“CHP MEŞRUİYET SINIRLARININ DIŞINA ÇIKIYOR VE YIKIM SİYASETİ İLE HAREKET EDİYOR”

ADANA BAROSU’NDAN İRFAN FİDAN’IN ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELİĞİNE ATANMASINA TEPKİ

TÜRK ASKERİNİN ADEN KÖRFEZİ'NDEKİ GÖREV SÜRESİ UZATILIYOR    

HDP'li Paylan, "Bütün vatandaşlar için bıçak kemiğe dayandı"

İYİP'Lİ TATLIOĞLU. "YASAMA İŞLEYİŞİ DÜŞÜRÜLDÜ"    

Bahçeli,"HDP kapatılmalıdır"

Dağ, "AK Parti davasını ve hareketini büyük bir çınara benzetiyorum"

Kurtulmuş,"83 milyonun partisiyiz"

Öztrak,"CHP,bu ülkenin sigortasıdır"

ERDOĞAN, "DİKEY MİMARİ DEPREM BÖLGELERİNDE BİR İNTİHARDIR”

CHP'li İbradi  belediye başkanı partisinden istifa etti

CHP SPOR KURULU BAŞKANI NUHUT: "AMATÖR FUTBOL SEKTÖRÜ, 11 AYDIR KAN AĞLIYOR”

AĞBABA’DAN "DÜKKÂNLAR KAPANMIYOR" DİYEN ERDOĞAN’A YANIT

CHP'Lİ TOPRAK,"YABANCI YATIRIMCI GELMİYOR, YERLİ YATIRIMCI KAÇIYOR!”

Şevkin, "9600 geçici işçi kadro bekliyor"

CHP’Lİ Bulut’tan kanun teklifi

CHP'Lİ İLGEZDİ, "İLLİYET DEĞİL EZİYET"

 İYİ Parti'ye Meydan Mahallesinde  toplu katılım

TCDD'de hukuksuz sürgün iddiası

AKP'Lİ KURTULMUŞ,"SEÇİM BARAJININ DÜŞÜRÜLMESİ BİR İHTİYAÇ"

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “AŞI YOK, BEKLENTİSİ VAR”

Çulhaoğlu: "Kaşıkla verdiklerini kepçeyle geri alıyorlar"

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu emekli ve memur maaşlarında yapılan cüzri artışlarla ilgili açıklamada bulundu

 İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu yaptığı açıklamada:

"Açlıkla boğuşan vatandaşlarımıza yüzde 7/8 arasında zam yapıldı.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 yılında enflasyonun yüzde 14.60 olduğunu açıkladı. Ak Parti iktidarı 2021 yılı memur ve emeklilerimizin maaş + enflasyon fark artış oranlarını açıkladı.

Buna göre Memur ve Memur emeklimiziçin zam artı enflasyon farkı ile birlikte yüzde 7,6. SSK ve Bağ-Kur emeklimize reva görülen toplam artış oranı yüzde 8,36 oldu.İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu emekli ve memur maaşlarında yapılan cüzri artışlarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

Ak Parti İktidarı bu rakamları açıklarken de halen Milletimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz demektedir.

Bu oranlar bizim ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ispatlamış oldu. Bunun böyle olacağını ve iktidarın Türkiye İstatistik Kurumu üstünde yine büyük bir baskı kuracağını, aylık - yıllık bazda ülke enflasyonunu düşük göstereceklerini, böylelikle bu insanlarımızı açlığa mahkum etmeye devam edeceklerini,teklif ettiğimiz net 3000 TL. asgari ücreti vermeyeceklerini, söz verdikleri halde 3600 ek gösterge bekleyenleri,EYT’lileri görmezden geleceklerini daha önceki basın açıklamalarımda sizlerle paylaşmıştım.

Emekli ve Memur maaşlarında yapılan bu cüzi artışlar, yılbaşı itibarı ile yürürlüğe giren ve milletimizi canından bezdiren gereksiz dolaylı vergiler, elektrik, doğalgaz ve otoyol geçişlerine yapılan zamlarla daha vatandaşımızın cebine girmeden yok olmuştur. Daha yeni yıla girilir girilmez, Elektriğe başlangıç olarak yüzde 12, geçmediğimiz Köprüler ve Otoyollara yüzde 25 zam yapıldı. Ama açlıkla boğuşan dar gelirlilerimize enflasyon farkı ile birlikte yüzde 7-8 zam yapıldı. Vatandaşımızın Çarşı-Pazar enflasyonunun yüzde 40’lara çıktığı günümüzde zaten zor günler geçiren insanlarımıza kaşıkla verdiklerini kepçeyle geri alıyorlar, sonrada geçinemiyoruz diyen milletimize “Yüzünüze gözünüze dursun” Diyorlar. Oy aldıkları Aziz ve Necip milletimize verdikleri değer bu kadardır

            Ekonomik olarak büyük bir cenderenin içine düşürülen bütün insanlarımız gibi Cumhur ittifakı bileşenlerine oy veren değerli kardeşlerimiz de bunun farkındadır ve onlarda bu olumsuzlukları artık görmektedirler.

            Biz İyi Parti olarak milletimizin umudunu yitirmemesini istiyoruz. Milletimizin bize gösterdiği teveccühün giderek arttığını görüyoruz.İyi Parti İktidarında getireceğimiz iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistem sayesinde faiz ve ithalata dayalı, üretmeden israf eden bu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Etme yönetme şekline son vererek milletimizin geçim kaygılarınada son verecek,katılımcı demokrasi ile herkesin eşit temsil edildiği, kutuplaştırmanın son bulduğuAk Partinin ötekileştirme siyaseti son bulacak,toplumsal barışı mutlaka inşa edeceğiz." dedi. (CO)


Haber Kaynak : HABER MERKEZİ