 milyar USD’ye yaklaştı. Türkiye’nin en fazla elektrik tüketilen 2’nci ve en fazla doğalgaz tüketilen 5’nci sanayi bölgesi olan Osmaniye OSB, ağır sanayi kaynaklı büyümesi ile son yıllarda öne çıktı. Özellikle 2000’lerin başında Tosyalı Holding’in Tosçelik Profil Sac Endüstrisi A.Ş. firması ile bölgede yapmış olduğu yatırım, Osmaniye’de demir çelik ve metal sektörü yatırımlarının yoğunlaşmasının da önünü açmıştır.

Türkiye’deki ilk 20 OSB arasında bulunan Osmaniye OSB, faaliyetlerine 700 hektar kurulu alan üzerinde devam ediyor. OSB, bir AB projesi olan İş Geliştirme Merkezi, 1500 m2 kapalı alan üzerine kurulu Teknoloji Geliştirme Merkezi, liman bağlantı yolu ve uygulamaya geçirilmesi planlanan demiryolu projesiyle tam bir bölgesel güç olma yolunda ilerliyor. 

9 milyon USD’lik güneş enerjisi yatırımı

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi yenilikçi uygulamalarıyla da dikkat çekiyor. OSB’in 9 milyon USD yatırımla gerçekleştirdiği başarılı projelerden biri olan 7.5 MW’lık GES (Güneş Enerji Santrali), %100’ü kredilendirilerek hayata geçirilmiş bulunuyor. 4 yıldır faaliyette olan proje, alınan krediyi kendi kendine ödeyebilirken ürettiği enerji ile OSB’ye kaynak da yaratıyor. Osmaniye OSB aynı zamanda hayata geçireceği Muz Serası Projesi ile Türkiye’de ilk defa bir organize sanayi bölgesinin içinde tarım yatırımı gerçekleştirecek.(CO)