KABİL HAVALİMANI KONUSUNDA HENÜZ KARAR YOK

ERDOĞAN-BİDEN GÖRÜŞMESİ YAPILDI

Erdoğan, Letonya Cumhurbaşkanı Levits ile görüştü

Almanya'da Merkel'in Koltuğu İçin Yarış Hızlanıyor

Venezuela'da Peynir Artık Gramla Satılıyor

36 Milyonerden 'Zenginlerden Daha Fazla Vergi Alınsın' Çağrısı

Netanyahu İktidarı Sona Erdi:Naftali Bennett İsrail’in yeni başbakanı

 S-400 Sistemi Neden Tartışılıyor? 

ERDOĞAN NATO ZİRVESİ İÇİN BRÜKSEL’E GİTTİ

Çalışan Çocuk Sayısında Rekor Artış

Suriyeli Çocuklar 'Güvenli Bir Vatan" İstiyor

G7 Zirvesinde "Tarihi Bildiri" Vurgusu

Türkiye'den Libya'ya Üst Düzey Resmi Ziyaret

“S-400 Konusunda Yumuşama Mümkün Değil”

G-7 Liderlerinden Aşı Paylaşımı Taahhüdü 

NATO Zirvesi Öncesi Atina’dan Ankara’ya Mesaj

ABD İranlı Üç Kişi ve İki Kuruma Yönelik Yaptırımları Kaldırdı

‘Vatandaş Gazeteciye’ Pulitzer Ödülü

IMF’den Türkiye’ye Övgü 

İki Lider S-400'ler Konusunda Anlaşabilecek mi?

"Erdoğan'ın İktidarında LGBTQ Hakları İhlalleri Arttı"

Netanyahu'dan İran ve Suriye’ye tehdit

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD'nin İran'a yönelik silah ambargosunu uzatma çabalarına tam destek vererek, İran ve Suriye'yi tehdit etti.

İsrail Başbakanı Netanyahu, İran’ın normal bir ülke olarak muamele görmek istediğini söyledi.Ama bunun için uluslararası toplumu kasıtlı olarak yanıltmak yerine normal bir ülke olarak davranması gerektiğini savunan Netanyau, İran’ın sürekli olarak yalan söylediğini, nükleer silah geliştirme programını gizlice sürdürdüğünü, UAEA müfettişlerinin tesislerine girmesine izin vermediğini ve Ortadoğu’da dizginsiz bir saldırganlık sergilemeye devam ettiğini ileri sürdü.
Netanyahu uluslararası toplumun büyük bir kısmının bu konuda hiçbir şey yapmadığını, hatta İran’la işbirliği içinde olduğunu belirterek, ABD Başkanı Trump’a harekete geçtiği için teşekkür etti. İsrail Başbakanı sözlerini ‘‘Tahran’daki Ayetullahlara sesleniyorum, İsrail Suriye’de İsrail’e karşı yeni bir terör cephesi açmanızı engelleyecek adımları atmaya devam edecek ve Beşar Esad’a da diyorum ki, ülkenin ve rejiminin geleceğini riske atıyorsun’’ tehdidiyle sona erdirdi.
Brook: İran satın aldığı silahları vekillerine verecek
İran’a yönelik silah ambargosunun Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından uzatılmasına yönelik diplomatik görüşmeler için İsrail’de bulunan Brian Hook ise İsrail ve ABD’nin silah ambargosunun uzatılması konusunda aynı fikirde olduklarına hatırlatarak, İran’ın dört ay içinde, savaş uçağı, saldırı helikopteri, savaş gemisi, denizaltı, yüksek kalibreli top sistemi ve füze ithal edebileceğine dikkat çekti. Hook, ‘‘İran bu silahları ve teknolojilerini Hizbullah, İslami Cihat, Hamas, Irak ve Suriye’deki Şii gruplar, Bahreyn’deki militan ağları ve Yemen’deki Husiler gibi vekillerine ihraç edebilecek’’ dedi.

ABD’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nden silah ambargosunun uzatılmasına yönelik bir karar çıkmaması durumunda, çerçevesi 2015 tarihli nükleer anlaşmada çizilen ani reaksiyon yaptırımlarının tümünü devreye sokmayı planladığı biliniyor.

Ancak Rusya ve Çin, 1971 tarihli bir Uluslararası Adalet Divanı kararına atıfla 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmadan 2018’de tek taraflı olarak çekilen ABD’nin antlaşmada öngörülen ani reaksiyon yaptırımlarını gündeme getiremeyeceğini iddia ediyor..

(VŞ)