BASK’TAN MEMURLARA İKRAMİYE İÇİN CUMHURBAŞKANINA 16’NCI BAŞVURU

"Gübre fiyatlarındaki zam  bir yılda yüzde 80’i geçti"

Araç muayenesi kredi kartı ile yapılabilecek

Deri sektörü sanal fuarlarla pandeminin olumsuz etkilerini azalttı

Adana; büyük bir sanayi sitesine daha kavuşuyor

Rusya Türk domatesinin kotasını 250 bin tona çıkardı

İHRACATTA ARTIŞ REKORTMENİ AHKİB

01 Burda’yaSıfır Atık Belgesi

KKTC'nin Yerli Otomobili Günsel, Adanalı Mühendislerin İmzasını Taşıyor

YD-ÜFE yıllık yüzde 37,56 arttı, aylık yüzde 0,76 azaldı

ASHİB URGE PROJESİYLE YENİ PAZARLARA ULAŞIYOR

Çin’e kuru meyve ihracatı yüzde 21 arttı 

Zeytinyağı ihracatı yüzde 20 arttı

TÜRKİYE ELEKTRİĞİNİN %8,44’ÜNÜ RÜZGARDAN KARŞILADI

"KORONAVİRÜS FIRSATÇILARI İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR"

AHBİB 40’I AŞKIN ÜLKEDE İHRACATINI ARTIRDI

Feyzioğlu: "CMK tarifesinden KDV alınmasını kaldırmak zorundayız"

İşlenmiş doğal taş ihracatı 1 milyar doları aştı

DİSK, "İşsize ve işçiye derman olamayan fon:İSF"

Bankalar EFT ve havale ücretlerine zam yaptı

İkinci el araç satışı durma noktasında

ESOB Başkanı Niyazi Göger, "Sağlığınız için küçük esnafı tercih edin"

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, Covid-19 salgını nedeniyle kalabalık ortamlarda bulaş riskinin yüksek olduğuna dikkati çekerek, Adanalılardan Kurban Bayramı alışverişi için AVM ve zincir marketler yerine esnafı tercih etmelerini istedi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, Covid-19 salgını nedeniyle kalabalık ortamlarda bulaş riskinin yüksek olduğuna dikkati çekerek, Adanalılardan Kurban Bayramı alışverişi için AVM ve zincir marketler yerine esnafı tercih etmelerini istedi.

Pandemi nedeniyle küçük esnafın zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen Başkan Göger, "Bayram alışverişimizi esnaftan yapalım ki hem esnafımız kazansın,  hem kent ekonomimiz canlansın, hem de sağlığımızı tehlikeye atmayalım” dedi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, Kurban Bayramı nedeniyle piyasaların hareketlendirmesini beklediklerini belirterek, bayram alışverişinin pandemi döneminde iş hacmi düşen esnafa can suyu olacağını söyledi. Esnafın hazırlıklarını günler öncesinden tamamladığını ve heyecanla bayramın gelmesini  beklediklerini dile getiren Birlik Başkanı Niyazi Göger, alışverişe çıkacak Adanalılardan ihtiyaçlarını AVM ve zincir marketler yerine küçük esnaftan karşılamalarını istedi.

Adanalılara, AVM ve zincir marketlerin albenili vitrinleri ve suni indirim kampanyalarına kapılmamaları uyarısında bulunan Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, "Bütçesini, sağlığını düşünen, kentini ve ülkesini seven her vatandaşımızın tercihi, raflarında ithal ürünler yerine yerli malı bulunduran, kaliteli, uygun fiyatlı ürünleriyle her keseye ve zevke hitap eden küçük esnafımız olmalı. Üstelik pandemi nedeniyle zor bir dönemden geçen esnafımızın vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacı var. Gün esnafımıza destek olma günüdür. Gelin her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramının da bereketini, sevincini esnafımızla birlikte yaşayalım" dedi.

Covid-19 salgını nedeniyle de bulaş riskine karşı insan sirkülasyonunun fazla olduğu kapalı mekanlardan uzak durulması önerisinde bulunan Birlik Başkanı Niyazi Göger, "Sağlık Bakanlığı'nın verileri ortada. Adana'da vaka sayısı en fazla artan iller arasında. Uzmanlar da gün aşırı yaptıkları uyarılarda insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde bulaş riskinin yüksek olduğuna dikkati çekerek, zorunlu kalınmadıkça kalabalık ortamlara girilmemesi önerisinde bulunuyor. AVM ve zincir marketlere her ne kadar içeriye giren kişi sayısı sınırlı tutulsa da reyonlarda sosyal mesafenin korunması  ciddi bir sıkıntı. Tüm bunlardan da anlaşılacağı üzere esnafımızdan alışveriş yapılması vatandaşlarımızın sağlığı açısından da daha güvenli olacaktır" diye konuştu.

(VŞ)

 


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ